Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekláthatás akadályozását...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekláthatás akadályozását hol tudnám bejelenteni?

Figyelt kérdés

Feleségemtől három éve elváltam. Van egy 10 éves fiunk akit ő nevel. A bírósági határozatban van szabályozva a láthatás. Az anya nem mondja ki, hogy nem engedi hozzám a gyereket, de megtesz mindent annak érdekében hogy a gyerek ne jöjjön. Kérdezzem meg a gyereket hogy akar e menni. A gyerek azt mondja kérdezzem meg az anyját mikor jöhet. Nyilván való az anyjának kellene ebben a dologban engedni, de nem teszi meg. Honnét vagy milyen segítséget

kérhetnék hogy legalább a határozatban leírt időt a gyerekemmel tölthessem?


2011. jún. 29. 12:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%
Nics ilyen hatóság.Ügyes nő.
2011. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

A gyámügyön tudod jelenteni.

Ők meghallgatják mindkét felet és első körben "csak" figyelmeztetnek. Ha szükséges birságolnak is.

2011. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Mikor gyermekelhelyezési per vovlt,hogyan ítélkezett a bíró??

Hétvége,esetleg 2 hetente??

Benyújthatsz egy láthatóságra vonatkozó kérelmet.Èpp az alapján,hogy nem látod a fiadat.....

Kérdezz rá gyermekvédelmisnél.Lehet tud segíteni.

2011. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
jelentsd a gyámhatóságon. kérheted, hogy a feleséged a gyereket a gyámhatóságon adja át neked,így ellenőrizhető, hogy mikor nem teszi meg.
2011. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
gyámhatóság!! Rászállnak rendesen ha ez így igaz!
2011. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

Már ne haragudjatok, de mit tehet az ügybe a Gyámhatóság, hogy a gyerek nem akar meni? Tök mindegy, hogy az anya pszichikai terrorja miatt-ő egyszerűen megkérdezi, mert jólnevelt gyerek..Csak egy megismételt eljárásban a pszichológus szakértő tudná megéllapítani egy 10 évesnél (mert azt nem hallgatják amúgy meg). Mivel 3 éve volt a bontóper, a gyerekelhelyezés, kapcsolattartás tárgyában is nyilván ekkor döntöttek, nem is a Gyámhatóság, hanem a bíróság az ileltékes.

A kérdezőnek: Ott kell átvened a gyereket, ami ahatározatban van. Ha az anyja nem adja, kihívhatod, kezedben a határozattal a rendőrséget, és azok foganatosítják az abban foglaltak végrehajtását. Bírói ítélet birtokáéba a Gyámhatóság nem jogosult eljárni. Ha sérelmezed a végzésben foglaltakat, mert az anya arra játszik, hogy ne láthasd a gyermekedet, be kell perelned, és kérni a kapcsolattartás szabályainak újbóli megállapítását.Ez a törvény.

2011. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Ne vezessük kérem félre a kérdezőt.

Az ítélet után két évvel a gyámhatóság az illetékes szerv.

Az pedig nem számít hogy milyen eszközökkel él anyuka, ha a láthatást akadályozza. Ez bűncselekmény, még akkor is (sőt szerintem különösen akkor súlyos), ha kedvesen és mosolyogva "marja" el a gyereket apukától. Ha a gyerek azt mondja, hogy kérdezzék meg az anyját, hogy mikor mehet, számomra azt jelenti, hogy ő menne, de nem tudja, hogy mehet e. Lelki terror, nagyon súlyos esetben gyermekveszélyeztetés, ami pedig már BTK kategória.

Kérdező, menj be a területileg illetékes gyámhivatalba és kérj felvilágosítást. Majd irány a területileg illetékes bíróság ingyenes panasznapja és szintén kérj felvilágosítást. Két szerv, két állásfoglalás. Lesz mit átgondolni és legalább biztos válaszokat fogsz kapni, nem úgy, mint itt a gyakorin.

üdv, T

2011. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

off

ma 12.29-nek


Nem kötekedni szeretnék, de több dologban hibás az információd.


