Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy válási ügyben, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy válási ügyben, ha nem tudja afelperes, hogy neki kell kérnie a köv. Tárgyalást, és megszüntetik az eljárást, a fellebbezés gyorsabb, vagy újraindítani a pert?

Figyelt kérdés
Sajnos ügyvédi múlasztás történt és Ő az újraindítást javasolta.Lehetséges, hogy afellebbezés gyorsabb lenne? Egy ügyvédi hozzászólásnak nagyon örülnék.
2011. jan. 31. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egy tárgyalást MEGSZÜNTETNEK, akkor nincs lehetöség fellebbezésre.
2011. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor miért írják bele az értesítésbe, hogy lehet fellebbezni x napon belül? Vagy ezt minden ügyben odaírják? És miért nem lehet, ha az ismerősöm nem tudott a kérvényezésről, az ügyvédnő pedig elfelejtette közölni vele? Én is elváltam, de nekünk a bíróság tűzte ki a köv. tárgyalást.Ezért én sem tudtam erről.Vagy ez nem régóta van így?
2011. febr. 1. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Az alperes is kérheti a per folytatását.

De ha tényleg el akar valaki válni, akkor beadja azonnal, nem vár, és rugdossa az ügyvédjét is.

2011. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első: szörnyen sületlen választ adtál, a pert megszüntető végzés ellen természetesen van fellebbezésnek helye (és még több végzés is fellebbezhető).


Kérdező: ha újraindítod a pert, újra meg kell fizetned a 12.000 Ft illetéket, úgyhogy próbáld meg a fellebbezést inkább, bár az jónéhány hónap.


egy ügyvéd

2011. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A nővérem 3 gyerekes anyuka, így nem kell fizetnie és nem akar már hónapokat várni,mert elég régóta "eltartja" a férjét, fizeti a hiteleket.Illetve a férje ott él velük egy házban és semmibe nem fizet, de mindent használ, ráadásul nem dolgozik, mert nem akar fizetni semmit. Van arra esély, hogy a nővérem kapja meg a ház teljes tulajdonjogát a gy.tartás fejében? Ugyanis azt sem akar fizetni,még az ételt is ellopja a saját gyerekei elől a férj.Köszönöm.
2011. febr. 13. 16:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: a kérdésed nem a címbeli problémáról szól most már, hanem tulajdonképpen azt kérdezed, hogy hogy fog dönteni a bíróság, amelyet itt senki sem tud megjósolni, mert senki sem foglalkozik jóslással. Pláne ennyi információ birtokában nem szeretnék találgatni.

A gyermektartásdíj egyébként a vagyoni kérdésekkel nem vonható össze.

ügyvéd

2011. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Ügyvéd Úr/Nő!

Igaza van, egy kicsit elkanyarodtam a valódi kérdéstől.Csak elég sok idő kárba veszett már és egyszerre több kérdésre szeretett volna választ az illetékes. A kérdésre kapott válaszok kielégítőek voltak, MINDENKINEK KÖSZÖNÖM!

2011. febr. 20. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!