Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » GYES-en lévő, egyéb jövedelemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

GYES-en lévő, egyéb jövedelemmel nem rendelkező egyedül maradt - elvált anyukák, mennyi tartásdíjat, gyerektartást fizet nektek a másik fél?

Figyelt kérdés
Mi még válás előtt állunk, közös megegyezéssel akarunk válni, és szeretném, ha reálisan tudnánk megegyezni. Nekem valóban nincs egyéb jövedelmem, ez pedig nagyon kevés, egy gyermekünk van. Sajnos pont azért válunk, mert a férjem egy nemtörődöm ember, már különköltöztünk, de még mindig nem dolgozik, már hónapok óta.
2011. jan. 3. 14:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
15%
Annyit reális elvárni, amit magad is hozzá tudsz tenni, hogy a gyerekre költsd. Tehát nem kellene 20.000.- forintot kérni, ha a te jövedelmed összesen 24ezer valamennyi, plusz a családi, amit ugye nem számíthatsz hozzá, hiszen azt a gyerekre kellene költeni. Szerintem 10e körüli volna megfelelő és kérj mellé % megállapítást is. Ez azt jelenti, hogy ha az apa jövedelme emelkedik, a gyerektartás is fog. Ha már lesz munkád és jövedelmed kérhetsz majd emelést.
2011. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságon kérheted a gyermektartás díj megelőlegezését, amit az államtól kapsz. A férjednek azt vissza kell fizetnie, vagy leültetik őt.
2011. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%
Ja! Amíg nem tudsz dolgozni, kérhetsz asszonytartást is!
2011. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Hát azért kettőnket kell eltartanom, nem csak a babámat. Tervezett baba volt, biztos háttérbe született. Semmi gond nem volt, hogy gyesen vagyok, majd ha már nem szopizik, elmegyek dolgozni a gyes mellett is. De addig ennyi pénzből megélni nem lehet. Én 20 ezer Ft-ra gondoltam. Abból már elleszünk valahogy, míg dolgozni nem kezdek.
2011. jan. 3. 14:36
 5/25 anonim ***** válasza:

Kedves 76%-os válaszoló!

Az állam által megelőlegezett tartásdíj igénylésének feltételei:

-Jogerős bírósági ítélet a tartásdíjról: a kérdező még be se adta az igénylést, hiszen épp azt kérdezte, hogy mennyit kérjen

-Az apa legalább 6 hónapja nem fizet, még részteljesítés sem történt-magyarán ha 100.- forintot is átadott gyerektartás címén, már nem jár

-nemleges foglalási jegyzőkönyv-ami megintcsak nem lehetséges a jogerős ítélet nélkül....

2011. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Olyan 15-20 ezer forint kb.hacsak máshogy nem egyeztek meg.

Asszem megvan h a férj fizujának hány százaléka kell h menjen gyerektartásra,talán 10%.Mondjuk az h ez semmire sem elég már más kérdés.

2011. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Pont akartam írni, hogy még asszonytartásra is jogosult lennék. Annyira bosszantó, hogy olyan szépen indult minden, több évet éltünk együtt, de egyszerűen nem tud családban élni. Nem akart se dolgozni, se a gyermekünkkel foglalkozni. Már a szüléskor kiábrándítóan viselkedett, hát még utána. És most ilyennel kell foglalkoznom, hogy miből fogunk megélni a gyermekemmel, mert egy ilyen lusta, képmutató emberhez mentem feleségül.
2011. jan. 3. 14:39
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs a férjednek munkája, akkor max.10 ezer ft-ot fognak megállapítani a bíróságon.De attól függetlenül ezt minden hónapban fizetnie kell. Sajnos az én volt férjemnek sincs bejelentett állása, így 15 ezret kapok tőle havonta.(Igazából min.200 ezer a havi keresete.) Én éppen munkát keresek, de sajnos elég nehéz. A szerencsém az, hogy a szüleimnél lakunk.
2011. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

hát az apa anyagi helyzetét is nézik olyan 10 ezer forint körül kérhetsz!

Megelőlegezni csak úgy előlegezi meg az álam ha végrehajtónál nem sikerült behajtani az összeget és ha lát esélyt arra az álam hogy az apa visszafizeti!

Sajnos monst agyunk mi is benne

2011. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Az, hogy magadat el tudod e tartani, nem számít egy gyerektartási ügyben-se a te oldaladról, se az apa oldaláról. A törvény szerint a saját kárára is köteles a szülő gondoskodni a gyermekéről.

Nekem nem volt képen többet kérni, mint amennyit én is biztosan képes voltam kizárólag a gyerekre költeni, ez nálunk 10.800.- forint lett.

2011. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!