Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek normalis, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normalis, hogy úgy gondolom, hogy akkorsem válnék el, ha félrelépne? Vélemények?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt a kérdéseket és elgondolkoztam, rájöttem, hogy én nem tudnám elhagyni a férjem, ha megcsalna. Annyira jó ember, annyira jó hozzám, és annyira jó vele minden, hogy egyszerűen úgy érzem, nem érné meg midnezt eldobni egy esetleges pillanatnyi botlás miatt. Nem csalna meg amúgy, csak elgondolkodtam, hogy mi lenne ha mégis megtenné. Elég sok csinos koleganoje van, aki koslat utána, megtörténhet, hogy egyszer bekattan, aztán meg is bánja. Emiatt úgy érzem nem tudnám elhagyni és felrúgni az egész életünket. Szerintetek ez nem normális? Tényleg megéri feladni, eldobni midnent egy botlásért?
2011. febr. 13. 12:55
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Hm, inkább az egyéb kérdésekbe kellett volna tegyem
2011. febr. 13. 12:56
 2/22 anonim ***** válasza:
Szerintem amiről nem tudsz az nem fáj!!! Én is így vagyok mint te, bár én nem mondhatnám, hogy a férjem jó ember...
2011. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

Egy félrelépés egy házasságban szerintem még megbocsájtható. Bár rossz, megalázó, elfogadhatatlan dolog, de akkor is megbocsájtható.

Akkor vannak problémák, ha rendszeresség válik a dolog.

2011. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Igazad van! Nem cukor az, nem kopik.
2011. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Én elhagynám, kiraknám a szűrét. Nem azért mert nem lehet az ilyet megbocsájtani, hanem mert elfelejteni nehéz s hol éri meg nekem, hogy egyem magam, hogy vajon megint megteszi??, ha ő nem volt képes arra, hogy visszafogja magát. Megcsaláshoz is 2 ember kell, ha meg belement akkor mehet amerre lát :)
2011. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
Igazad van Teljesen normális vagy mindenki követhet el hibát
2011. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem normális, én is így gondolom, bár lehet könnyű így ezt mondani, hogy nem voltunk még ilyen szituban, lehet, hogy akkor bekattan az ember és nem tud normálisan gondolkodni.
2011. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%

Engem évekkel ezelött megcsalt a férjem, rosszul esett, de rengeteget beszélgettünk utána, és rájöttünk mindketten, hogy:


1/ ő volt az aki a könnyebb utat választotta, viszont én is hibás vagyok, hogy választani volt lehetősége


2/ A mindennapi problémák olyan szinten ették bele az életünkbe magukat, hogy teljesen eltávolodtunk egymástól


3/ Nekem az pozitívum volt, hogy amikor kiderült, nem hebegett habogott, kamuzott, hanem bevallott mindent, és utána is teljesen nyiltan meg tudtuk beszélni mi történt, miért.....


4/ Addig latolgattam, míg rájöttem, hogy 1 évtized alatt ez volt az első hülyesége, soha semmi rosszat nem tett, sose bántott, jó férj, jó apa. Abban az időszakban bekattant, ennyi.


Azóta biztos, hogy nem csalt meg, és én is teszek azért hogy jó legyen a házasságunk.


Ő is "csak" egy ember, tévedhet, hibázhat, szerintem, ha egy addig makulátlan férj megtéved, az megbocsátható.

Egyszer!!

2011. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem teljesen jól gondolod!

Kicsit úgy érzem, ez a "megcsalt? repül!" dolog egy társadalmi konvendióknak való mgfelelés lett. Ez egy nagyon fekete- fehér látásmód, és pont emiatt képes útmutatást adó biztonságérzetet adni.Csakhogy a való életben, ha ilyen történik,nem megy ilyen jól megszerkesztett forgatókönyv alapjána kapcsolatból való kilépés, és ez utal is arra, hogy ez inkább egy félelem. A tapasztalatlanabb párok tagjai félnek attól, hogy mi lesz, ha nem úgy viselkednek a kapcsolatban, ahogy azt a társadalom elvárná, mi lesz a büszkeségükkel, a társadalom ebből , mint oly sok másból önértékelési ügyet csinált.És ez a félelem motivál sok mindenkit. KÖzben , ha ilyen történik, végig lehet gondolni, miért történt. Én voltam hasonló helyzetben, és megbocsájtottam, illetve igyekeztem. És nem ment. DE nem azért, mert nem szabad, hanem mert jogosan, bizalmatlan maradtam az illető felé. És miért? Mert nem ment a kapcsolat. Emiatt sem, de eleve sem illettünk össze. HA összeillünk és összetartozunk, és ilyen történik , vagy hasonló, én azt hiszem, meg lett volna benne a képesség, hogy visszanyerje a bizalmamat.

2011. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%
És az is pozitívum szerintem, hogy ha tényleg képesek ezt a pár tagjai megbeszélni, az hihetetlenül fejleszti az empatikus képességét(persze ebben az esetben főleg a megcsalt félnke), és ez egy nagy kincs.
2011. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!