Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Még én fizessek, mert az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még én fizessek, mert az apuka elviszi láthatásra a gyermeket és több időt engedek vele tölteni, mint ami a bírósági határozatban van?

Figyelt kérdés

Anyukámmal ma beszéltem és ő mondta,hogy állítólag augusztus 1-től életbe lépett egy olyan törvény,hogy :Ha apuka láthatási időn kívül is elviszi a gyereket,akkor a családi pótlék 50%-a őt illeti.

Én nem kapok gyerektartást,ez miatt kell mennem bíróságra,de még fizessek is,csak mert apukának hétközben egy napot is engedélyezek,hogy a gyerekkel legyen?

Létezhet ez a törvény?A neten nem találtam semmit.

Köszönöm a válaszokat!


2009. aug. 23. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy láthatásra többet viszi a gyereket, hanem arról, hogy megállapodhatnak a szülők, hogy fele időt itt, a felel időt ott tölti a gyerek.

Ilyen eddig is volt, sok pár csinálta így, hogy a gyerek 2 hetet az anyjánál és 2 hetet az apjánál lakott, a családi pótlékról egymás közt megegyeztek.

Most ezt hvatalosan is lehet csinálni, akkor a családi pótlékot is fele-fele utalják.

2009. aug. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
folyt.....és nem elvált párok is megoszthatják a cslaádi pótlékot, amennyiben az adózási szempontból jobb nekik. (Mivel a csládi pótlék is bele fog számítani az adóalapba.
2009. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Én nem erre gondoltam,hanem arra,hogy az exem kérheti a fele családi pótlékot,ha a kislány mondjuk nem havi 4 napot van vele,hanem többet?Én bírósági láthatási időn túl is elszoktam engedni a kislányomat vele,de azt azért durvának tartanám,ha a családi pótlékot,amit a gyerekre kapok,meg kellene vele osztanom,pláne,hogy ő tartásdíjat sem fizet.

2009. aug. 23. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ilyenről szó sem volt. Sajnos így keletkezik egy hírből egy teljesen eltorzított pletyka.

A csládi pótlékot az a szülő kapja akinek ítélték a gyereket. De megállapodhatnak másképp. De az akkor közös megegyezés.

2009. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jajjjjj,köszönöm!Ezt én is így tudom,csak anyám hallotta és jelezte nekem.Kicsit megijedtem,mert az exem képes lenne rá,hogy igényt tartson a felére,még így is,hogy egyéb kiadásai nincsenek a kislánnyal kapcsolatban.

Köszönöm a választ!

2009. aug. 23. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!