Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lebonyolítható a válás, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lebonyolítható a válás, ha az alperes a tárgyaláson nem jelenik meg?

Figyelt kérdés
Messze lakik és azért a 15 percért (mert kb. ennyi lesz mások tapasztalatai alapján)kár lenne oda vissza 600 km-ert utazni.... Egyébként közös megegyezés van. Vagyonmegosztó nyilatkozat csatolva lett a keresethez, gyerek nincs, mindenben megegyeztünk.
2011. okt. 17. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Az alperesnek nem is kell megjelennie a válláson.
2011. okt. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3szor nem jelenik meg akkor elválasztanak automatikusan.Amúgy nem.
2011. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor most kinek van igaza a két válaszoló közül? :-)

Szeretném letudni egy tárgyalással...... Vagy ha meghatalmaz valakit, képviselőt, ügyvédet?

2011. okt. 17. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Én speciel az első vagyok és a saját tapasztalatomból mondom, hogy nem kötelező az alperesnek megjelennie.

Ez rajta is van az idézésen!


De az nem volt kérdés, hogy mennyi időt fog igénybe venni. Te kijelentetted, hogy negyed óra lesz, én meg nem akartalak elkeseríteni!

2011. okt. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy ismerősönmnek volt most kb 15 perc volt neki mindenestől.......... csak ezért mondtam.


Az idézésen ez áll: A per adataival egybevetett mérlegelés alapján a bíróság azt is meggyőződése zserint ítéli meg, hogy milyen jelentőséget kell tulajdonítani annak, ha a személyes megjelenésre idézett fél nem jelent meg.

na ez mit jelent mert a törvény ben is ugyanez aszöveg van.............

2011. okt. 17. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Idén váltam, a helyzet a tieddel megegyező volt. Az alperesnek nem kötelező elmenni a tárgyalásra, a felperesnek viszont igen. Ha nem jelenik meg, akkor a bíróság úgy kezeli az ügyet, minha meggondolta volna magát. Nekünk viszont majdnem egy óráig tartott a a tárgyalás, de ez a bírótól függ.
2011. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De még jöhetnek tapasztalatok, észrevételek.....
2011. okt. 18. 16:48
 8/9 Erika333 válasza:
En nemreg valtam,(ugyan ugy kozos megeggyezessel)nekem azt mondtak az alperesnek kotelezo megjelennie...ha nem az elson nem valasztanak el.Viszont ha nem jelenik meg a masodikon sem akkor elvalasztanak automatikusan.(nekem ezt pesten a IV. es XV. ker. birosagon mondtak,iden majusban)
2011. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Erika333 válasza:
Es igen,adatfelvetellel es itelethirdetessel egyutt 20 perc :)
2011. okt. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!