Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig húzódhat egy gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig húzódhat egy gyermek elhejezési per? A Váló kereset beadása után kb. mennyi idő mire kitűzik a tárgyalást?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ha úgy döntök,hogy elválok,és beadom a váló keresetet, mennyi időre rá lehet számítani a tárgyalásra.

A vagyon megosztás nem lesz gond, mert minden a párom nevén van, és nekem nem is kell semmi,se lakás,se autó,csak a gyerekek.Tehát gondolom, az a része nem lesz problémás.Viszont a gyermek elhelyezés az lehet.Ha úgy áll hozzá az apa, és bele mennék,egy osztott felügyeletbe.Pl 1ik héten nálam vannak a gyerekek, másik héten nála.De lehet problémázna.A 2 gyerek jelenleg 2,5 éves, és 6hós.

Előre is köszi a válaszokat!


2011. febr. 20. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt csinálják meg a leghamarabb. Ha belemegy a közös felügyeletbe,tehát ha megegyeztek akkor sima ügy és sokkal jobb, ha megegyeztek. A közös felügyelet egyébként a lehető legjobb,szóval mindenképp hozd fel neki! 6 hónapos babád szopik még?
2011. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valóban remek, hogy szerencsétlen gyerek úgy nő fel, hogy hetente változik az élőhelye..a gyereknek állandóság kell, akkor érzik magukat biztonságban. Beszéljétek át.
2011. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Aki kollégista, az sem állandóságban nő fel, aki bejárós, az is folyamatosan ingázik, egy gyerek ezt simán megszokja, főleg ha nem 200 km-re laknak egymástól. Akárhol ezt látom mindenhol működik és a gyerekek is ezerszer jobban viselik a válást.

Egyedül kisbabánál nem okés, mert ha anyatejes,akkor nem lehet hetekre kihagyni a szoptatást, illetve ha az apa dolgozik nem tud neki állandó felügyeletet biztosítani. A férj valószínű megbízható, különben a kérdező nem merné rábízni a 2,5 éves és 6 hónapos gyerekét.

2011. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még csak gondolkodom,a lehetőségen, és csak felkészülök a felmerülő kérdésekre.Ha úgy alakulna,akkor is max. 15-20 percre laknánk egymástól.És ha úgy is döntök, még egy fél évig biztosan nem kezdeményezek ilyesmit.Még adok időt, hogy változzanak a dolgaink.Meg a gyerekek miatt is.
2011. febr. 20. 15:36
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja még nem váltok?

Megkérdezhetem mi a gond? Talán külső szemmel mást lehet róla mondani, mint ahogyan te látod.

Egyébként nagyon tisztelem ezt a hozzáállásod, hogy felméred, hogy a gyerekeknek ugyanolyan szükségük van apára is. Biztos vagyok benne,hogy remek anya vagy.

2011. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hol is kezdjem.Van sok apróság, amik egy magukban nem lennének gond,de összeadódva nagyon idegesítőek.Kezdjük az apróságokkal.Egyáltalán nem segít itthon a házimunkában.HA megkérem valamire akkor is az a válasza hogy majd.Az esetek többségében egy idő után inkább én megcsinálom.KEveset foglalkozik a gyerekeivel, ha haza ér az az első hogy leül a gép elé játszani,és több időt tölt a netes játékkal mint a gyerekeivel.Állandóan azt hallani tőle hogy ő fáradt.Akkor is ha 4kor végez akkor is ha 2kor.Hétvégén is nagyon nehéz kimozdítani.

A munkához való hozzá álllása nem az igazi.HA épp problémája van egy munkahelyén képes csak úgy egyik napról a másikra felmondani.Nem gondolva a következményekre.De ha mondom, hogy kezdjen el munkát keresni,és csak azután mondjon fel hogy talált másikat, akkor csak a kifogás van.Az állandó anyagi problémáink miatt, kialudtak az érzelmek,legalábbis bennem.

Nem tud lemondani semmiről.Ha veszek a gyereknek egy zacskó kekszet, vagy ropit, vagy nápolyit,akkor el kell dugnom, mert különben nem bír magának megálljt mondani,és képes megenni az összeset.

Igazából már most is sokszor olyan mintha egyedül élnék.

Semmi ambiciója, és teljesen kilátástalannak tartom a helyzetünket.

Jobban szeretem a gyerekeimet annál, hogy folyamatos anyagi problémák mellett, egy csótányos lakásban kelljen felnőniük.És a párom oldalán nem látom a kiutat ebből a helyzetből.

2011. febr. 20. 16:00
 7/12 anonim ***** válasza:
nem az számít kinek a nevén van a lakás és a kocsi, hanem, hogy különvagyonból vagy közös vagyonból lett vásárolva
2011. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt gondolom rajtatok a párterápia simán segíthet. Valóban ezek így összeadva tényleg gondot okozhatnak, abszolút meg is értelek, hiányolod a felelősséget. Nem szégyen szakember segítségét kérni, ő rá tudna jönni ennek a kiváltó okára és minden lehetne olyan, mint régen.

Ami engem leginkább megfogott, hogy leül a gép elé. Nem lehet, hogy játékfüggő? Mármint számítógépfüggő, vagy internetfüggő. Ez épp olyan függőséget tud okozni, mint bármi, sorra építi le a szociális kapcsolatait stb. Talán ez lehet az oka mindennek, de ebből van kiút és meg lehet oldani, szerintem egy próbát megérne :) Sok sikert kívánok nektek,remélem sikerül rendbe hozni a házasságotokat!

2011. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Saját vagyonából vette.A lakás adás-vételijében van is nyilatkozat róla. De tök mindegy ha nem lenne, nekem akkor sem kéne semmi!Van hova mennem a gyerekekkel.

Sajnos jelenleg úgy érzem, már nem kötődöm úgy a páromhoz,hogy egy életet letudnék vele élni.És tudom hülyén hangzik, de úgy érzem jobban boldogulnék egyedül.

2011. febr. 20. 16:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor eszembe juttatnám azt a pillanatot, amikor belészerettem, az első randit, az első csókot, amikor igent mondtam neki, amikor együtt vártuk a terhességi teszt eredményét.

Nem tudom ez nálad beválik-e, lehet, hogy az érzésed csak a negatív dolgok miatt van, egyfajta hullámvölgy, de talán nem,szóval nem akarlak semmire rábeszélni, te magad is írtad, hogy még gondolkozol.

A helyedben még biztosan adnék egy mentőesélyt a dolognak, elvégre mégis a gyerekeim apja, de nem látok a helyzetetekbe.

Majd mindenképp írd meg, hogy mire jutottatok, hogy alakult minden.

2011. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!