Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy zajlik egy válás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik egy válás?

Figyelt kérdés
15L vagyok, van egy ikertestvérem és egy bátyám(23 éves egyetemista). Apukám néha túlzásba viszi az alkohol fogyasztást..mindig is ilyen volt, de én és az itesóm csak az utóbbi 1-2 évben vettük észre ahogy "nagyobbak" lettünk. Anya csak miattunk viseli el hogy sokszor úgy jön haza. Igazából nekem és itesómnak kellene kimondanunk hogy váljunk, mert anya még most is csak miattunk tűri az egészet..sokszor nekünk is elegünk van apából mikor részeg, de ha normális akkor minden rendben, nincs veszekedés. De nem tudjuk elviselni hogy van hogy egész héten minden nap olyan. Ha anya beadja a válókeresetet miénk marad a ház/autó? Mert anya azt mondja h ha válunk akkor keresünk albérletet és költözünk..A bíró dönt erről? Hogy megy ez az egész?
2011. máj. 9. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha anyukád ilyeneket mond, akkor nem miattatok nem vált el eddig.

Amit közösen szereztek a szüleid a házasság alatt az közös. És 2 gyerekkelaházbólse valószínű hogy kirakná bárki is.

A válás, ha megegyeznek egyszerűés 12.000 forintba kerül.

Szerintem anyukád nem akar válni,mert így kényelmesebb neki.

2011. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Hát ez egy nehéz ügy. Az én szüleim is elváltak. Mit ne mondjak...hosszú procedúra volt. Nálunk is ment a mindennapos veszekedés, és volt, hogy nem is csak az. Aztán tavaly szeptemberben megelégeltük és nagyszüleimhez költöztünk édesanyámmal. (Ekkor már be volt adva a kereset kb 1 éve..pontosan nem tudom). Aztán november végén pont került az ügy végére.

Mivel nekem is vannak kiskorú testvéreim, és a szüleim több mint 20 éve házasok, a házat nekünk ítélték. (Természetesen úgy, hogy egy x összeget, ki kellett apánknak fizetni.) A bíróság igazság szerint úgy dönt, hogy a gyereknek minél jobb legyen. Ettől nem kell félni.

Meg aztán, nekünk az ügyvédünk is elég korrekt volt, sokat segített.

Lényeg a lényeg, ha Ti már nem bírjátok, nem érdemes várni vele, mert egyre csak rosszabb lesz.

kérdés: édesapátok nem akar megváltozni? Neki jó így? Nem beszéltetek vele? Mert ha ez megvolt és ennek ellenére nem hajlandó változtatni, akkor tényleg nincs min gondolkodni.

Fel a fejjel, kitartást kívánok Nektek!!

21/L

2011. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De igen, akar válni. De úgy gondolta hogy ne nőjünk fel csonka családban. Tudja jól, hogy ha elválnának akkor egy idő után hiányolnánk apát, ami igaz is...de nem tudom hogy lehetünk-e ilyen önzőnk, Hogy inkább elviseljük hogy apa ezt csinálja, és anya meg egyre jobban kikészül, vagy inkább mondjuk hogy váljunk. Igazából mikor részeg apa, akkor rögtön azt érzem hogy váljunk el, de utána ha másnap normális már csak neheztelek rá, de akkor is...a válás felé húz a szívem, és anyának is jobb lenne.
2011. máj. 9. 19:41
 4/9 A kérdező kommentje:

előző komment az első válaszolónak szólt.

Kedves második! De igen, beszéltünk már vele...sokszor..azt értük el vele hogy 2-3 hónapra abba hagyta de végül mindig újra kezdte. Igazából apa a szomszéddal iszik...pl átmegy 2-kor hogy "hegeszt" és este 11kor hazajön részegen. Azt mondja h nem szívesen iszik, és azért van az egész mert a szomszédtól nem lehet szabadulni míg nem iszik meg vele egy sört..de egy sörtől senki sem fog úgy hazajönni hogy alig tud járni. Ha apa bevallaná magának, hogy baj van az alkohollal, akkor talán tenne valamit amivel tényleg változik. De nem vallja be magának se..meg azt mondja hogy higgyem el, ő nem iszik..de csak észre veszem a saját apámon hogy mikor olyan. Majd még elválik az egész, tesómmal és anyával megbeszéljük, köszönöm szépen Kedves második!

2011. máj. 9. 19:46
 5/9 anonim válasza:
Nálunk azért nem ilyen rossz a helyzet. Apa egy héten kb. egyszer-kétszer jön haza részegen, múltkor mondjuk háromszor is így jött haza. Anyuval szeretik egymást, de szoktak veszekedni. Nekem nagyon rossz, amikor részeg, mert akkor tök szigorú, meg megmondja, h annak a srácnak ott a falon olyan idióta képe van, mindjárt leveszi, meg mindent kritizál, és veszekszik velem .Ez nekem nagyon szarul esik, meg ez akkor szokott lenni, amikor anya éjszakás, és a 6 éves öcsémmel egyedül vagyunk itthon. Emiatt sokszor sírok is, mert nekem nem jó, hogy így viselkedik velem, és hogy minden kis hülyeségért veszekszik. És azt se jó hallgatni, amikor anyával veszekednek.
2011. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Együtt érzek veled, kitartást!
2011. máj. 9. 21:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ha a házat nekünk ítélik, de apa nem akar elmenni, akkor mi lesz? Ezért mondta anya hogy keres albérletet, mert már mondta apának többször is hogy ha nem tud viselkedni/leszokni akkor menjen el.
2011. máj. 10. 20:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet,anya több évig várt,nem történt változás,sőt egyre rosszabb lett.Szóval szerintem ne várjon apukádra csak miattatok,mert anya is ezt tette miattunk(pedig mondtam,hogy ne tegye)ÉS megbánta.
2011. máj. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :S
2011. máj. 15. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!