Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Abban az esetben hová fordulja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abban az esetben hová forduljak ha én akarok válni, de a férjem nem? Ügyvédet keressek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bíróságra add be a válókeresetet,és 3 tárgyalás után automatikusan elválasztanak hiába nem akarja a férjed.


A vagyonmegosztás már másik dolog,oda vszínű ügyvéd kell majd.

2010. nov. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bíróságra, mintha ő is válni akarna. Annyi a kellemetlenség, hogy lesz békéltető tárgyalás, tehát nem választanak el az első tárgyaláson. Ügyvédre mindenképpen szükség lesz.
2010. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oh a fenébe....köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 1. 11:37
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Sehova, a váláshoz nem kell mind2 fél beleegyezése, az egyik fél is beadhatja a válópert.


A vagyonmegosztás a problémás ilyenkor, nem a válás.

2010. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly váltam, beadtam a válókeresetet a bíróságon, értesítették a férjemet, és az első alkalommal elválasztottak. Nem volt békéltető tárgyalás, szerintem nem feltétlenül "tököl" a bíróság ezzel, esetleg, ha gyerek van. A keresetben eleve le volt írva, hogy elhidegültünk egymástól, a kapcsolatunkon már nem tudunk javítani és ennyi. 20 perc volt az egész. Persze ha ő nem akar válni, akkor nem tudom, mi a menete a válópernek.
2010. nov. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

07:24 vagyok

A másik nagyon fontos dolog, már ha nincs szükség vagyonelosztásra és gyermekelhelyezésre, hogy akkor egyáltalán nem kell ügyvéd. Össz. 3-an voltunk a tárgyalóteremben, a bírónő, a férjem és én.

2010. nov. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!