Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Már odaadta volna gyermektartást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper kérdése:

Már odaadta volna gyermektartást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptemberben lesz a válóperem. MÁJUSBAN a férjem adott nekem 200 ezer forintot+vett a gyereknek egy asztali számítógépet és egy lcd monitort,mikor a fiam hozzám költözött,mert már nem bírta,hogy az apja állandóan a 4 gyerekes+1 unokás nőjénél van,vele nem foglalkozott,néha még kaja sem volt otthon...de aláíratott velem egy papírt,hogy ennek fejében lemondok a gyermek tartásról,pedig akkor még nem is kaptam meg az idéző végzést.Aláírtam,mert a fiam már annyira menekült volna és az apja azt mondta neki,hogy úgy adja oda a pénzt és veszi meg a dolgokat,ha én lemondok.Most itt lesz a válás.:(Bíztam abban ,hogy a férjem észhez tér és nem adja be...de a nő úgy behálózta,hogy már azt is meg kérdezi tőle,hogy"el mehet-e a mosdóba"!!!Anyagilag a padló,mert a pénzt albérletre költöttem,munkám nincs.Segélyt nem kapok,csak jövőre,ha együtt működöm a Munkaügyi kp-al!Szerintetek hülyeséget csináltam??A bíró nem fog meg ítélni gyermektartást??Kérlek válaszoljatok,mit tegyek???



2012. júl. 5. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

nyugi!!! a tartásdíjat nem lehet megváltani pár száz ezer ft-tal. mondjuk ha egy nagyobb étékű lakást adott volns volt férjed akkor azért az már esélyes hgy "letudta" a gyerektartást. nyugi


kb a bíróság is kifogja számolni hogy pl. megítélne 20 ezer ft-ot. akkor mennyit is fizetett a férjed? kb 400 ezer ftot. kb 20 hónapot tudott le. alig 2 évet. ugyanmár ez nem így működik.


mennyi idős a gyermek amúgy?

2012. júl. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

OFF


Miből akarod eltartani a gyereket?

2012. júl. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
És te mennyit fizettél havonta, amíg az apánál volt a gyerek?
2012. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azon gondolkozom, hogy mi lehetett a te bűnöd, hogy helyetted a 4 gyerekes+unokás nőt választotta. Ebben a korban a pasik már nem annyira hebehurgyák, hogy a készt feláldozzák, ismeretlen bizonytalanért.
2012. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen papírt írtál is alá, az nem került a bíróság által jóváhagyásra, ergo nem érvényes. Bemész a bíróságra nyilvános panasznapon, és kérsz egy ideiglenes végzést a gyermekelhelyezésről, a gyermektartásról, és a láthatásról. Elmondod az előadónak, hogy aláírtál egy papírt, de az anyagi körülményeid miatt a gyermeknek szüksége van gyermektartásra. Ha megkapod ezt a végzést, az kötelező érvényű lesz a per folyamán, amíg a végleges ítélet meg nem születik. OFF ha meg is ítélik a gyermektartást, az édeskevés lesz ahhoz, hogy abból ketten megéljetek. Hacsak nem keres a férjed havi 1 milliót (bejelentve). Valamit kell találnod, de sürgősen, mert ha a segélyre vársz, nagy az esélye, hogy a gyereket nem nálad fogják elhelyezni. Kapd össze magad.
2012. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.Akiknek privátot írtam azoknak külön is.

2012. júl. 5. 22:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban a gyermekelhelyezést kérd,és ezzel egy időben a gyermektartásdíj megállapítását is.

Mint egyedül álló anya kapnád a családit 13.700.-

Gyerektartásként minimum 15.000.-

Kapnád a rendszeres gyermekvédelmi támogatást,ami a gyerek ingyen étkezés/tankönyvre vonatkozik.

Ha az apa fizetésképtelen,egy idő után az állam megelőlegezi három évre(amit a bíróság megítélt)

De ettől függetlenül muszáj valami melót keresni,mese nincs ha a gyereket felakarod nevelni.

2012. júl. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!