Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek megúszhatom, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Giovanni1984 kérdése:

Szerintetek megúszhatom, hogy vissza kelljen fizetnem volt anyósomnak a pénzt amit kölcsön adott?

Figyelt kérdés
Szóval röviden annyi a lényege a történetnek ,hogy összeházasodtunk a feleségemmel és bank hitelből vettünk egy lakást. Utána sajnos arra már nem volt pénzünk ,hogy fel tudjuk újítani a lakást meg ki tudjuk fizetni egyéb tartozásainkat és a lakás vásárlása miatti illetéket. Anyósom vett fel szabad felhasználású kölcsönt és annak kb felét nekünk adta(1,6 millió forint). Szóbeli megegyezés alapján.Anyósom bankszámlájához csak a lányának azaz a feleségemnek volt meghatalmazása. Ő vehetett le pénzt róla. Ez a pénz ugye fel lett használva mindenfélére. Anyósomnak a számlájára a havi törlesztőrészletének a felét kelett rátenni.Csak pár hónapig tudtuk fizetni neki az anyagi nehézségek miatt. Ezután helyettünk is ő fizette az egész törlesztőt.Így elég nagy hátralékban vagyunk már neki. Pár év után feleségemmel megromlott a kapcsolat és tavaj óta megy a válóperünk. Én az egyik válóperen elismertem ezt a tartozást de erről még megállapodás vagy ítélet nincs. A kérdésem az volna ,hogy meg tudnám e zsugázni azt, hogy azt mondom majd a tárgyaláson ,hogy ezt ajándékba kapta az annyától a feleségem? Papír nincs róla ,hogy kölcsön volt! Mondhatom azt is megzsaroltak , hogy elköltözik 250 km-re vissza a szüleihez az exem és nem vagy csak nehezen láthatom a gyerekem ha nem ismerem el a tartozást. Szerintetek így kibújhatok a fizetés alól vagy rajtam is követelheti vissza az ajándékot ha elhiszik ezt a sztorit a bíróságon hogy nem kölcsön volt? Okosságokat írjatok.
2012. febr. 24. 20:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

szerencsés a feleséged, h már nem vagy a férje. remélem, h nem sikerül trükköznöd, és visszafizeted a tartozásod az utolsó centig.


egy okosság: s.ggfej vagy

2012. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Közösen kaptátok, maximum a felét kell visszafizetned legrosszabb esetben is. Ha nincs írásos nyoma hogy te vagy a feleséged X összegű kölcsönt kapott az anyósodtól akkor nem is behajtható, simán le lehet tagadni. Zsarolásos történettel ne próbálkozz, az bíróság félrevezetése6hamis tanúzás címszó, elég rendesen megszívhatod vele.
2012. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hazudnék a helyedben.Ugyanis a te szavad 2 ember szava ellen lesz.Az anyósod,és a nejed tuti megmondja az igazságot,hogy kölcsönbe kaptátok,és nem zsaroltak.Hamis tanúzásért meg külön pénzbírságot szabnak ki rád.Inkább fogd be,és fizesd vissza amit kaptatok..
2012. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Valamivel csak meg kell magyaráznom hogy akkor miért ismertem el a tartozást korábban ha most meg azt állítom hogy anyósom adta ajándékba a lányának. Szóban megzsarolt a feleségem hogy nem fogom látni a gyereket mert nagyon messzire viszi és ha el is utazok akkor azt mondja beteg a gyerek és nem hozhatom el vagy nem láthatom. Mással nem tudnám kimagyarázni szerintem
2012. febr. 24. 20:37
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze!

+ fizess 10e ft havi gyerektartást vagy nem is: a feleséged fizessen neked havonta férjtartást...! A feleséged helyében hálát adnék a jóistennek, hogy időben felnyitotta a szemét! Szégyelném magam a helyedben!

2012. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem ítélkezem, sajnos én mindig akaratlanul a férfiak pártjára állok, pedig nő vagyok, viszont ettől függetlenül marhára nincs igazad és iszonyú ocsmány a sztori, amit kitaláltál. Nem a feleséged miatt, az nem érdekel, de a gyerek.

Ügyvéd.

2012. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
utolsó: nem a feleség, hanem a gyerek miatt ocsmányság? szerintem csak ék kizárólag a becstelenség miatt.
2012. febr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Mond azt hogy fárdat voltál és megviselt, hogy hogyan fog alakulni tovább az életed! A válással így is úgy is te húzod a rövidebbet. Nehogy még te fizesd vissza az ex anyós hitelét. Amúgy is a feleséged vette fel a pénzt a számláról. Ha te dolgoztál időközben akkor lehet mondani azt is hogy a fizudból újítgattatok, gondolom nem egyszerre történt a felújítás, hanem több hónapon keresztül. Közös gyerek van? Üdv Eszpi
2012. febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Engem ez nem izgat :)Mármint ebbe a részébe írtam nem kívánok belefolyni, engem sokkal inkább az lepett meg, hogy képes lenne azt hazudni, hogy elviszik a gyerekét, holott ez egy iszonyú ocsmány hazugság. Vannak olyan apák, akik tényleg ebben a helyzetben vannak.
2012. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
és ha a volt feleséged költözik messzire a gyerekekkel, akkor kérheted a bíróságon, hogy közösen álljátok a láthatás (utazás költségeit). Gondolj bele fizetsz majd gyerektartást meg még jó pár ezer ft.ot az utazásra ilyen benzin árak mellett???
2012. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!