Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az ügyvéd mennyiért írja meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ügyvéd mennyiért írja meg azt a papírt hogy ne keljen békítő tárgyalás? Közös megegyezéssel vállunk! Egy hét múlva lesz a tárgyalás!

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem júniusban volt az első tárgyalásom, én is közös megegyezéssel váltam. Ez ma már nem békítő tárgyalás, hanem un. adategyeztetés. Szerintem felesleges ügyvéddel íratnod ilyen papírt, mert ha van gyerek akkor 2 tárgyalás minimum, ha ninc, akkor egy. Ne izgulj semmi extrát nem fognak kérdezni. Azokat fogja megkérdezni, amit beírtatok a papírba. Mikor ismerkedtetek meg, utolsó közös lakcím, anyagi követelés van-e, vagy sikerült-e mindenben megegyezni, a kapcsolat végérvényesen megromlott-e, kívánja-e a kapcsolatot visszaállítani, van-e új párkapcsolata, együtt él el valakivel. Annak a félnek kell többet beszélni, aki a felperes. Tőle fogják kérdezni a kapcsolat történetét. De nem fognak idegesítően belemenni. A másik félnek csak "bólogatni" kell. Én talán 5 szót mondtam összesen. A bíró általában az mellé "áll" akinél a gyerek marad. Csak arra válaszolj amit kérdeznek. Ne menj bele körmondatokba és a legfontosabb legyél határozott!!! Semmi remegés ne legyen a hangodba, mert ha a bíró úgy látja, hogy bizonytalan vagy stb, akkor még kitűzhet plussz még egy tárgyalást. Gondolom ezt te sem akarod.

Ezeket a tanácsokat tudom adni, nekem ezt mondta az ügyvéd.


Ügyes legyél!

2009. jan. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál hát én adtam be a válást akkor én lennék a felperes? És neked hány perces volt a ez a tárgyalás ?
2009. jan. 3. 19:51
 3/12 A kérdező kommentje:
És te hol is adtad be a válást én Pesten.Bírótól is függ hogy miket kérdeznek nem ?Ha van a férjemnek másik csaja azt is behívják?
2009. jan. 3. 20:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem a tárgyalás kb 10-15 perc volt, mert előre megegyeztünk mindenben a - már ex - férjemmel - de azért nagyon hosszúnak tűnt az a negyed óra is :S

csak négyen voltunk bent, én, a férjem, a bíró és egy nő, aki gépelte a jegyzőkönyvet


a menete annyi volt, hogy egyeztette a bíró az adatokat, megkérdezte, hogy valóban válni akarunk-e, mindkettőnket megkérdezte, hogy miért, és hogy nem lehet-e szerintünk megoldani a dolgot, hogy ne legyen válás

mivel mindketten válni akartunk, ezért nem húzta tovább, lezárta az ügyet és kb 2-3 hét múlva jött postán a bontó határozat

2009. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na az jó én attól félek hogy mindent részletesen fognak kérdezni! Én meg nem szeretnék ott magyarázkodni!!és számít az hogy már mi 1és fél éve külön élünk és neki már van másik kapcsolata ?
2009. jan. 3. 20:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 perc volt...mi veszprémben váltunk, viszont a párom budaörsön. Neki kb. 15 perc volt. Azért volt náluk egy kis kukacoskodás, mert a bíró rácuppant a lakásra..és mindenképpen elakarta felezni a feleséggel. Pedig ott volt a tulajdoni lap, hogy csak a páromé. Tőle is kérdzeték, hogy együtt él-e valakivel és kérdezték a nevem tőle. Fel is mondta a magnóra. Tőlem csak azt kérdezték, hogy együtt élek-e valakivel. Nevet nem. A csajt nem fogják behívni, ez biztos. Mi úgy írtuk meg a levelet, hogy .............. továbbiakban felperes és ( ez volt a párom ).............. továbbiakban alperes ( ez volt a felesége ). Ha ti nem így írtátok, vagy ez nincs benne, akkor valakitől meg fogják ezeket kérdezni. Szerintem egyébként a férjed lesz.

