Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Harcolhatok-e távolból a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

HHLivi kérdése:

Harcolhatok-e távolból a gyermekeimért?

Figyelt kérdés
Férjemtől szeretnék elválni, a második tárgyaláson vagyunk túl. Az eredeti környezetre és arra való hivatkozással akarja magának a gyerekeket, hogy nem egyezik bele, hogy az én anyámmal és nevelőapámmal lakjanak a gyerekek, mert ők régebben nem akarták, hogy odaköltözzünk. Azóta engednék, sajnálják, hogy valaha ilyet mondtak, azt gondolták, így "észre térek", és maradok. A bíró azt tanácsolta, soványságomra és fáradságomra tekintettel, hogy költözzek anyuékhoz, és próbáljuk egymás közötti megegyezéssel megoldani a gyermekelhelyezést. A kislányom hozzám ragaszkodik, nem érdekli, hol lakik velem, a fiam a másodikat szeretné befejezni itt, de velem akar lakni ő is. Apjuk abban bízik, hogy a következő tárgyalásig megszokják, hogy nem vagyok velük, és esetleg, mivel elhagytam a gyerekeimet, nincs esélyem a bíróságon. Mit tegyek, egy lakásban vele tényleg nem tudom összeszedni magam, molesztál, arról győzköd, hogy bármit próbálok, veszíteni fogok, menjek el, és majd kialakul. Én úgy érzem, a gyerekeimnek rám inkább szükségük lenne, lányom 6, fiam 8 éves. Mikor dolgozom, akkor is az van, hogy "hiányzik az anya, hol van anya? "Miért nem lehet ezt megérteni?
2010. nov. 13. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Harcolni harcolhatsz, de van értelme? A napi kapcsolatok hiánya előbb-utóbb rányomja a bélyegét a távkapcsolatokra.

Én abból indulnék ki, valamikor szerettétek egymást a férjeddel. Van hova visszanyúlni, hogy rendezzétek a kapcsolatotokat.Fel kellene melegíteni azt, ami szép volt az életetekben. Biztos volt szép, különben nem szültél volna két gyermeket.

Harcolni azért lenne érdemes, hogy együtt maradjon a családod.Akkor legalább ott lennének a gyerekek, ahol a legjobb nekik! Anyánál és Apánál, a közös otthonban.

2010. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, elköltöztél. Én nem bírtam volna elköltözni a gyerekeimtől.
2010. nov. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem költöztem el.Mindenki azt mondja,olyan nincs,hogy egy nő ott akarja hagyni a férjét,van hova mennie,és nem viheti magával a gyerekeit,mert a férj nem engedi.Ezért mentem bíróságra,hogy legyen gyerekelhelyezés,és vihessem a gyerekeimet.Nem vagyok drogos,sem alkoholista,nem járok szórakozni,van munkahelyem,igaz,segítségre van szükségem a gyerekek iskolába járatásához,mert reggel fél 5-kor indulok dolgozni és este7-re érek haza 3 napig,aztán 3 napig itthon vagyok,3 nap ugyanígy éjszaka,aztán 3 nap itthon megint.Nem a legjobb,de nem mindenkinek jut heti 5 napban 8-4-ig állás,ha nincs szakmája.A két különnemű gyereknek 2 külön szobát kell biztosítsak,albérletben ez havi 60 ezer Ft-ot jelent,a nettó fizetésem átlag 90 ezer Ft.Anyáméknál mindez meglenne,a 3 napban vinnék-hoznák őket iskolába,helyben.De a szomszéd településre már nem tudják vállalni.A férjem imád úgy kínozni,hogy számomra teljesíthetetlen feltételekhez köti,hogy elvihessem a gyerekeket,ez legutóbb az volt,hogy oldjam meg,hogy itt járjanak iskolába,és máris vihetem őket.Nem megy.A bíró azt tanácsolta,legyen közös felügyelet,annyit vihetem,amennyit akarom a gyerekeket,annyit láthatnak,amennyit akarnak,erre a férjem azonnal közölte, ahogy a bíróságról kijöttünk,hogy ezt felejtsem el, mert ez szétzilálná a gyerekeket,majd ő beszabályozza,mikor láthatom a gyerekeimet-máris láthatásról beszélt,mégcsak nemis arról,hogy elvihetem őket,pláne nem 3 napra,mit képzelek,én akarom őt elhagyni...őt,de nem a gyerekeimet, de ő úgy gondolja,hogy a gyerekekkel csak vele együtt élhetek,nincs másképp.Bocsánat a bő léért.Még annyit:Én valóban engedném,hogy annyit találkozzon velük,amennyit csak lehet.
2010. nov. 13. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Na így már más, de akkor sem kellett volna elmenned. Minden esetre ha te valóban nem akadályoznád a kapcsolattartást, ő pedig igen,akkor neked úgy gondolom több szülői ösztönöd van, mert a gyerekeket helyezed előtérbe, nem pedig önmagadat.
2010. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem költöztem el,itt kínozzuk egymást egy fedél alatt.Ismerőseim vs bíró vs férjem akarnak rávenni,hogy lépjek valamit,hogy valamerre dőljön a dolog,kiderüljön,mennyire akarnak engem a gyerekeim,vagy nem tudom,mit akarnak,én azt tudom,hogy enni már nagyon régóta nem sikerül itthon,a melóhelyen amit megeszek,azt le is dolgozom,cserébe,hogy "eltűr" a férjem,teljesítenem kell házastársi kötelességem,mostmár mondjuk kevésbé zaklat,mert elmondása szerint nem tudta,hogy ennyire megvisel ez engem (a legutolsó orális élménynél háromszor öklendeztem,ez akkor nem zavarta őt és továbbra is követelte volna...)szóval a bíró nem hagyta,hogy elmondjam,mibe is vagyok belesoványodva.Hogy legyek kövér,mikor a férjem minden nap órákig szuggerálja belém,hogy csak vele együtt élhetek a gyerekeimmel,nincs bíróság,ami nekem ítélné őket,beteg vagyok,menjek orvoshoz,az csak beteg lehet,aki őt el akarja hagyni,nincs segítségem,meg fogok dögleni anyáméknál egyedül,gyerekek nélkül,csak az ő jóindulatán múlik,hogy én még itt lehetek,már rég ki kellett volna tegyen innen,majd lehetek hétvégi anyuka...Hát egyelőre itt tartunk.
2010. nov. 13. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A férjed egy kö'ög érzelmi zsaroló nehogy egy szavát is elhidd igenis küzdj és közöld azzal a bar'mal hogy te vagy a gyerek annya és nélkülök nem költözöl.

Mégis hogy akkarja a férjed gondozni a gyerekeket munka mellet, neked legalább segítenének a nyagyszülök.

Kérj kizárolagos lakáshasználatot ne hagyd magad.

2010. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nemi erőszak házasságon belül is van,nyugodtan jelentsd fel érte
2010. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!