Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kiveheti az anya a gyermeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiveheti az anya a gyermeket az iskolából az apa tudta nélkül?

Figyelt kérdés
Válóper és gyermekelhelyezés van folyamatban. Tehát döntés nincs még semmiről. Jogilag az apa tudta nélkül kiveheti az iskolából a gyermeket az anya, hogy egy másik városaban lévőbe irassa át? Gyakorlatilag nyilván akadálya nincs, de jogilag helyesen járna el az anya?
2012. máj. 28. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, jogilag erről közösen kell dönteniük. Sőt, igazából a válás után is van beleszólása a másik félnek a gyermek életútját meghatározó döntésekbe. Ezt még pár éve az ügyvédem mondta nekem.
2012. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözni is csak az apa beleegyezésével költözhet másik városba.
2012. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Ez megnyugtató, tehát szankció nyilván lenne ha megtenné az anya. De mit lehet akkor tenni ha már megtörtént a baj? Tehát már új iskolában kezd a gyermek, és már új helyen él? Van az a hatóság aki visszahozza a gyermeket/őket?
2012. máj. 28. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem fogják kivenni a gyereket az iskolából.

A férfiaknak van beleszólása,hogy milyen iskolába járjon a gyerek,milyen tanfolyamokra menjen,de csak akkor ha anyagilag támogatja is ezeket a dolgokat.

Én tavaly váltam el.A volt férjem meg akarta szabni,hogy a fiammal hova költözzek,hogy hova járjon iskolába.Az ügyvédem )és a bíró is) megmondta neki,hogy régen nem él a röghöz kötés törvénye.Nem akadályozhatják meg,hogy Magyarországon belül hova költözzek.Az elsődleges cél,hogy a gyerek megfelelő körülmények között nőjön fel.Ha én 100 km-rel arrébb találok lakást,és munkát akkor oda megyek. Az apukát ettől függetlenül nem hátráltathatom a láthatási jogát,így akárhová költözöm biztosítanom kell a láthatását.

Mi Debrecenbe költöztünk Budapestről.Ott élünk a gyerekkel.(itt örököltem régen egy kis házat a mamámtól,itt van munkám) Az apuka láthatási jogát nem akadályozom,mert bármikor jöhetne,sőt fizetném a benzint is vagy vonat jegyet,de nem jön.Nyafog,hogy messze van.Még úgyis,hogy én állom az oda-vissza utat neki.Sőt abban is benne voltam hogy ha gondolja akkor félúton találkozunk.Én elviszem,átadom,és ott várom..De semmi sem jó neki.

Szóval kedves kérdező.Nyugodt lehetsz,nem fogják kivenni,mert az apukának nem tetszik.Ahhoz komolyabb indokok kellenek neki a bíróságon,hogy miért nem jó az iskola a gyereknek.

2012. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Te most arról írsz amikor anyukának ítélték a gyermeket és esetleg az apa röghöz szeretné kötni az anyát. Itt nem erről van szó. Itt éppen arról van szó, hogy még a válást sem mondták ki, sőt gyermekelhelyezésről sincs döntés. Még csak most fog következni a pszichológiai vizsgálat.

Tehát engem az érdekelne, hogy ez esetben jogilag megteheti e az anyuka, hogy a tudtom nélkül kivegye a gyermeket, és egyszer csak kapok majd egy sms-t, hogy a címűk megváltozott és pl. többszáz kilóméterrel odébb átvehetem a gyereket.


Azért szerintem így más megvilágításba kerül a dolog.

2012. máj. 28. 13:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Addig amig nincs gyermeklhelyezés, addig egyik fél sem dönthet a másik beleegyezése nélkül. amennyiben a gyermeklhelyezés meg van , akkor igen, de a felelősség is azé aki a gyermeket neveli,de amennyiben a szülő olyan döntést hoz a gyermek életvitelével szemben amely hátrányos agyermek számára, akkor van joga a másik félnek is beleszólni, pl, az anyuci kifog magának egy alkesz pasit, az már hátrányos a gyermek számára.
2012. máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!