Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apát nem érdekli a gyermeke,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apát nem érdekli a gyermeke, de válás után mégis úgy dönt, hogy él az Apai jogával, mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Két éves a gyermek, most lesz válóper. A gyermeket 1éves korától nem látogatja, de mivel a válásnál a láthatási jogot úgyis megkapja, élni fog a lehetőséggel(már csak azért is!), és ha a gyermek betölti a 3. életévét, el is viheti(ha jól tudom) hétvégére. Van erre valami mód, hogy ezt megakadályozzam? Ugyanis a gyermeket semmivel nem támogatja, nem érdeklődik felőle, és a későbbiekben azt mondta, le fog Róla mondani. Csak gyanús ez a hallgatás, és szeretném ha a gyermekem nem csak testileg, de lelkileg is biztonságban nőne fel. Ne értsétek félre, nem eltiltani akarom az Apát, mert a lehetőség meg volt/van adva neki, de elég labilis és nem szeretném, hogy ez a gyermekem kárára menjen.Nem tudja betartani az ígéretét, a gyermek előtt sem hajlandó normálisan emberi hangnemben beszélni, stb...és ezt nem akarom, hogy átélje a gyermekem. Mindig a harmonikus légkört biztosítom Neki, a maximális biztonságot,a szeretetet és a legnagyobb odaadást. Segítségeteket előre is köszönöm! egy anyuka
2011. márc. 21. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szülői felügyeleti jog megszüntetése és látogatási jog megvonása az, amit te szeretnél.

Ez nem megy könnyen, komoly okok miatt vonják meg ezeket a jogokat. Ilyen pl ha veszélyezteti a gyermeket.

A támogatás -gondolom tartásdíjra gondolsz elsősorban- a kötelezettsége, de nem függ a jogaitól. Tehát attól, hogy nem fizet, még elviheti a gyereket, beleszólhat a dolgaiba.

Lemondani gyermekről nem lehet, csak ha egyúttal örökbe is adja - tehát pl ha te újraházasodsz és a férjed örökbefogadja a gyermeket. Onnantól szűnnek meg a jogai és kötelezettségei is.

Innen nézve nem sok esélyed van rá, hogy megvonják a szülői felügyeleti jogát, vagy a láthatási jogát. Inkább kérj felügyelt láthatást. Olyan kor egy kijelölt helyen -nevelési tanácsadó, gyermekvédelmi szolgálat- szakember felügyelete mellett találkozhat csak a gyermekkel a láthatásra jogosult. Ezt is indokolni kell, de nagyobb esély van rá, mint hogy elvegyék tőle a láthatást.

2011. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Teljesen ugyan ebbe a cipöbe vagyok.Már három éve ezt csinálom gyerektartás nincs de fél évente felbukkan és eljátsza az apukát.El is viszi egyszer kétszer majd megint eltünik.Már meg kerestem mindenkit akitöl bármilyen tanácsot kérhettem,mindig az a válasz hogy az apukának nem de a gyereknek kutya köteleségem biztositani az apját ha annak ahoz van kedve hogy látni akarja.Nagyon sajnálom hogy rajtunk kivül más is át éli ezt tönkre megy az ember ebbe az egészbe nekem a kislány mire fel fogja hogy nincs az apa megint felbukkan elviszi (látogatoba)Következö alkalomnál megint nem jön és a kislány képes honapokig várni a drága apukát.De nekem nincs jogom öt ezektöl a csalodásoktol megvédeni csak az apukának van joga játszani a gyereke jogaival.Ez a magyar gyerekvédelem.
2011. márc. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Sajnos én is ebbe a helyzetbe vagyok.Nekem azt mondták a gyámügyön amikor szoltam hogy a gyerek fél az apjától és nem is meri mert kb évente egyszer jut eszébe felhivni vagy jönni hozzá..az volt a válasz hogy : AKKOR IS AZ APJA!!! Nem tilthatom el töle.
2011. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát nem is tudom. Valahol nézd a jó oldalát. Valamilyen szinten mégis érdeklődik a gyerek iránt. Lehet, hogy a válástól jön meg az esze, hogy van egy gyereke, akiért ő is felelős.
2011. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló, ezt nem nekem akartad írni ugye, hanem az előtted szólónak? Mert az én gyermekem után abszolút nem érdeklődik az apja. Viszont van újapu,aki fél éves korától neveli, és maximálisan helyt áll mint APA. Nekem talán ez a szerencsém. Ahogy az első írta, válás után hozzá megyek az újapuhoz, és Ő nagyon szeretne a Gyermekem gyámja is lenni. Csak attól félek, mivel a biológiai apa szóban már igaz ehhez hozzájárult, ott úgyis megkérdezik, hogy miért mond le Róla...na ekkor lesz neki úgymond a sz@r, mert nem tud mit mondani. Ugyanis közben eljátsza mindenkinek a becsületes, lelkiismeretes apát.Közbe meg...ha éppen olyanja van, játszik az érzéseinkkel. Ezt még bizonyítani is tudnám, de ezzel senki nem foglalkozik majd.

Kedves hozzászólók! Mit lehet ellene felhozni? Mivel lehet felügyelt láthatást kérni? Elvégre bántani nem bánt bennünket fizikálisan, csak szóban. Köszönöm, hogy foglalkoztok a gondommal! :)

2011. márc. 22. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha te férjhez mész és a férjed örökbe akarja fogadni, akkor onnantól nem lesz semmi joga a gyerekhez. Próbáld így.
2011. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!