Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy oldottátok meg válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldottátok meg válás során a hiteles házat?

Figyelt kérdés

Válunk, de a házon elég sok a hitel. Illetve az építési hitelt még ki tudná fizetni egyikünk, de vannak személyi kölcsönök is, azok is a házra lettek költve, és együtt már sok. Eladni nem szeretnénk, jó lenne ha megmaradna, lenne mit örökölni a gyereknek. Kifizetni nem tudja egyikünk sem a másikat. De ha egyikünk elhagyja a házat, akkor olyan mintha a semmiért fizetne. Megosztani végül is lehetne, de úgy hogy kezdjünk új életet?

Érdekelne aki ilyen cipőben járt, vagy ért hozzá, milyen lehetőségek vannak, hogy lehet ezt jól megoldani?


2012. máj. 22. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen megosztanám, ha már fizetek, tudjam, hogy miért fizetek. Aki új életet akar kezdeni, az majd elköltözik, ha akar, de ugyan úgy fizeti a hitelt.
2012. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, én már pedig eladnám.

Ez nem úgy működik, hogy elköltözök és akkor egy olyan házért fizetek, amibe a lábam nem teszem be.

Vagy a másik, költözzetek el mindketten és adjátok ki bérbe, és a bérből fizessétek az albérletet, ahol laktok. Majdcsak rendbe jöttök anyagilag, és akkor vesztek magatoknak egy egy sajátot, de így ez is megmarad.

2012. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
általában az fizeti tovább a hitelt aki marad a házban, mert akkor a ház az övé lesz. A másik minek fizessen? Ő abból a házból úgyse fog semmit kapni.
2012. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az ötlet nem rossz, de sajnos falun kinek adjam bérbe?

Én olyanra gondoltam, hogy mivel nem akarom őt anyagi csődbe vinni, amíg sok a hitel, addig fizetem a felét, ez fel lenne jegyezve, mintha kölcsönt adnék, és ha már tudja egyedül is fizetni, fizesse, át iratnánk az én felem a nevére,ha a bank megengedi, hogy átvállalja a hitelt. Ha nem, akkor is ő fizetné tovább, ez is írva lenne, mintha a részletekkel fizetne engem ki, és a végén lenne elszámolás. Szerintetek ez jó lehet?

2012. máj. 22. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nézd egy próbát megér. Amennyit adnak érte, annyiból falun te is tudsz albérletet kivenni. Ha pedig nem sikerül kiadni, akkor maradna a te verziód.


Ha nagyvároshoz közeli faluról van szó, akkor nem hinném, hogy nehéz lenne kiadni.

2012. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!