Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Táppénzből és GYESből vonható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Táppénzből és GYESből vonható letiltással gyerektartás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Apukánál vannak elhelyezve a két gyermek.

Anyuka eddig nem fizetett gyerektartást viszont végre sikerült elérni a bírósági letiltás elindítását.

Viszont anyuka most táppénzen van mert terhes. Után egyértelműen GYESen lesz.

Ezekből vonható a gyerektartás?



2012. nov. 14. 15:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz öl igen, gyesről, gyedbol, csaladipotlekbol nem.
2012. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Csak akkor, ha a pénz a bankszámlájára érkezik, különben nem.
2012. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Egy jogi fórumról:


Tisztelt Ügyvédnő !

Érdeklődni szeretnék , hogy Gyes-ből , Gyed-ből , családi pótlékból , táppéz összegéből

eszközölhet -e a végrehajtó letiltást , mert ezidáig úgy tudtam, hogy az előbb felsoroltak

egyikéből sem lehet levonást végrehajtani valamint úgy tudom, hogy amennyiben mégis

történne letiltás a fentiek bármelyikéből , úgy azt elvileg a végrehatónak vissza kell

térítenie. Hiszen az általam felsoroltakból 3 segély , melyet a gyermek után ( gyermek

nevelése , ..... stb. ) céljából kapja a szülő.

Megtisztetlő válaszát köszönöm.

G

Kedves Kérdező!

Igen, a gyerekek után járó támogatásból (GYES, családi pótlék, gyermektartásdíj) nem lehet végrehajtani, azonban a GYED-ből, és a táppénzből igen.

Azonban ha az előbb említett összegek számlára érkeznek, akkor előfordulhat, hogy a végrehajtó inkasszó formájában azt is leemeli oly módon, hogy csak 28500,-Ft-ot kell a számlán hagyni. Dr. Knáb Gabriella 2012. 11. 12. 08:20

2012. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Mi a francnak szül az ilyen, majd ezt a gyereket is az apja fogja nevelni..
2012. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az ügyvéd válasza szerint a gyerekek után járó támogatásból nem lehet végrehajtani...

Viszont az hogy gyerekek után járó támogatásból gyerekek után járó kötelezettséget nem lehet levonni az nekem még nem egyértelmű sajnos... :(

Mert mind a két oldalon gyerekek vannak...


Egyébként én sem tudom, hogy minek szül még egy gyereket ha a már két meglevőnek egy pár zoknit se vesz... :(

Lehet hogy pont azért mert tele van hitelekkel meg nem fizeti a gyerektartást és így a gyesből se hitelt se gyerektartást nem tudnak vonni... más ötletem nincs... :/

2012. nov. 15. 07:35
 6/15 anonim ***** válasza:
A GYES, GYED, csaladipotlek, gyerektartas adott gyereknek jár, ezért nem vonható belőle semmi, meg másik gyerek javára sem. Elég visszatetsző lenne....
2012. nov. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És az nem visszatetsző, hogy elhagyta a gyerekeit, gyerektartást nem fizet de még egy gyereket szülni az tud?
2012. nov. 16. 11:05
 8/15 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm a válaszod. Csak annyira bosszantó ez a helyzet... :(
2012. nov. 16. 11:06
 9/15 anonim ***** válasza:
De visszatetsző, de a arra nem kotelezhetnek senkit, hogy ne szüljön.... Esetleg kerhetnel végrehajtást. Ha nem jár sikerrel, 6 hónapnyi nem fizetés után lehet kérni állami megelolegezest a nemleges foglalási jegyzokonyvvel.
2012. nov. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod...

Egyenlőre a táppénzből úgyis vonhatják aztán majd májustól (akkorra van kiírva) majd várnunk kell fél évet hogy újra fizessen valaki?

akkor meg jobban jártunk volna, ha már most elindítjuk a megelőlegezést, mert már 2 éve nem fizet. Most majd pár hónapig letiltják neki és kezdődik elölről... :/

2012. nov. 16. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!