Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Joga van követelőzni? Sürgős!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Joga van követelőzni? Sürgős!

Figyelt kérdés
17 év után elválok a férjemtől. A válás folyamatban van, még előreláthatólag lesz egy tárgyalás. Egy ideje állandóan azzal jön, hogy fizessek neki 17 évnyi albérleti díjat, amiért ott laktam az édesanyja lakásában. Az anyósom, is csak tőlem követelőzik, a fiától semmit. Pedig ha úgy nézzük ketten laktunk ott, és mégis csak tőlem akar pénzt. Bezzeg amikor megesküdtünk, az anyja egy szóval nem mondta, hogy havonta egy kis pénzt vár, semmit nem mondott, csak most hogy folyamatban van a válás, most rukkolnak elő ilyen hajmeresztő kérésekkel. Mi a véleményetek róla? Mit tennétek ha veletek lenne ilyen? Természetesen nem fizetek neki egy fillért sem. az én szüleim is rengeteget segítettem, havonta húst, élelmiszereket adtak, a gyermekeimet beiskolázták, de azt az uram semmibe veszi, szerinte az nem segítség. Rettenetes a felfogása, most jövök rá, hogy milyen is valójában. Na szóval mi a véleményetek az ilyen emberről, és magáról a kéréséről?? Köszönöm a válaszokat! ( Két gyermekünk van, a 10 éves kislány nála maradt, a 15 éves fiam velem jött.)

2012. aug. 26. 11:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Követelni joga van, még egy repülőgépet is követelhet, ha ahhoz van kedve. A bíró meg majd jól kiröhögi. Ne foglalkozz vele.
2012. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%

Nincs joga ilyet követelni, a bíróság sem fogja komolyan venni.Nevetséges.

Más,ami megütött: Miért kellett a testvéreket szétválasztani?

2012. aug. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 eNerdzsy ***** válasza:
100%

Neked csak akkor van fizetési kötelezettséged, ha azt a bíróság megállapítja. Ilyen esetben ez nem fog megtörténni.

Az az érzésem, hogy a "volt" férjedék a - legjobb védekezés a támadás - elv szerint próbálnak cselekedni és most itt az alkalom, hogy jól kidühöngjék magukat.

2012. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, nagyon szorul a hurok a férjemnek, nem tud már mit csinálni, hogy pénzt csikarjon ki tőlem. Édesanyámhoz költöztünk, azt hiszi pénzt gyártunk. előhozakodik olyannal, hogy x összegű rezsit kér visszamenőleg. A kislányom vele szeretett volna maradni, az anyukámhoz nem igazán szeret jönni. A fiam meg ahol laktunk, ott nem szeretett élni, ő inkább a kertes házat, a vidéki életet szereti. A két gyerek között öt év van, a lányom kisebb, akaratosabb, a fiút irányítaná, utasítgatná, szóval nem túl fényes a kapcsolatuk. Anyósom teljesen ellenünk neveli, be van tanítva, hogy mi piszok szemetek vagyunk, vidéki parasztok, stb.
2012. aug. 26. 11:57
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérd tőlük az albérleti szerződést,hol van ? Nincs ilyen,hogy kitalálnak utólag ilyen dolgot,nevetséges.
2012. aug. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 okoska31 ***** válasza:
75%

a bíróság előtt nem hiszem, hogy lenne nagyobb haszna.


Mivel mind a kettőtöknél maradt gyermek, így a gyerektartás nyilván nem merül fel.


A vagyont kell elosztani, de mivel mind a ketten természeti hozzájárulást kaptatok - nincs pénzügyi követelésnek alapja szerintem.


Azt viszont én sem értem, hogy miért szakítottátok szét a gyerekeket? ez így nagyon gáz - és nem miattatok, azt kb. lesza*rom (:-)), hanem a gyerekek miatt. Basszus, ők TESTVÉREK!!!


vagy nem?

2012. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel az erővel nézd meg a hivatásosok árlistáját és nyújts be te is számlát az együttlétekért. Sőt a bejárónők, szakácsnők stb. órabérét is. Komolyan ez annyira szánalmas.
2012. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha végiggondolnátok, mi jobb a gyerekeknek, mindjárt nem lenne olyan furcsa a helyzet. Miért lenne jobb belekényszeríteni egy elkényeztetett kislányt abba, hogy vidékre költözzön? Hogy naponta nézzék a duzzogó kis pofikáját? Hogy mindenkin próbálja a dühét kitölteni? Nagy valószínűséggel olyan lesz mint az apai ág, miért kellene vele megőrülni? Tesóval is jobban ellehetnek ritkán találkozva mint naponta egymást gyilkolászva. NEM elszakították egymástól a testvéreket, hanem mindkettő dönthetett, hol akar élni. Ebből még jó is kisülhet.
2012. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Pont ez a helyzet, utolsó. A kislány ha ittvan nálunk, feszt haza akar menni, nem érzi jól magát. Külön vannak, nyugodtabbak, nem ölik egymást!
2012. aug. 26. 12:09
 10/26 A kérdező kommentje:
feszt *-állandóan, eltévesztettem
2012. aug. 26. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!