Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Többi lent 15L

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Többi lent 15L

Figyelt kérdés

Anyum, apum már 3 éves korom óta veszekednek ...

mindenen ... velem is kötetszik apum amit én mondok akkor az nem úgy van amit ő mond az úgy van ... nem barátkozhatok senkivel ...

de most nem ez a lényeg hanem hogy havonta kapunt egy kis plus pénz 2500 Ft-ot amiről apum nem tud ... mert nagyon kevés fizetése van és ha tudna róla akkor már elvette volna tölünk és a kajához tenné a pénz vagy a benzinhez ... ezen a pici kis pénzen szoktam venni gyógyszer mert beteg vagyok most már 1 éve ...

mielőtt kaptuk volna ezt, eladtam az aranyfülbevalómat amit kaptam keresztelőre ... hogy meg tudjam venni a gyógyszert erről sem tud mert azt is elvette volna ...

szüli napi pénzemet is amit kaptam mindig elkérte és a számlákhoz tette ... de most meg volt az adó bevallás és most ellenőrizni akarják mindent papirt kérnek de így ezt is megkell mutatni hogy kapjuk ... de akkor ebből akkorveszekedés lenne hogy szét megy a család ... már anyum nem birja apum szövegelését ... én sem nagyon bírom már ezt őszintén mondom .. hogy mindig neki kell hogy igaza legyen mindenben ... nem barátkozhatok ő válagatja meg a barátaimat fiúkal nem is álljak velük szóba ... már nem is tudom mikor voltam útája egy barátnőmvel :((

de szeretem őket nem akarom hogy szét válljunk + anyum sem tud dolgozni (autóbalesete volt és már nem tud dolgozni marandandó szérülést szenvedet ...) már anyám pár éve hajtógatja ha már nagyon szemétkedne velünk akkor mi ketten elmegyünk vagy is hárman kiskutyám is jönne apám azt sem akarta engedni ...

most mi legyen ...

akkor a veszekedések hogy valami mindig szét tör...

félek remegek nagyon és csak sírni tudok ...

15L



2012. júl. 23. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Anyukádnak fognia kéne téged és elköltözni apudtól. Nem megoldható? Anyukádnak van rendes állása? Ha igen akkor miért nem válik el és mentek el ketten? Tudom nehéz, de még az albérlet is jobb lenne....
2012. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
honnan kapod a pénzt? azért kérdem, mert nem biztos, hogy ez kell az adóbevalláshoz...
2012. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
85%

Szia! Sajnos nem igazán tudok tanácsot adni, de most nagyon megsajnáltalak. Az én szüleim is szoktak veszekedni, és akkor is mindig eltörik valami.. Egy tanácsom lenne: Nyugodj meg, és mond el az anyukádnak, hogy mi bánt. Lehetőleg akkor, amikor mindenki lecsillapodott, és jókedvetek van. Meséld el neki, hogy szomorú vagy, félsz és szeretnél barátokat szerezni.

Tényleg nagyon sajnállak, mert tudom mit érzel. :(( Végy egy nagy levegőt, és próbálj megnyugodni. Én drukkolok neked!

2012. júl. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Honnan kapjátok a 2500-at? Ha valamilyen önkormányzati segély, akkor nem kell az adóbevalláshoz.Ha megírod, hogy honnan, miért kapjátok, akkor pontosan meg tudom mondani, hogy kell-e.Remélem, hogy felesleges a nagy ijedtség.
2012. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pendulum92 ***** válasza:
78%
Szerintem ebben a helyzetben nem lehet mit javítani a dolgokon, marad az elköltözés.
2012. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Anyámmal már megbeszéltem már 3-4 éve ...

amugy az önkormányazattól de appámal nem lehet beszélni és itt kibál hogy minden kell minden kell ...

amugy most mi bérelünk lakást ... csak apum dolgozik és anyum nem tud

rokonokhoz meg nem tudunk költözni mert másvárosba vettek felsuliba ...

Anyám azért nem vált eddig el mert akkor apámhoz kerültem volna mivel anyum nem tud dolgozni anyám meg nem akarja hogy szét cibáljanak ...

2012. júl. 23. 19:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha önkormányzati, és apád nem tud róla, akkor nem kell.Ne mondjátok meg neki.Azt ellenőrzik ilyenkor, hogy azt írta-e a bevallásba, amiről a NAV is tud.A segélyről nem tudnak hivatalosan semmit.
2012. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem lehet vele beszélni anyu már 2-3 órája ezen veszekednek ...

Holnap anyám elmegy vele a könyvelőhöz ...

Holnap döl el mi lesz a vége ... :'(

Már 1-2 órája sírok ... nem tudom abba hagyni

Hogy mi lesz ,mert akkor költözni is kéne stb ... sulit is most fogok kezdeni stb mit tegyek .. félek nem tom mitől már úgy fáj a szívem és alig kapok levegőt...

2012. júl. 23. 19:21
 9/12 anonim ***** válasza:

1: Az apukád adóbevallásában csak az apukád jövedelmét kell bevallani, az anyukádét nem.

2: Az önkormányzati segélyeket nem kell bevallani az adóbevallásban. Tehát még ha apukád nevére kapnátok az önkormányzati segélyt, akkor sem kellene bevallani.


Ha rendszeresen kell gyógyszereket szedned, próbáljatok meg közgyógy igazolványt kérni az önkormányzattól.

Attól, hogy anyukádnak nincs munkahelye, még nem kerülnél a váláskor apukádhoz.

Ilyen idősen már téged is meghallgatnak a gyermekelhelyezés során.

Anyukád kaphat aktív korúak ellátását (az állapotától függően szociális segélyt, vagy foglalkoztatást helyettesítő támogatást) és apukádtól vonnák a gyermektartást. Plusz a családi pótlékot is anyukád kapná (ami egyedülálló szülő esetében picit magasabb összeg)

Ha elköltöztök, iskolát is tudsz váltani (meglepődnél, hogy mennyien váltanak sulit szeptember-októberben)

Ha ennyire rossz otthon a helyzet, nem biztos hogy az a legjobb megoldás, hogy együtt maradnak a szüleid.

Anyukád szüleivel mi a helyzet? Hol élnek? Hozzájuk nem költözhettek?

2012. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos rokonhoz sem tudunk menni mert az ország másik végében lakik és nincsen jóba anyu az anyujával mert kihasználta anyut ... amugy első éves leszek ... művészetire vettek fel ...
2012. júl. 23. 20:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!