Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás szépen vagy pénzügyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás szépen vagy pénzügyi elszámolással?

Figyelt kérdés

Leírom a helyzetemet:

23 év házasság után válok, mert megcsalt a feleségem.

Megvolt mindenünk, jól éltünk de feleségem azt mondta valami hiányzott. Talán így volt talán unatkozott, vagy csak hibázott nem tudom, de most már nem ez számít. Egy évig volt szeretője, akkor kezdődött amikor én covid miatt mesterséges kómában oxigénen voltam. Mikor jobban lettem otthon voltam és ő lebukott mert megláttam egy sms-t. Én nem tudok megbocsátani kapcsolatunk megromlott. Eddig a feleségem nem dolgozott én havi 8-900e ft-ot kerestem, így el tudtam tartani őt és három fiunkat. Nos most a betegségem miatt 400e-re esett vissza a jövedelmem így nem tudom megtenni hogy simán lelépek. Van egy közös házunk, 50M körül van az értéke, de van egy csődbement vállalkozás miatt 25M adósság. Sajnos a covid ezt is lerendezte. Így 12,5-12,5millió maradna ha eladjuk a házat. Itt jön a kérdés:

Harcoljak a ház feléért és adjuk el a házat vagy menjek el albérletbe azért, hogy a gyermekeim ne veszítsék el az otthonukat?

50 éves vagyok feleségem 45 fiúk 12-14-16 évesek.

Nos mi a jó megoldás?



jan. 1. 15:35
A kérdező szavazást indított:
Adjuk el a házat, felezzük meg a pénzt, próbáljunk új életet kezdeni külön.
Engedjem, hogy feleségem megtartsa a házat a gyerekeim miatt, de így én nincstelen leszek.
32 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha van 25 m adósság, akkor nem igazán értem, mi a kérdés. Azt ki kell fizetmi, így muszáj eladni a házat, nem?
jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egy évig volt szeretője, akkor kezdődött amikor én covid miatt mesterséges kómában oxigénen voltam."


Osztozzatok, a srácok meg kerüljenek hozzád.


Aki ezt egyetlen emberrel szemben megtudja lépni, akár idegen, akár férj, akár bárki ember fia, az gond nélkül átgyalogol a gyermekein-ha az érdeke úgy diktálja. Az már nem ember és már nem is lesz az.

jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2+ A szerető meg még meg van neki.
jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A történtek után nem azt nézném, neki hogyan jobb. A gyerekek hogy állnak az egészhez? Kivel szeretnének élni?
jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A szerető elvileg már nincs.

A gyerekek közül egy velem akar maradni. A másik kettő azt mondta mindegy csak maradjon az otthonuk meg. Szóval ez a baj… nem tudom, megtartani az otthonukat a gyerekeknek. A tartozás miatt folyik egy végrehajtás ellenem. Ezért én nem tudom kifizetni az asszonyt. Ő meg elment dolgozni így abban reménykedik kap annyi kölcsönt, hogy kifizet, de nyilván nem fog ennyit kapni. Tehát továbbra is két opciót látok:

Megyek csövesnek 50 évesen megrozzant egészséggel, vagy eladjuk a gyerekeim otthonát. Így viszont se nekik se nekem nem lesz elég egy új lakásra. Persze lehet élni albérletben is… de 50 évesen ez se túl jó megoldás. Már arra is gondoltam jobb lett volna ha nem élem túl a covidot.

jan. 1. 16:29
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekeid tul fogjak elni, ha eladjatok a hazat.

Nyilvanvaloan mas lehetoseg nem nagyon van az adossag miatt, ezt el kell nekik magyarazni es ennyi.


Tudom mennyire fajdalmas, nekem is az volt, amikor a szuleim elvaltak es 16 evesen ki kellett koltoznom a hazbol, ahol felnottem, de felfogtam esszel, hogy muszaj. Idovel konnyebb lett.


A penz, ami marad, talan eleg onerore valamihez es akkor hitellel lehet majd kis lakasotok. Nem tudom. De nyilvanvaloan jobb alberletben elni mint az utcan vagy bortonben, ha nem tudjatok rendezni az adossagot, nem?

jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

" tartozás miatt folyik egy végrehajtás ellenem. "


Ami azt jelenti, hogy egyetemleges felelősök vagytok, és ha most eladnátok a ingatlant, akkor vagyonkimentést kimerítettétek, ami meg már btk-s.


A feleséged nagyon el van tájolva.

jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdés már olvastam régebben,covid miatti kóma...történetet. 🤔


Kérdező,azóta se mozdult semmi semerre?

jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igazából nem kóma. Csak mély altatás.

De köszönöm a válaszokat. Most úgy tűnik mindenki azt javasolja rendezzem a pénzügyi helyzetet kerül amibe kerül. És igen a feleségem teljesen megbolondult sajnos.

jan. 1. 16:48
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Es ha megmaradna neki a haz, de havonta fizetne neked a haz felet( a te reszedet)? Keso vigasz, de talan ez egy embersegesebb megoldas. Plusz nem fizetnel gyerektartast (az is menne a torlesztesbe). Ezt mind le kell papirozni, ugyveddel. Ha veled marad az egyik gyerek akkor az anyanak is kell ora gondolni, kell alberlet.
jan. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!