Csak azokat fogják kérdezni, amit leírtatok a papírba, hogy tényleg így van-e. Nem változott esetleg azóta a helyzet. Gondolom nem 2 hete adtátok be. Van valami ilyen mondat, hogy a bíró mondja, hogy a kapcsolat javíthatatlanul megromlott? Erre kell határozottan válaszolni. Eszembe jutott még valami. Még ilyet is kérdezhet, hogy mikor romlott meg végérvényesen a kapcsolat és, hogy mikortól érezted magad rosszul benne. Ha esetleg rákérdez az okra, bár nem valaszínű, akkor mondhatod azt, hogy nem kívánsz erről beszélni. Akárki meséli is el a történeteteket részletekben, a másiktól megfogják kérdezni, hogy szerinte is így volt és, hogy egyett ért-e vele ill. kíván-e valamit hozzátenni. Tőlem még kérdeztek ilyet, hogy iskolai végzettség, foglalkozás, hány gyermek született a házasságban. Bocsi, ha már írtam olyat, amit az első levelemben is...csak gondolkozom. Ha szerncsétek van, akkor ott meg is mondja a bíró a másik dátumot. Nekünk megmondta.

Egy dologra figyelj oda, ha vége a tárgyalásnak 30 napod van arra, hogy beadj még egy kérvényt. Mindegy, hogy kiadja be, az sem baj, ha mindketten. Ha viszont esetleg senki sem adja be, akkor megszűntetik a pert. A párodnak nem kell tudni, hogy te beadtad, tőle függetlenül is be lehet. Nem kell a beleegyezése.

Ez a következőről szól:

Tisztelt Bíróság!


Én ......................... (szül hely, idő, anyja neve )esetleg leánykori név ........................ügyiratszámra hivatkozva kérem perem folytatólagos tárgyalását.


Köszönettel: ......................


Ez az a levél amit el kell küldeni, akár már másnap a bíróságra.


Remélem tudtam segíteni. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.

2009. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál !!!!!Sokat segítettél !!!csak az lenne a kérdésem hogy nekem nincs saját tulajdon házam a férjemnek viszont van de önkormányzati arról is kell papírt vinni ?
2009. jan. 3. 21:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A papírba leírtátok az utolsó közös lakhelyet? Ha igen, és nincs benne az idézésben, hogy tulajdoni lap másolatot vigyél, akkor nem kell. A személyidet, lakcímkártya, meg az idézés legyen nálad. Meg esetleg olyan dolog, ami rajta van az idézésen. Ha viszont, olyat írtatok a levélbe, hogy a férj nevén van a lakás...stb, akkor az ő levelében lehet olyan, hogy tulajdoni lap. De ezzel ne törődj, ez az ő "balhéja". Majd ő kikéri, ha neki írtak ilyet. Ha jól emlékszem 4000 ft egy ilyen. Hülye lennél kikérni. Egyébként ezzel is a másik felet védik, nehgy valaki jogtalanul happolja el a közös lakást. Azt vidd magaddal, ami a te idézésedben kértek!!
2009. jan. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Jól írta,azt hiszem az első válaszoló,ha van gyermek minimum két tárgyalás,ha nincs,és tényleg mindent bevisztek,ami a papírokat illeti,akkor lehet,hogy már eggyel elintézik.Rajtad kívül csak azok akik kellenek, a férjed,a bíró,és az írnok lesz bent.Mikor a férjem vált,ott volt egy kis bibi,így engem is behívtak,meg a szüleimet is tanúnak,és előhozták a szexuális életünket stb.,de ez azért volt,mert egy dologban nem egyeztek az exszel.

Viszont arra azért sztem lelkileg készülj fel,hogy kellemetlenebb kérdések is lehetnek,mert mint előttem is írták,a bíróknak az a dolguk,hogy mindenki pozitívan szálljon ki egy ilyen ügyből,tehát ha a férjed egy rossz mondatod ejt arról,hogy mi volt az ok,amiért beadtátok a keresetet,még azt is kikérdezik tőletek,mekkora f.rka van a párodnak,már bocs.Nálunk is ez volt,a bíróság nem egy leányálom,csak akkor nincs gáz,ha tényleg ennyire tudjátok,mit kell tenni,mint az,aki előttem írt,és nekik egy adategyeztetés után sikerült elválni.

Mi ilyen ügyvédi papírt nem adtunk be,sztem felesleges,arról nem is beszélve,hogy mindez pénzbe kerül,amit Te fizetsz,mint felperes,persze ha az exed nem száll be.

Sok sikert,ha már így alakult.

2009. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az vagyok aki az ügyvédi papírról ír, hogy be kell adni...nekem is, és a mostani páromnak is kellett beadni. Nekem elmondta a bíró, hogy ha nem adjuk be, a per érvényét veszíti. Az én válásomon a férjemnek volt ügyvédje, ő már másnap beadta bíróságra. Olyan mintha kibékültetek volna. Pénzbe nem kerül, illetéke nincs..."csak" az ajánlott levél költsége, amit most kb 250 ft.
2009. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!