Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás, és gyermekelhely...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás, és gyermekelhelyezésről szóló elsőfokú bírósági határozat után mennyit várjak nemfizetés esestén az újabb jogi lépésig?

Figyelt kérdés
Több mint egy évig húzódott a per, visszamenőleg kértem még 6 havii gyerektartást. A bíróság meg is ítélte, már most van 1,5 év elmaradás. Eddig egy fillért nem fizetett a volt párom biztos vagyok benne, hogy ezután sem fog. A határozat után lehet 15 napig fellebbezni, amit szerintem meg is tesz. Honnan tudom meg, hogy fellebbezett -e vagy érvényes a határozat? Ha fellebbezett mikor kapok én erről értesítést? Már van 1,5 év elmaradása, a határózat óta is kellett volna már fizetnie az elmúlt hónapban. Mennyit várjak az ujjabb jogi lépésig?
2012. máj. 13. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Semennyit, már régen lépnek kellett volna.
2012. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A bírósági határozatot még csak 1 hete kaptam meg. Ha fellebez, amire van 15 napja, akkor nem jogerős, vagyis nem kezdhetek ezzel a határozattal még semmit.
2012. máj. 13. 15:34
 3/3 anonim válasza:

Meg kell várnod a fellebbezését, amit te megtámadsz. Ekkor megy másodfokra az ügy.

Sajnos, amíg nincs jogerős határozat, addig semmit nem tehetsz.

Utána viszont visszamenőleg meg kell kapnod a pénzt. A volt párod anyagi helyzetétől, munkabérétől függően vagy egybe kapod meg, vagy levonják a munkabéréből részletekben, úgy, hogy havonta maximum a bér 50%-át lehet levonni.

2012. jún. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!