Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szeretnék elválni a férjemtől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék elválni a férjemtől de ő nem! Ha beadom a keresetet hogy én válni akarok meg kell indokolnom ha nem közös megegyezés? Valamint nincs sem közös gyerek, sem közös ingatlan az ingóságot meg vigye csak.

Figyelt kérdés
Tehát ha nincs ügyvéd akkor az illetéken felül (amit én fizetek mert én lennék a felperes) kell még valamit fizetni? Ha igen, mit?
2012. jún. 24. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a vagyonmegosztást sem akarod, csak a válást, akkor 30.000,- Ft illeték, és két tárgyalás lesz, a másodikon már elméletileg el is választ titeket a bíróság.
2012. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Ja, és igen, ilyenkor meg kell mondani, hogy miért akarsz válni.
2012. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy te, mint felperes, minden tárgyaláson jelenj meg. Az alperesnek nem kell megjelennie, akkor is kimondják a válást, ha ő nincs ott.
2012. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Indoklásnak bőven megteszi, hogy "már nem élünk érzelmi közösségben, ezért szeretném felbontani a házasságot, mely visszafordíthatatlanul megromlott".

Nem kell ennél jobban megindokolni, nem jogi kérdés, hogy milyen viszonyban vagytok egymással.

2012. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!