Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vàlás után a Kizárólagos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vàlás után a Kizárólagos használati jog megszüntetését kèrhetem-e? Magyarázat lentebb

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 éve váltunk el, exem maradt a közös ingatlanban, kizárólagos használati joga van rá. Gyermek nincs. A ház 50-50% tulajdonunk. Nem régen tudomásomra jutott, hogy tavaly vásárolt egy ingatlant, erre hivatkozva kérhetem e a bírótól hogy én legyek a továbbiakban a ház kizárólagos használója helyette? Mivel így neki màr két ingatlana is van, nekem pedig csak az amiben most ő lakik. Köszönöm a válaszokat



ápr. 11. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleve mi ez h kizárolagos hasznalati joga lenne?

1 ház 2 tulaja 100-100%-ban jogosult az ingatlan használatára.

ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa ez az egész. Az a baj, hogy házasság után amit szerzett, ahhoz senkinek semmi köze. Nem fognak megsajnálni téged azért, mert neki van egy másik is. Inkább keress egy ügyvédet és tisztázd le, hogy akkor hogyan is álltok a házatokkal. Haszonélvezeti jogra gondolsz?
ápr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Noren1989 ***** válasza:
84%

Én sem értem, h 50-50%os tulajdonjog esetén hogy alakított volna ki kizàrólagos hasznàlatot...vagy haszonélvezete lett a te részeden?


A felvetésedet amúgy a bírósàgon kinevetik, vegytiszta baromsàg.

ápr. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg jobban a papírjaidat. Ugye, hogy a végzésben a férjednek haszonélvezeti joga van lefektetve? Hogyan tudtad ezt a válás idején megengedni? Volt ügyvéded? Megbeszélte ezt veled? Hogyha nem, akkor nem a Te érdekeid védte.

Akkortájt el kellett volna adni az ingatlant és elosztani a pénzt. Eladni most is lehet, de ezt ügyvéddel beszéld meg.

Persze, most már abból kell kiindulni, hogy mit lehet tenni, nem pedig abból, amit tenni kellett volna. Ehhez mindenképp ügyvéd kell.

ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem volt ügyvédje egyikünknek sem. Nem haszonélvezeti jog!! Az van a papíron h xy cím alatti ingatlan kizárólagos használatára az alperes jogosult, vagyis az exem. Szerettük volna egymás között békésen megoldani a dolgokat. De valahol félre siklott a dolog. Próbáltuk eladni az ingatlant, de csak érdeklődők voltak. Ezért gondoltam, megveszem én az ő részét, telefonon meg is beszéltük h elmegyek a párommal, de végül nem engedett be, és azóta sem hajlandó kommunikálni. Jelzem az ő párja mindig ott van. Nem mondtam hogy a feleség vagyok…..
ápr. 12. 20:33
 6/7 Noren1989 ***** válasza:
És kifizette? :DDD
ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Írj neki ajánlott levelet, amelyben felajánlod a vételt (vagy eladod neki, esetleg másnak eledjátok). Adj neki 2 hónapot a válaszra. Ha nem válaszol, add bíróságra közös tulajodnú vagyon tulajdonjogának megszüntetésére (fogadj jogászt). Sok sikert!
ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!