Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy működik a jogi/anyagi/gya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik a jogi/anyagi/gyakorlati része, ha elválunk, de egy fedél alatt maradunk?

Figyelt kérdés

2 gyerek van, nincs pénzünk szétköltözni annál jobban, minthogy mindenkinek lesz egy külön szobája.

Nem bújunk össze, nem eszünk együtt, csak a gyerekek a közös érintkezési felület meg a csekkek. Nem vagyunk közös kasszán, és engem így is jobban terhel a 2 gyerek ellátása, gondozása (pl nem értem miért de ha betegek az automatikus hogy én megyek táppénzre...).

Lehet így is emelt családi pótlékot-t kapni? Estleg gyerektartást? Ha önkormányzati támogatást igénylek étkezésre, tankönyvre, egy háztartásnak minősülünk, vagy sem? (ha kijönnek megnézni jól látszik, hogy mindenki tök külön tartja a cuccait)

Még nem váltunk el papiron, de szeretném tudni, mivel jár azon túl, hogy amúgy sz.r dolog ez...


2011. jún. 14. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

1edülállónak fogsz számítani...van ilyen ismerősöm....a "tanács" nem jött rá évekig,igaz ők anyagi megfontolásból váltak el...


meg kapsz mindent

2011. jún. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mindent kapni és gyerektartást is - akkor, hogyha a gyerek nevelési költségeit te állod. Hogyha az apuka fizeti a fele rezsit (ekkor ugye nem csak utánad, hanem a gyerekek után is), a gyerekek étkeztetését / ruháztatás és egyéb költségeit (50%-ban) akkor nem kérhetsz gyerektartást.


Természetesen mindezt onnantól, hogy papíron elváltatok és a gyermekelhelyezés is megtörtént.

2011. jún. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Annyira szeparálva vannak a cuccaink, és berendezve egyedülálló életre a szobáink, hogy az talán már csak nem gyanús. A kaját ugyan nem matricázzuk fel a hűtőben, de az egyszemélyes ágyak, külön ruhás szekrény, külön szgép talán ráutaló jel a különélésre....nem?

Amúgy rengeteget sétálunk együtt a gyerekekkel, 4-esben, a szomszédok talán nem tudják mi a szitu, bár csókolózni, kézen fogva járni még talán sose láttak minket. Beszélgetünk, mint 2 szülő.

2011. jún. 14. 00:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Magamnak fogom kérni a gyereket, a lakás maradjon csak közös, meg a fenntartási költségei és a gyerekek költségei is felesben, ha már erre kényszerültünk, de én gyakrabban kapom a fizumnak csak a töredékét, mert én vagyok táppénzem...vagy ezt nyeljem be ha már papiron úgyis enyémek a gyerekek?
2011. jún. 14. 00:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt az együttlakást hogy oldjátok meg,ha lesz mindkettőtöknek párja?
2011. jún. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősömék 4 éve váltak el,de továbbra is együtt laknak a közös házban,amely nem osztható meg külön lakásra.

A feleség nyújtotta be a válópert,az ügyvédje azonnal kérte a MÁK-tól a családi-pótlékot. A feleség egyedülállóként megkapta. A Polgármesteri Hivatal is úgy adja a segélyt,mintha egyedülálló lenne.

A Bíróságon megegyeztek a gyerektartás összegében,amit a férj fizetéséből a munkáltató von le. Így ebből később sem lehet vita.

A lakáshitelt felesben fizetik, a rezsiköltségnek negyedrészét a férj,a háromnegyedét a feleség. (a személyek arányában)

A gyerekeket közösen nevelik,az apuka megy értük az iskolába stb. A kertet az apuka műveli,de a termés a családé.

A gyerekeket a Bíróság az anyának ítélte. Ettől kezdve velük kapcsolatban a felelősség csak az anyáé.

Amit még jó tudni: mivel a gyerekek az anyánál vannak,az apa tartásdíjat fizet,így adózás és egyéb kedvezmények szempontjából egyedülállónak számít.

Ismerősöméknél ez azt jelenti,hogy az anya alacsony jövedelme miatt nem tudja csak a töredékét igénybe venni a családi adókedvezménynek. Az apa pedig semmit nem tud belőle érvényesíteni,mert neki "nincsenek" gyerekei.

Gondoljátok végig közösen,hogy számotokra mi a jó megoldás.

2011. jún. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha valaki társat akar, az elmegy otthonról, ,de a közös lakásba a gyerekeinkhez nem hozza fel. Ha házasodni akar, akkor ő költözik.
2011. jún. 14. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:

MOstanában mesélte egy ismerősöm, hogy elvált a férjétől. És a bíróság ítélkezett úgy, hogy közösen kell használniuk a házat. Egyikőjük az egyik, másikójuk a másik szobában.

Nekem ez nagyon furcsa volt. HOgy hozhat ilyen ítéletet egy bíróság? Ehhez a megoldáshoz miért kell egyáltalán bíróság?

Persze azt a kérdést is feltehetjük, hogy kit lehetetlenítsen el a bíróság azzal, hogy kirakja a lakásából?

Az illetőnek nem tetszett ez az ítélet (lehet, hogy azért, mert neki már van új kapcsolata), így inkább albérletbe költözött.

2011. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!