Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A történetem a következő :13...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A történetem a következő :13 év után elment a feleségem a 3 gyerekemmel egy másik hapsihoz, most válunk. Mit várhatok vagyon (ház, autók), gyerektartás, gyerekelhelyezés terén? Számít az hogy Ö hagyott el?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 20:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

" A minimum alap jelenleg egy gyerekre 15 ezer/hó, ezen felül számít a férfi keresete"


Ez természetesen egyáltalán nem így van.


A gyermek tartásdíjáat az 1952. évi IV. törvény (lánykori nevén CSJT) szabályozza az alábbiakban:



69/A. §102 (1) A szülő a saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra rendelkezésre áll. Ez a szabály nem irányadó, ha a gyermek tartása vagyonának jövedelméből kitelik, vagy a gyermeknek tartásra kötelezhető más egyenesági rokona van.

(2) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben szolgáltatja (gyermektartásdíj).

69/B. §103 A gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.

69/C. §104 (1) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában kell megállapítani. A gyermektartásdíj meghatározásánál figyelemmel kell lenni:

a) a gyermek tényleges szükségleteire,

b) mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyaira,

c) a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha - gyermekekre,

d) a gyermek saját jövedelmére is.

(2) A kötelezettel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme 50%-át nem haladhatja meg. Ha a szülők két vagy több gyermek tartására kötelesek, a tartásdíjat úgy kell megállapítani, hogy egyik gyermek se kerüljön a másiknál kedvezőtlenebb helyzetbe, különösen akkor, ha nem egy háztartásban nevelkednek.

(3) A tartásdíjat

a) százalékos arányban, vagy

b) határozott összegben, vagy

c) határozott összegben és bizonyos jövedelmek százalékában

kell meghatározni.

(4) A tartásdíj százalékos megállapítása esetében meg kell jelölni a tartásdíj alapösszegét is.

69/D. §105 (1) A tartásra kötelezett személy akkor is kötelezhető gyermektartásdíj fizetésére, ha a gyermek az ő háztartásában él ugyan, de tartásáról nem gondoskodik.

(2) Ha a gyermek szülei nem élnek együtt, az apa - amennyiben azt a társadalombiztosítás nem fedezi - köteles megtéríteni az anyának a szüléssel járó költségeket, valamint a külön jogszabályban meghatározott időre szükséges tartást. E követelések az anyát - amennyiben azt a társadalombiztosítás is megtérítené - akkor is megilletik, ha a gyermek halva született.

69/E. §106



Válásnál pedig a KÖZÖSEN szerzett javak (ház, autó, pénz, ingó és ingatlan vagyok) feleződnek, a különvagyon (öröklés, ajándékozás, házasság előtti vagyon) pedig marad.

2012. márc. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül fizetsz gyerektartást, mint ahogy az én apám is kibulizta, hogy az öcsém hozzá kerüljön, nekem pedig lóf@szt sem fizet. elvileg amíg tanköteles vagyok, addig a fizetésének a 20%át kéne. egyetemre járok, hát így elég nehéz finanszírozni akármit is. gondolom jól lefizette a bírót, vagy ilyenek..
2012. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Nanamia ***** válasza:

Nem vitatkozásból, de én az indokolt szükségletről beszélek, amit ha törik ha szakad, mindenképp fizetni kell. A tartásdíjat pedig visszamenőleg 6 hónapra lehet igényelni.

A gyermektartásdíj összegének meghatározása történhet


- százalékos arányban vagy (a fent idézett törvény erre vonatkozik)


- határozott összegben vagy


- határozott összegben és bizonyos jövedelmek százalékában.


Ezen felül meg még ott van az indokolt költség (tartásdíjon felül, pl: tanulás, betegség, stb.). A tárgyalás ideje alatt pedig hoznak ideiglenes határozatot, ami szerint a végleges határozatig is fizetned kell az alapszükségletet.

2012. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát az előzőekhez vígaszul: 3 idegen gyereket csak a rózsaszín ködben képes nevelni akárki is. Utána jön a ribillió,költözés újra. A gyerekeket jobb lenne már most jobb belátásra bírni, ha elég nagyok. Szegények, ha kicsik, ezzel el vannak intézve, tapsot "anyunak".
2012. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
na akkor nem vagyok egyedül ,, nekem 16 év után lépett le az asszony 2 gyerekkel , 1 krapekhoz , azt hittem csak a filmekben van ilyen ...
2012. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Pasik!

én a másik oldalon állok, én harcolok a gyerektartásér... már évek óta, de nem sok sikerrel... hiába a jogban megfogalmazott kötelességek.. van akikre nem vonatkozik.

de nálunk apuka nem foglalkozik a gyerekkel.

csak ritkán olvasni olyat, hogy az apuka harcol a gyermekeiért. GRATULA! nektek

2012. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!