Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Rákényszeríthetem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Rákényszeríthetem a szüleimre a párterápiát?

Figyelt kérdés

Anyukám és nevelőapukám több 10 éve van együtt. Miután megszületett az öcsém (5 éve) nevelőapukám megváltozott, és csak az állandó veszekedés megy itthon. Utálkozó lett, morcos mint aki megvénült. Anyukám dolgozik és mellette majdnem hogy csak ő foglalkozik a kisöcsémmel. A veszekedések odáig fajultak, hogy tegnap este nevelőapukám (bár ez a szó egyáltalán nem illik rá)megütötte édesanyámat. A legrosszabb, hogy öcsémnek végig kellett néznie az egész folyamatot. Anya úgy érzi nem akar vele megöregedni, de fél a változástól és öcsém miatt nem akar külön menni.

Nem tudom mit tegyek, én 21 éves vagyok az elköltözés kapujában állok, de egyszerűen már én sem bírom tovább azt, hogy nálunk nincs meg a családi idill egyáltalán. Az ember hazamegy és csak az üvöltözés, a pofavágás van és mindenkire áttelepszik a feszült hangulat.

Én ebben nőttem fel, mert az igazi apukám is verte anyukámat, mindezt azért mert anyu rájött hogy megcsalja és összeveszett vele. 5 éves koromra elváltak, és most úgy érzem kezdődik minden elölről. Én lelkileg már ezt nem bírom, és azon vagyok hogy mihamarabb elköltözhessek otthonról, de félek, hogy ha én nem leszek otthon akkor még mit kell végignéznie az 5 éves öcsémnek, és meddig fajulhatnak a dolgok...

Ez az állapot már mindenkire hatással van, tudom hogy nem szabad beleszólnom, de ez már nem mehet így tovább.

Ötletek? Örülnék neki ha felnőttek, szülők válaszolnának, ők megértik talán mindkét oldalt. Köszönöm


2011. aug. 30. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Párterápiára nem bántalmazás esetén kell menni, hanem kisebb összeférhetetlenségi problémákkal, amikor szeretik, csak nem értik meg egymást. Ha bántalmazás volt, ott már nem menteni kell a kapcsolatot, hanem külön menni, aki egyszer megtette, nem fog leállni. Anyukád menjen pszichológushoz, aki ráébreszti az értékeire, és hogy lépnie kell.

Te meg elsősorban magadra gondolj, és mentsd magad. Ha anyukádnak nem lesz ereje lépni, ne húzzon le magával a családod...

2011. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd,ha édesanyád nem csak a saját érdekét, de az öcséd érdekét is figyelembe veszi akkor elválnak. Ő tűr, az az ő dolga, de hogy öcséd végignézi, hogy az apja veri az anyját, ez ami tűrhetetlen. 5 éves gyerekben visszafordíthatatlan sérüléseket okozhat, lelkileg, szellemileg. Te ne hagyd most magára. Válóper a megoldás, nem menthető az a kapcsolat, ahol tettlegességig fajulnak a dolgok.
2011. aug. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legyél azon, hogy minél hamarabb elköltözz. Ha van saját életed, akkor az öcsédnek is rengeteget segíthetsz - amikor jónak látod, elhozhatod magadhoz, sőt, ha annyira elfajulnak a dolgok, kérheted, h te nevelhesd tovább.


Elég hülyén hangzik, de én simán megtenném a testvéremért - inkább én szűkölködjek, mint, h az öcsém pokolban nőjön fel.

2011. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Semmilyen terápiára (vagy egyéb orvosi ellatásra) FELNÖTT embert nem lehet kényszeriteni, még akkor sem, ha tényleg szükséges lenne.

2. Ez anyukád meg a párja dolga, te nem szólhatsz bele, legfeljebb elbeszélgethestz velük, illetve anyukáddal, hogy talán jobb lenne elválniuk.

3. Ha az öcsédnek angyon rossz, akkor a gyerekvédelmisekhez tudsz fordulni.

2011. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Tudom, hogy nem kéne együtt lenniük, de ezt a döntést én nem hozhatom meg anyukám helyett, és amíg ő nem idegenedik el teljesen ettől az embertől, addig örülnék neki, ha eljárnának párterápia legalább azért, hogy addig talán nem a mi szemünk láttára folynának ezek a dolgok. a kényszerítést nem úgy értettem, hogy valami határozat alapján, hanem hogy lehet e házhoz kihívni párterapeutát? mert ismerem őket, anyu szerintem még el is menne, de nevelőapám nem.

szerintem a gyermekvédelem erős lépés, azzal anyukámat is bántanám. igaziból én megértem azt, hogy baromi nehéz egy lakásban úgy veszekedni, hogy a gyerek ne legyen szemtanúja az egésznek.

Másrészről eddig nem szóltam bele, de van egy pont ami felett nem lehet szemet hunyni.

Nyilván nyitott vagyok más megoldásokra is mint a párterápia, de nem ilyen radikálisra.

2011. aug. 30. 19:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!