"Mivel 3 éve volt a bontóper, a gyerekelhelyezés, kapcsolattartás tárgyában is nyilván ekkor döntöttek, nem is a Gyámhatóság, hanem a bíróság az ileltékes."

Két év eltelte után a gyámügy az illetékes, két éven belül a bírósághoz kell fordulni.


"A kérdezőnek: Ott kell átvened a gyereket, ami ahatározatban van. Ha az anyja nem adja, kihívhatod, kezedben a határozattal a rendőrséget, és azok foganatosítják az abban foglaltak végrehajtását."

Gyakori formai hiba, hogy nincs megnevezve a helyszín. Ilyenkor a gyermek életvitel szerinti tartózkodási helye a mérvadó és nem a bejelentett lakcíme. 149-es kormányrendelet alapján.

Ha anyuka nem adja át a gyermeket, akkor is a gyámügyet kell hívni, a rendőr nem megy ki ilyen esetben. (Hozzánk is hosszas könyörgés után jött ki, csak azzal tudtuk meggyőzni, hogy hétvégén nincs kit kihívni.)


"Bírói ítélet birtokáéba a Gyámhatóság nem jogosult eljárni. Ha sérelmezed a végzésben foglaltakat, mert az anya arra játszik, hogy ne láthasd a gyermekedet, be kell perelned, és kérni a kapcsolattartás szabályainak újbóli megállapítását.Ez a törvény."

Igen, de itt is igaz, hogy két éven belül gyámügy, utána bíróság és újraszabályoztatás.


Üdv, T

2011. jún. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

Ezt a sok marhaságot nyugodtan hagyd figyelmen kívül, ugyanis a válaszadó, mint minden laikus (BTK, meg 149-es kormányrendelet..!)keveri szezont a fazonnal.

Ha a bíróság döntött, azt ahatározatot Gyámhatóság nem vizsgálhatja felül, csak bíróság. A VÉGREHAJTÁS Tárgyában lesz a Gyámhatóság illetékes, de jelenleg nem ez a probléma. A Gyámahtóság ÉRDEMBEN nem vizsgálja, miért nem megy a gyerek, hanem felszólítja az anyát, hogy tegyen eleget a végzésben foglaltak érvényre juttatásának. Ő visszaír, hogy rendben van, sőt kiállítja agyereket az ajtó elé, aki most sem megy, mert fél az anyukájától. Jogosult ezt a tényt a gyámhatóság vizsgálni? Nem. Mert a Gyámhatóság nem jogosult a gyermeket meghallgati, sem pszichológus szakértőt kirendeli. Csak abíróság, mert már volt ebben a tárgyban bírósági döntés, azt agyámhatság nem változtathatja meg, csak a bíróság, ekként nem csak nem teheti meg, hanem nincs is értelme bizonyítási eljárés lefolytatásának.

Jogi járatlanságod miatt pedig nem offolok.


Az egy szál használható ötlet, hogy menj be a Gyámügyre és beszélj a jogásszal. A bíróságra azért ne menj könyörgöm, mert res judicata az ügyed, azt az ügyeletes titkár nem fogja értelmezgetni, és nem fogja az egész aktát átnézni, hogy ELJÁRÁSJOGILAG mik a lehetőségeid.

2011. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

off


Kedves ma 13:15, nem mindősítelek, a válaszoddal Te magad megtetted.

Lehet, hogy laikus vagyok, viszont kemény x év van a hátam mögött, ahol a saját káromon megtanulhattam, hogy mire ad lehetőséget a jog és mire nem. Szerencsémre jó ügyvéd volt a hátam mögött és azokkal, amiket leírtam jobb belátásra lehetett bírni az anyukát.


Dobálózz csak a szakzsargonnal, hitelesebb nem lettél a szememben, maximum szánalmas.



on

Kérdező, hidd el a kérdéseiddel egyik helyen sem fognak elzavarni, maximum ha egy ilyen arogáns barommal találkozol, mint az előző válaszoló.

Üdv, T (egy sorstárs)

2011. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!