Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A hónapban lesz a válásom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hónapban lesz a válásom, érdekelne egy-két dolog vele kapcsolatban!?

Figyelt kérdés
Ha nem közös megegyezéssel válunk,akkor hogy zajlik majd az egész?Többször is mennem kell majd a bíróságra,vagy ezzel az egy tárgyalással le lesz tudva az egész?Igazából hitel kérdések vannak,csak ő vett fel hitelt,az ő nevén van az egész..tudom,hogy fele az enyém,de nem lehetne valahogy kijátszani?
2011. jún. 12. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy egy tárgyalással le tudnák az egészet.Nekem egy tárgyalásom volt, de nekünk közös meg egyezésünk volt,a közös vagyont is elosztottuk tárgyaláson kívül,és nem született gyermek a házasságból.Szerintem nem tudod kijátszani.Próbálj meg bíróságon kívül megegyezni.
2011. jún. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bíróságon kívül nem tudom,mert nem hajlandó velem beszélni semmiről...És ha ott mindent aláírok,akkor is vissza kell menni még?Gyerekünk nincs..ennyivel is könnyebb lesz...remélem..
2011. jún. 12. 13:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha közös ingatlanra vettétek föl, olyan megegyezést lehet kötni szerintem, hogy Te lemondasz akkora tulajdonrészről az adott ingatlanban, amennyit az a hitel fedez, cserébe a férjed fölvállalja a hitel Rád eső részét. Ehhez azonban mindenképp közös megegyezés kell, a vagyonmegosztást "kijátszani" nem nagyon lehet...
2011. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: hogy tudott volna felvenni apa hitelt egyedül közös tulajdonú ingatlanra??
2011. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de mióta kell a tulajdonközösséget megszüntetni akármyilyen válás esetén? A volt közös lakás használatában, és ha gyerek nincs, az ingók megosztásában kell dönteni.
2011. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem ingatlan hitel,csak személyi kölcsön,ami kamattal együtt 2 millió körül van.Ha már együtt éltünk,és úgy vette fel a hitelt akkor nem tudom kijátszani sehogy sem nem?De engem érdekel inkább a válás folyamata...
2011. jún. 12. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Az életközösség megszakadásának idején fennálló tartozás fele esik rád, kivéve,ha igazolni tudod, hogy tiltakoztál a felvétele ellen (pl. ez a válóok), vagy ő a vétkes a nemtörlesztésében, ezért több a kamat. Ha van más, aktív vagyonotok(pl. gépkocsi, bútor,műszaki cikk) a vagyonközösség megszünteteésekor kérheti, hogy nála maradjanak, a rád eső adósság fejében.

Ha nincs aktív vagyontok, a bíróság felbontja a házasságot, és majd külön perben tudja veled szemben érvényesíteni ami rád esett volna, a fizetésed 33 %-ig (ha nincs egyéb tartozásod) tiltani fog a végrehajtó-mindörökre, mert először a költséget, majd a kamatot, végül a tőketartozást szedik be. Inkább tudd le most.


A másik kérdésed- ha nincs közös megegyezés, minimum 2 tárgyalás lesz, ha te vagy a felpees, el kell menned.

Az ingók megosztásában és a volt közös lakás hasznűálatában fog a bíró döntést hozni, ha nem tudtok megegyezni. Ha vtlen voltál a házasság megromlásában és rászorulsz- házastársi tartást megítélhetnek. Esetleg ezt be lehet tudni a rád eső hiteltartozásba, de akkor a bíróságon erre názve egyezséget kell kötnötök.

2011. jún. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!