Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Okmányok át nem adása?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okmányok át nem adása?

Figyelt kérdés

Bírósági végzés szól arról, hogy az anyukának a láthatás alkalmával a gyerekkel együtt a személyes okmányokat is átkell adnia. (Személyi igazolvány, útlevél, tb kártya stb)


Apuka a saját idejében befizetett egy utat nyárra. Egyetlen 1 akadálya van ennek. Az anyuka nem adja oda az okmányokat. A végzésben benne van az is, hogy az anyuka azáltal, hogy nem fogja átadni az okmányokat, ezzel a kapcsolattartást fogja akadályozni, így az apuka a gyámügyhöz fordulhat segítségért, végrehajtásért.

Kérdésem mit tehet a gyámügy ez ügyben?



2012. máj. 15. 10:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Válaszokat előre is köszönöm. A konkrét kérdéssel kapcsolatban várnék segítséget, nem pedig okfejtést várok, hogy apuka így, apuka úgy. Konkrét problémával fodulok hozzátok. Köszönöm
2012. máj. 15. 10:37
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bírósági végzésben benne van, mi a gond? Fordulj a gyámügyhöz.
2012. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

kotelezi az anyat, ha kell kimegy rendorseggel. mondjuk a nyaralas szempontjabol ez valoszinuleg mindegy, mert azert ez nem mukodik egyik pillanatrol a masikra.

a legjobb, ha addig is "szoktatod" mindig elkered a papirokat, minden lathatasnal. ha nem adja, bejelentes a gyamugyon, vegrahajtas...kovetkezo alkalommal ugyanez.

ha megmondjak az anyanak, hogy ezzel akar a felugyeleti jogat is elvesztheti es elvehetik a gyereket, akkor talan jobb belatasra ter.

2012. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-esnek. Köszönöm. Odafordulunk, de fizikailag mit tehet a gyámügy? Úgy tudom, hogy ez nem kikényszeríthető. Tehát senki nem fog odamenni, bekopogni, hogy kézcsókom, azonnal adja oda az okmányt. Tehát itt az a szomorú, hogy felszólítani fel lehet, de attól még nem adja át. Sajnos a bíróság is többször figyelmeztette őt, hogy adja át, és ne lehetetlenítse el a nyaralást. Ám ez idáig még nem hatott rá senki és semmi.


3.-nak köszönöm szintén a választ. Igen nekünk sajnos olyan megoldás kellene ami lehetővé teszi a nyaralást.

2012. máj. 15. 10:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor mennétek nyaralni?

Addig minden alkalommal feljelentés gyámügyön. Minden alkalommal, amikor bementek a gyámügyre mondjátok el, hogy ekkor és ekkor nyaralni mennétek, de ez így nem megoldható. Kérdezed meg, hogy a nyaralás előtti napon ha rendőrrel odamentek, akkor köteles-e az anyuka neki átadni az iratokat.


Lehet, naiv vagyok de: semmi esély arra, hogy az anyuka ebben az esetben odaadja a papírokat?

2012. máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-ös. Köszönöm. Igen erre fogunk rákérdezni, hogy van e bármi lehetőségünk. A rendőrt csakis a gyermek miatt szeretnénk a legutolsó lépésként. Bár tény, hogy tudja a gyermek, hogy be van fizetve az út, tehát nagyon készül rá, várja. Sőt mesélte a gyermek, hogy már ő maga is kérte az anyját de kerek perec megtagadj az édesanya az átadást. Tehát valószínűleg nem fog meglepődni a gyermek ha végő elkeseredésben a rendőrökkel próbálkozunk. De mondom ezt utolsónak szeretnénk. Nem kicsi már a kislány, 10 éves így vélhetően megfogja érteni ha ehhez az eszközhöz kell majd folyamodni.

Június végére szól az indulás. Tehát alig van 1,5 hónapunk.

2012. máj. 15. 12:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod hatóságilag sem megszerezni, akkor a kedves anyuka kártérítési kötelezettséggel tartozik, tehát ki kell hogy fizesse neked a befizetett út árának elveszett részét.
2012. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hova mennétek nyaralni? Mert külföldre kelleni fog az anya beleegyezése is.
2012. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Külföldre mennénk. Ezzel sosem volt gond, mindehol azt hangoztatta, hogy semmi ellenvetése sincs a nyaralással kapcsolatban. Bíróságon, gyámügyön is azt hangoztatja, hogy "nagyon örül" annak, hogy nyaralást tervezünk. Csak éppen a tettei nem erről árulkodnak. Tehát ez a szomorú, hogy beleegyezni beleegyezik, csak pusztán nem adja át az ehhez szükséges okmányokat. Faramuci egy helyzet.
2012. máj. 21. 09:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd:ugyan ebben a helyzetben voltam apaként én is!

Gyámügy felejtős,nem tudnak mit tenni-rendőr meg nem fog ezért kényszerítő ezközt alkalmazni!

Van megoldás,de azt nem írnám le ide :-)

Sajnos Magyarországon vagy TE intézed a gyerek sorsát, vagy senki,szomorú ez, de én már megtanultam,miután lefutottam ezeket a köröket...

Próbálkozz máshogy!

2012. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!