Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mostohaszülőnek joga van-e a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostohaszülőnek joga van-e a közös háztartásban élő mostohagyereket fegyelmezni, vagy ha gond van a gyerekkel, akkor azt kizárólag a szülő intézze el?

Figyelt kérdés
2007. aug. 12. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell találni az "arany középutat", hiszen a gyerek nagyon hamar a mosohaszülő fejére nő, ha nem vigyáz... Okosan kell szeretni és terelgetni, de csak annyira, hogy a gyerek ne érezze úgy, hogy egy "hajcsárt kapott" az új kapcsolat révén, aki tönkre szeretné tenni az életét! Véleményem szerint fegyelmezhet a mostohaszülő is, de természetesen csak akkor, ha az édes és a mostohaszülő nevelési elvei megegyeznek, és következetesen tudnak nevelni. (amit az egyik megenged, azt a másik is, amit az egyik nem, azt a másik sem, de akkor semmilyen körülmények között sem!) Mindkét félnek tudnia kell a határokat (a gyereknek és a felnőttnek egyaránt), és kellő szabadságot is kell adniuk egymásnak. Nehéz, de okosan megoldható, nem lehetetlen helyzet.
2007. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg hogyne lenne joga.Elvette a gyerek anyját,vagy vele él,vagy ha apánál van a gyerek akkor hozzáment apucihoz,szóval joga van.Ezt előszőr mondjuk a két szülőnek kell megbeszélni,mert lehet az édesszülő sem nézi jó szemmel ha a párja dorgálja az ő gyerekét.Nekem élettársam van és 4 gyerekem.Én teljes hatalmat adtam a páromnak a gyerekeimnél,megbeszéltem a gyerekekkel is,amit a párom mond az olyan mintha én mondanám.Ha nekem már nem fogadnak szót megy a párom,férfi lévén eréjesebb,tartanak tőle,de bántani sose bántja őket.Az exek is elfogadták,hogy a párom,mint élettárs,mint nevelőszülő is neveli őket.Ha én nem vagyok ithon,rá bízom a páromra a kölköket maximáisan helytáll.Persze ehez egy nevelési elvet kell vallani,kétfelé ne neveljetek gyereket.
2007. nov. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan csúny az a szó, hogy mostoha! Már elnézést.

Ha össze kötötted az életedet egy olyan nővel vagy férfival, akinek gyermeke(i) vannak előre tudtad mit vállalsz, elfogadtad őket. Neveled is hiszen minden felnőtt valahol ezt teszi akár tudatosan akár nem, lehet, hogy jól vagy rosszul.

S mivel közösen éltek, közös jövedelmekből egy fedél alatt, ezért szerintem értelmes keretek között igenis van jogod beleszólni a "nevelésbe". Amit a párodnak is tudomásul kell venni. De hangsúlyozom csak szeretettel és jó indulattal, nem pedig terrorral. S bár nem te "csináltad" azt a gyermeket, de be vállaltad abban a pillanatban amikor a család része lettél.

Mennyivel szebben hangzik, hogy fogadott gyerekem, de még a nevelt gyerekem is, mint az, hogy mostoha...

2007. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!