Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért szükséges ez? ( bővebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szükséges ez? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés
A páromék is elváltak már egy éve. Korábban már írtam ezzel a dologgal kapcsolatban, miszerint a párom volt felesége kiköltözött a lányukkal Angliába úgy hogy a párom nem írt alá semmilyen kiutazási engedélyt, meg semmiféle dokumentumot. Most jött a telefon 3 hónap elteltével, hogy hazaköltöznek ( az okot nem tudjuk) és szükség van egy olyan nyilatkozatra miszerint az apa tudomásul veszi azt hogy a lánya magyarországra érkezik. Erre mi szükség van, ha a kiutazáskor nem kértek ilyesmit, most a beutazáshoz miért kell? Vagy ez egy kamu dolog és lesz valami meglepetés benne?
2012. máj. 13. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, mert anyuka szép kis büntetésre számíthat, ha kiderül, hogy apuka tudta és beleegyezése nélkül vitte ki a gyereket.
2012. máj. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez erdekes, ha mar kivitte a lanyt, akkor elmeletileg volt neki utlevele. Mondjuk, lehet ideigleneset kert, ami egyszeri utazasra kell. De en ugy tudtam, hogy ilyet akkor szoktak kerni, ha kulfoldon szuletett a gyermek es eloszor ter "haza" Magyarorszagra (Kulfoldon elek, pontosabban Angliaban, mar egyszer vittuk haza a gyereket, ideigleneset kertunk, majd allandot)Ha egyszeri utlevele van/volt, vagy lejart-2-3 evre adjak-, akkor ezert kellhet nekik az apa beleegyezese. De pontosan nem tudom, csak erre tudok gondolni. Erdekes egyebkent, hogy hogy tudott utlevelet kerni neki az apa nelkul. Habar mar utlevel nelkul is mehetett, ha csinaltatott neki szemelyi igazolvanyt. Az 14 eves kor alatt is lehet csinaltatni, akar babaknak is. Hogy azt mennyi idore adjak, nem tudom. De valoszinubb, hogy egyszeri kiutazasi engedelyt kert...nem tudom.

Az ok a hazakoltozesre eleg valoszinu-anyagiak. Eleg draga kinn az elet, es mivel pici babaval ment ki, nem tudott elmenni dolgozni. Segelyeket valoszinu ugy kert, hogy beirta, hogy ismeretlen apa, vagy nem vesz rola tudomast-mert ugye az apa is szerepel az igenylo lapokon.

Lehet lebukott, hogy hazudott, elvettek tole a segelyeket, igy kenytelen hazakoltozni.

Beszelni kellene vele, meg esetleg felvenni a londoni nagykovettseggel a kapcsolatot, megkerdezni toluk, hogy miert kell ez, hogy van e ilyen.

(Hungarian embassy)

utana kell nezni, mert lehet, ha nem mukodik parod egyutt, nem johetnek haza, vegleg elvesziti gyermeket.

2012. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A gyerek 12 éves, nem pici baba ( ezt nem írtam le ugyan) , Az okot nem tudjuk, de az biztos hogy febr 13-án utaztak ki, vagyis költöztek ki, a lány rá két hétre kezdte meg a sulit , de felvételi szintvizsgát nem tett. ( szerintünk csak ugy fű alatt beíratták valahová ). A Páromnak egy kikötése volt hogy a lány ne hagyja abba az iskolát év közben, hanem végezze el, és szeptembertől belemegy a kiutazásába, de ő ezt nem akarta igy azonnal ki is utazott a lánnyal és minden papírt a párom tudta nélkül intézett el, hogy hogyan azt nem tudjuk. Most beigazolódott amitől a párom félt, hogy kizökkent a lány a hétköznapokból, a barátoktól a családtól és az iskolából is. Február 13-án utaztak ki, és most 19-én jönnek haza. Furcsa ez az egész, mert nem tudom , mire megy ki a játék, hiszen ha kibirta vinni ugy hogy nem kellett az apa beleegyezése sehová, akkor most miért kell a belegyezése a hazajöveteléhez?

Kacifántos az egyszer biztos!

2012. máj. 13. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell szintvizsga. Az unión belül a tankötelezettségig fel kell venniük az életkorának megfelelő évfolyamra.
2012. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tenyleg nem kell szintvizsga, ket ismeros csaladunknal 10 es 15 evessel jottek ki, egyik se vizsgazott, kaptak maguk melle tanart kezdetben, de nem kellett sokaig, gyorsan magukra kapkodtak 1-2 honap alatt az angolt. (Aki irta, hogy angliaban el)

Nem tudom, lehet, hogy levelezesben intezte a papirokat, es alahamisitott egy alairast, de az is lehet, hogy csak az egyik szulo beleegyezese kellett az utlevel kiallitasahoz. Ha ez raadasul az anya, akkor kevesbe kerdojelezik meg a dolgot. Szerintem egy nagyobb gyereknel mar nem kell mindket szulo, foleg, hogy nem koteles megmondani, hogy kikoltozes celjabol kell az utlevel. Valoszinu, ha kerdeztek is, azt mondta, hogy nyaralni mennek, es meg nem szuntette meg Magyarorszagon a bejelentett lakcimet. Az iskolaban lehet, hogy mondta, hogy a gyerek kiiratkozik, de az iskola nem kellett, hogy jelentse, mert nem kotelessege, meg biztos ugy gondoltak, hogy el van intezve. Mert az iskolabol biztos kijelentkezett.

2012. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!