Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kiskorú gyermek másik szülő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

AB.ka kérdése:

Kiskorú gyermek másik szülő elleni nevelése ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van-e valami törvényi szankció erre? Egyáltalán találkoztatok hasonlóval? Főleg, hogy az APA teszi ezt! (És az anyós.) :-(

Válóper beadva.

Állítólag évekig húzódhat. Közben a gyermekemet fegyverként használják (ellenem), ezzel felbecsülhetetlen károkat okoznak neki. Mindennemű kapcsolattartásban akadályoznak!!! "Természetesen" gazdag apuka, kisemmizett feleség. Válaszokat, tapasztalatokat várok. Köszönöm.



2012. okt. 4. 16:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Istenem, bár így lenne! Kezd elfogyni minden reményem, türelmem, hitem. Nagyon el vagyok keseredve.

Olvastam a neten 16 évig tartó pert is. :-(


Azalatt felnőtt a gyerek. Félárvaságban. Gyűlölve azt a szülőt, aki harcolt érte, közben nem is láthatta.

Olyanokat kellene olvasnom, akiknek sikerült.

Van itt valaki? Osszátok. Hogy csinálta? Szebb napokat!

2012. okt. 7. 11:55
 12/16 A kérdező kommentje:

Senkinek nincs hasonló tapasztalata?


Ügyvédemben felmerült a családsegítő és a gyámügy elfogultsága.

Nem hogy segítenének, hanem apát pártolják.

Nagyon egyértelműen. (Jegyzőkönyveik alapján.)

A bíróság is csak az időt húzza. Senki nem törekedett a békés megegyezésre (rajtam kívül) Ezért bele kellett mennem a bizonyításos válásba.

Mindenki tudja, hogy a gyerek érdekében a megegyezéses válás lenne a legjobb. Erre nem kötelezték apát, nem rendeltek ki mediátor szakembert.

Egyértelmű időhúzás.

Közben pedig NINCS gyerekem 4 hónapja.


Igaz, hogy láthatás akadályozásáért büntetés jár?

És a gyermek ellenem nevelése miatt azonnal elveszik az apától, ha ez bebizonyosodik???

Írjon, aki tud. Köszi.

2012. nov. 1. 21:51
 13/16 anonim válasza:

hármas válaszoló vagyok.

nálam már 2 éve valami nagyon hasonló folyik csak azzal a különbséggel hogy sem én sem az anya nem vagyonos.az első bírósági ítélet után 1 1/2 évvel történt meg az első kapcsolattartás (holott minden második hétvége járt volna + a szünetek fele időszaka)a gyámügyön eddig kb 80 bejelentést tettem amire alkalmanként 20.000 forintos bírságot szabtak ki az anyára amit nem fizetett meg hivatkozva arra hogy gyesből és családiból él.tanács a következő:te is kezdj el a gyámügyre járni bejelentéseket tenni hogy önkényeskedik az apa.szerezz tanukat hogy a kapcsolattartási időpontokban a gyermek nincs nálad.

olvasd el ezeken linkeket hátha segít:

[link]

[link]

sok sikert hozzá nekem most kell mennem a rendőrségre hogy láthassam a gyerekeimet mert az anya elfelejtette őket küldeni a szünet rám eső időszakában.

2012. nov. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hármaska! Köszi a választ!

Nem gondoltam, hogy apuka vagy! (A kérdés szempontjából mindegy.) Együtt érzek veled.

Félelmetes, amiket írtál! :-( Másfél év után kapcsolattartás??? Mennyi idő volt, míg ítéletet hoztak?

Ha vagyon nélkül is ezt az elidegenítést meg tudta csinálni nálatok anyuka, akkor gondolhatod, én mire számíthatok. :-(

Látom a gyámügyesek tehetetlenségét, a családsegítő elfogultságát, rendőrség részlehajlását. És nem csak pofákat vágnak! Úgy is "intézkednek". (Vagy nem csinálnak semmit.) Mindenki a gazdag és befolyásos apuka felé húz.

Akinek persze az időhúzás jó. A végén a gyerekem meg sem fog ismerni. (Már most gyűlölet van az arcán, új, felvett viselkedésén. Ez nem ő.) Már nem az én kicsikém, hanem valami agymosott zombi! :-( Nem az ő hibája, kicsi még ehhez.


Ilyen 20ezres büntetéseknek és 80-100x-i bejelentéseknek semmi értelme. (Szerintem, de azért persze megcsinálom, mert nincs más.) Hátha a gyámügy is megunja, aztán kitalál valami hatásosabb szankciót.

Olvastam valahol, hogy 500ezer a pénzbüntetés felső határa. Vagy börtönbüntetés. Még ha felfüggesztett is, az is letöltendővé válik, ha nem tartja be továbbra sem.

Még a gyereket is elveszik tőle, mert az ilyen szülő NEM ALKALMAS gyereknevelésre. :-(

Ezt mindig is tudtam. Sajnos a bírónak ez még nem egyértelmű.

Most még csak sajna ott tartunk, hogy a jó apuka próbálja bizonygatni, hogy nem voltam jó anya!

UNDORÍTÓ! És felháborító.

Azt a sok tehetetlen dühöt, amit érzek... Nem kívánom senkinek.

Közben pedig majd belehalok imádott kisfiam hiányába.

Nem tudom, te hogy bírtad/bírod? Mit csináltál? Hogy vannak a gyerekek? Mekkorák? Orvosszakértők? Mi alapján ítélték anyának? Jó ügyvéded van? Ő sem tudott semmit tenni? Osszad a tapasztalatokat. Minden mondat jól jöhet. Köszönöm.

2012. nov. 2. 18:52
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi ujsag veletek kerdezo??????
2015. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Malárik György válasza:
Minap hangzott el a ZV csatornán családjogi kérésekben, ha az egyik szülő vagy rokon a gyermeket a másik ellen fordítja, hergeli bűncselekménynek minösül és 3 év börtönnel büntetik. Ez a tőrvény nem évül el és nem veszti hatályát. A sértett évek multán is elindíthatja őt érintő sérelem. Mert ami fáj az fáj és sokan nem tudják bizony tehetnek ellene de mivel senki nem tudja és még nem is közlik vele a hivatalos szervek ezért sokak szenvednek de tessék élni ezzel a lehetőséggel.
2017. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!