Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van itt olyan, aki a házassága...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki a házassága felbontása után jött rá, hogy sokkal jobb volt a házastársával? Megpróbáltad visszaállítani vele a kapcsolatot, vagy beletörődtél? Meséld el!

Figyelt kérdés
Érintett vagyok, de szerencsére eddig nem jutottunk.
2009. júl. 18. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Èn nehezen hoztam döntést, és apukám mikor látta hogy mennyire szenvedek, azt mondata, ha még is a férfjem mellett akarok élni, valahogy csak vissza szerezhetem, de ha nem lépek ki a házaságból (amiben szenvedtem) soha nem tudom meg hogy lehete jobb. ès így is lett, elhagytam a férjemet, de bizonygattam hogy nélküle nem tudok élni, és mindig lesz köztünk kapcsolat. Na most 2 év után már a hátam közepére sem kívánom, és örülök hogy nem kell többet még látnom sem. Egyszerüen míg együtt voltunk nem láttam milyen is igazából.
2009. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az átmeneti időszakban van az embernek olyan érzése, hogy jobb lenne ha még tartana, de ez valószínű a megszokás miatt van, talán egy kis félelem az egyedül léttől a más helyzettől.

Ha meghozzuk a döntést miszerint a kapcsolat nem működik miért gondoljuk, hogy később működne? Talán a változástól való félelem miatt.....

Ne félj változtatni, a változások kellenek és sokszor jó irányba terelik az életünket.

Azt gondolom ha valami elromlott , az elromlott.....

Nem hallottam, tapasztaltam olyat, hogy elfelejtik az emberek a sérelmeiket, hogy tovább tudnak lépni.

A probléma ott marad mert a konfliktus alkalmával nem bírjuk ki, hogy dörgöljük a párunk orra alá!

2009. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem, nem, nem erre gondoltam! Inkább valami olyasmire, amikor valaki hirtelen indulatból -dühből, sértődöttségből, megbántottságból-, borítja a házasságot. Pedig szeretik egymást. De nem látnak az egymás iránt érzett felkorbácsolt indulatoktól. Éppen ezért nem is gondolkodnak, csak cselekednek, válnak, szétmennek, új kapcsolat stb. Aztán, egy idő után jön a lehiggadás, az indulatok elcsendesedése, és az ember legszívesebben a fejét verné a falba…

Mert mi a biztosíték arra, hogy a másik emberrel nem lesznek problémáim, nem okoz kisebb-nagyobb sérelmeket? Ilyen nincs, minden kapcsolatban osztjuk egymásnak a „bántásokat”. (Az más kérdés, hogy megéri-e elviselni a másiktól. Szeretem-e, ragaszkodom-e annyira hozzá. Vagy belátom-e, hogy én se vagyok hibátlan, ugyanúgy megsértettem én is.)

Tehát, oltári hibának tartom, ha azonnal felborít az ember mindent azzal, hogy majd a következővel jobb lesz! Ugyan miért lenne jobb? Akkor is ugyanaz az ember leszek, ugyanazokkal a hibákkal, amiket nem biztos, hogy beismertem magam előtt, és ezért valószínűleg el is követem őket….

Munka nélkül nincs jó kapcsolat. Alapállás, hogy dolgozni kell rajta, észre kell venni a másikat, nem pedig élni mellette bekötött szemmel. Ha a két ember között él a bizalom, a szeretet, akkor érdemes felejteni. Mindig nem állhatok odébb, hogy majd csak találok valakit, aki nem okoz nekem felejtenivalót. Létezik egyáltalán ilyen ember?

A kérdés csak az, hogy mi van akkor, ha már ott az új kapcsolat.

2009. júl. 22. 08:41
 4/4 anonim ***** válasza:
En igy jartam elvaltam aztan megbantam de a volt ferjemnek nem fogadott vissza.A kovetkezo kapcsolatom rosszabb volt az elsonel de erre tul keson jottem ra.
2012. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!