Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bejegyzett élettársi kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bejegyzett élettársi kapcsolatot ki bonthat föl? Amennyiben ragaszkodom a gyermekemhez ki dönti el, és mi alapján hogy kinél marad? Ki fizeti tovább a hitelt? Mi történik az én házrészemmel?

Figyelt kérdés
Élettársi kapcsolatban élek . Van egy közös gyermekünk. A lakás közös tulajdonban van, mely hitellel terhelt. A kapcsolatunk megromlott, már két éve nem működik köztünk szexualitás sem. Amiért még ott vagyok az a gyermekem, annak ellenére, hogy teljesen ellenem nevelte az apukája. A családfenntartó én vagyok, az ő keresete a rezsi felére nem lenne elegendő.
2012. máj. 8. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ugyanaz a felbontási módja, mint a házasságé. A gyereket az édesanyja kapja szinte biztosan. Nagyon rossz körülmények kellenek, hogy elvegyék.
2012. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

"A gyereket az édesanyja kapja szinte biztosan."

Nagyjából egymilliószor kifejtette itt már pár ember, hogy ez így NEM IGAZ.

A bíróság minden körülményt mérlegelve, a gyermek érdekeinek szem előtt tartásával dönt. Senkit nem érdekel az illető szülő neme, ellenben ezer és egy másik dolog igen.

2012. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

"Nagyjából egymilliószor kifejtette itt már pár ember, hogy ez így NEM IGAZ.

A bíróság minden körülményt mérlegelve, a gyermek érdekeinek szem előtt tartásával dönt. Senkit nem érdekel az illető szülő neme, ellenben ezer és egy másik dolog igen."


Mérlegel, de nem pici gyereknél! Érdekes, én olvastam itt olyat is, hogy az anya putriban, nyomorban élt, nem dolgozott, a gyerekek éheznek és szakadt ruhában járnak, még sincs esély, hogy elvegyék tőle a gyerekeit. A bíróságok anyapártiak!

Egy ismerősöm, mint szociális munkás dolgozott, olyan anyával is találkoztak, hogy 1 és 4 éves gyerekeit majd' egy hétre magára hagyta. Éheztek és sz*rban feküdtek, mire hazaért, és még van esélye visszakapni ezek után a gyerekeit!

2012. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Mese, mese.

Rengeteg olyan esetről tudok, ahol apa kapta a gyerekeket. Egyre több ilyen van. Ügyvédjelölt vagyok, látom, hogyan mennek a dolgok.


De ezzel egy szóval nem azt akarom mondani, hogy a Kérdező nem fogja megkapni a gyereket, csak bőszít az, hogy ilyen buta kijelentéseket tesznek itt egyesek, ami már abszolút nem állja meg a helyét. Lehet, hogy régen így volt, de már évek óta nem a szülő neme alapján döntenek.

A New York-i Egyezmény felsorolja, hogy miket kell figyelembe venni, ezt átvettük mi is - többek között.

2012. máj. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Jól van, én nem vitatkozom, nyilván mert ügyvédjelölt vagy, te mindent jobban is tudsz.
2012. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Természetesen nem tudok mindent jobban.

De azt speciel tudom, hogy mit vesznek figyelembe egy gyermekelhelyezésnél.

Rengeteg mindent pedig egyáltalán nem tudok. Így van ezzel szerintem mindenki.

2012. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyermek?

Lakás: Akiné elhelyezik a gyermeket, vélhetően az a fél fogja megkapni a kizárólagos lakáshasználatot. A másik félnek elkell hagynia a lakást. A tulajdonjoga viszont nem szűnik meg ennek a félnek, csak nem használhatja tovább a lakást. mivel ez a fél anyagi hátrényba kerül a másikkal szemben, hisz albérletet kell keresnie, így a lakásban maradt félnek pénzt kell fizetnie a távozó fél részére.


Aztán van un.többlethasználati díj is. Ezt szintén a lakásban maradt fél fizet a távozó félnek, hisz a lakásban maradt fél többet használ a lakásból mint ami őt megilleti.


remélem jól írtam, de vmi ilyesmi is van.

2012. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!