Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kaphat gyerektartást a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kaphat gyerektartást a volt feleségem?

Figyelt kérdés

3 éve váltunk el. Én lemondtam a lakásról a gyerekek javára hogy ne kelljen gyerektartást fizetnem. Most beadta a keresetet hogy szüksége lenne a gyerektartásra,a fizetésem 40%,mivel két gyerekünk van.

A lakás fele papíron is a gyerekeimé,a másik fele a volt nejemé.Én haszonélvező sem vagyok,tehát semmi közöm nekem mára a lakáshoz.

A volt nejem csak szivatni akar,mert megtudta hogy uj párom van.


2011. dec. 28. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
A Bíróság beleegyezett abba,hogy tartásdíj helyett a lakást add a feleségednek? Nem szoktak ebbe belemenni. Sajnos,nagy az esély,hogy megítélik a gyerektartást.
2011. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen bele egyezett,de csak azért mert annak idején ebbe a volt feleségem is bele egyezett az ügyvédje tanácsára.

Mivel a lakásunk 2 szintes családi ház(nagyrészt nagyszülői örökségemből lett véve-a benne lévő berendezésekkel együtt) 3 évvel ezelött is több mint 15 milliót ért. Az ex nejemmel(vagyis az ügyvédeink) úgy számoltuk hogy a 8 és 10 éves gyerekem után ha 20 éves korukig fizetek havi 20 ezer ft-ot,akkor is még kéne nekem fizetni a volt feleségemnek a lakás árából. De ő kifizetni nem tudott,a lakás eladásába meg nem egyezett bele. Ezért lett így.

Most h megtudta uj párom van,be adta a keresetet hogy kell neki a gyerektartás.nem tudom hogyan fogom ezt fizetni... Minimálbért keresek,albérletben élek. van egy autóm(hitelre)-a munkám miatt kell,egy személyi kölcsönöm-amiból kifizettem a volt feleségemnek járó részt az autóból. Ha nem lenne az anyám nem igen tudnék mit enni.

2011. dec. 28. 18:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Na mi van, utánozzuk az előző kérdést? Gondolom, a 63%-os tette ki ezt a kamukérdést, ne is írjatok, ez a néhánnyal alattinak a másolata.
2011. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem láttam hasonló kérdést(pedig átböngésztem,ugy látszik nem voltam elég figyelmes),miről irsz 2.?
2011. dec. 28. 19:07
 5/9 lizzi77 ***** válasza:
Ha van róla papír, hogy tartásdíj megváltása fejében adtad oda a házrészt(válási határozatban, vagy külön megegyezéses papíron), akkor nem kérhet tartásdíjat.Tanulmányozd át a válás alatt keletkezett okiratokat, abban benne kell lennie.Ha csak odaajándékoztad a gyerekeknek az ingatlanrészt, akkor van gáz.
2011. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha a lakás fele papíron is a gyerekeidé, akkor azt a nevükre írattad. Vagyis nem a tartásdíj fejében lemondtál róla, hanem elajándékoztad. Jogosan kér a feleséged tartásdíjat.
2011. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Közöm nincs ehhez a kérdéshez!
2011. dec. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal, ha bíróság beleegyezett abba, hogy a tartásdíj fejében a házból tulajdonrészedet a gyermekeidnek add, akkor nem hepciáskodhat a nejed.
2011. dec. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a bíróság ebbe belement, akkor nem követelhet semmit.

Figyelj nem te vagy, aki a múltkor is írt ide?

2011. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!