Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha megegyezünk a közös felügye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megegyezünk a közös felügyeleti jogban, rábízhatom egy ilyen apára a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Nem akarom évekig húzni a válást, ezért kénytelen vagyok megegyezni, de közös felügyeletet akar az apjuk. Eddig nem segített a gyerekekkel kapcsolatban, vagy a házi munkában, ha megkértem valamire, pl hogy elvigye őket suliba stb, az neki mekkora gond, volt a válasz, persze elvitte őket. Ha otthon maradt velük enni adott nekik, mert gondolom kértek, mert éhesek voltak, de szétszedték a házat. Ezek után rá lehet bízni két gyereket egy ilyen emberre, tudom hogy erre nincs pontos válasz, hiszen majd akkor derül ki, és ezt később meg lehet változtatni, de akkor sem hagy nyugodni ez a kérdés. És persze az sem mindegy, hogy a gyerekek azt sem fogják tudni, hogy hol az otthonuk, ahol felnőttek az a ház marad az apánál, vlsz azt fogják továbbra is otthonnak tekinteni.
2012. júl. 25. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Kénytelen vagy. Ha nem változik az apa hozzáállása és látja, hogy téged se tud bosszantani a gyerekkel, úgyis eltűnik idővel. Ha meg megváltozik, akkor egy nagy harcot megspóroltál.
2012. júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, o is szívjon egy kicsit. Ugy látom, hogy a gyerekek már nagyocskák és tudnak magukra vigyázni.
2012. júl. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy. Sőt. Az, hogy kupit csinálnak, nem a te dolgod. Addig nincs sok beleszólásod, míg nem veszélyezteti a gyerekeket vagy fizikailag, vagy a lelki fejlődésben.
2012. júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nagyocskák, de az egyik beteg, ő nem tud magáról gondoskodni, a másik sem túl önálló még. azon már gondolkodtam, hogy lesz egy kis szabad időm, de az alatt a pár nap alatt agyon fogom aggódni magam, eleinte legalábbis. De ami még ijesztő ezzel kapcsolatban, és az ügyvédem is mondta, hogy azért nem szokott működni a közös felügyelet, mert annyira összefonódik továbbra is az életünk, mintha nem váltunk volna el, és én meg akarok tőle szabadulni, és új életet kezdeni.
2012. júl. 25. 08:32
 5/10 A kérdező kommentje:
és köszi az eddigi válaszokat
2012. júl. 25. 08:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp gondold át az új élet kezdés fogalmát.Tényleg sok sikert kívánok hozzá. Ám ne feledd, hogy a két gyerkőc miatt nem tudsz tiszta lappal indítani. Ha tetszik ha nem ő a gyermekeid apja. Az új életednek is része kell, hogy legyen. Ne keserítsd meg eleve azt az újat. Békülj meg a helyzettel,ha harc nélkül felnőtt módon indulsz akkor van esélyed arra, hogy valóban boldog legyen.
2012. júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a közös felügyelet korántsem arról szól, hogy továbbra is összefonódik az életetek.

Szerintem inkább arról, hogy neki is biztosítania kell mindent a gyerekeknek, amikor ott vannak (pl. nem Neked kell ruhákat bepakolni, és úgy elengedni őket, hanem neki kell erről gondoskodni). Továbbá a gyerekek tanulását, továbbtanulását meg kell beszélni, betegségekről tájékoztatni egymást, stb. De ezeket simán meg lehet oldani úgy is, hogy elkerülöd a személyes találkozást. Pl. írsz egy mailt, hogy "xy-nak torokgyulladása van, egy hétig nem megy suliba"... stb.

Ez lehet jó is, de balul is elsülhet. Ha pl. az egyik fél csak azon töri az agyát, hogy ártson, akkor minden gyerekkel kapcsolatos szándékot, tervet meg fog vétózni. Az pedig sok-sok idegeskedést szül...

2012. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
MEnj bele...egyetlen előnye van a különélésnek. Ezentúl az Ő házát fogják szétszedni a lúrkók, és ha nem akar disznóólban élni akkor Ő neki kell összerámolnia. LEhet előbb utóbb megunja és lemond eme jogáról.
2012. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én esélyesebbnek tartom azt a variációt, hogy jobban fogja értékelni a rendet. Ha neki kell rendet rakni, jobban fog vigyázni rá, így a gyerekeknek sem fogja hagyni, hogy szétszedjék a házat. Amíg együtt éltetek, gondolom te raktál rendet, így ő nem tudta annyira értékelni.
2012. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Gondolom ha baj lesz vagy nem bír veluk, akkor segítséget fog toled kérni míg bele nem jon.


18 hos kislány anyukája

2012. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!