Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A váláskor feleződő vagyonnál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A váláskor feleződő vagyonnál mennyire számít az, hogy az építkezést lényegében az én rokonságom csinálta végig?

Figyelt kérdés
Most válunk és felezni kell a házat. Viszont azt saját magunk építkeztünk, ahol az én ismerőseim, rokonaim dolgoztak kizárólag. Az anyag ára feleződik, de a munkát én lényegében személyes ajándékként kaptam a saját rokonaimtól, és a személyes ajándék az különvagyon, így aztán a valódi helyzet 1/4-3/4 kellene hogy legyen a fele-fele helyett. Egyáltalán lehet-e a munka személyes ajándék? Mi a helyzet ilyenkor?
2011. dec. 1. 07:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%

Tökéletesen igazad van.


Csak sajnos ezeknek az embereknek év végére X milliárdot kell előteremteni a büntetésből. Magasan tojnak ezek mindenre. Személy szerint ők –mint emberek- ebből élnek. Ez a munkájuk. Ezután kapják a fizetést. Büntetés orientáltak. Mondhatsz te akármit, ha nem ezér akkor megbüntet valami másért. Sajnos ez a szomorú magyar valóság.

2011. dec. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
De hát a barátok, rokonok is általában hétvégén segítenek, mert ők is dolgoznak. Ez a baráti segítség. Erről beszéltünk eddig.
2011. dec. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

De mi van, ha nem dolgozik? Vagy nem hétfőtől péntekig dolgozik?


Amúgy te mint ott dolgozó becsülöm, hogy segíteni szeretnél, de mikor én ugyanazzal az adóbevallásos kérdéssel, ugyanott, csak három különböző ügyintézőnél (vagy nem is tudom minek kell őket nevezni) voltam és kettő teljesen mást mondott, a harmadik meg vonogatta a vállát és máshoz küldött, azt állapítottam meg, hogy igaziból sokszor ti magatok sem tudjátok merre van az arra.


Ráadásul nem ez az egyetlen, pl. anno a kettőnknek ugyanazzal a dátummal megszűnt hallgatói jogviszonyt követően mikortól is kell TB-t fizetni kérdést két megyében kettőnknek teljesen máshogy intézték, más dátummal kellett kezdeni (több embert nem kérdeztem) pedig tudomásom szerint arra is csak egy darab törvény az irányadó. :(


Én inkább a törvényhez ragaszkodnék, mert arra legalább lehet hivatkozni, nem csak néz az ember, hogy hát ezt mondták, de írásban persze nem vállalta senki.

2011. dec. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!