Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megtudhatom-e, és ha igen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtudhatom-e, és ha igen, úgy honnan, hogy válás után mi a gyerekem hivatalos állandó lakcíme és tartózkodási helye?

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 10:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
19%
Népesség-nyilvántartó a Te barátod...
2013. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

De kiadják nekem?

Mert az anyjuktól kérdeztem és azt mondta, hogy semmi közöm hozzá, a gyerekek nála kerültek elhelyezésre, az én dolgom csak annyi, hogy neki fizessem a tartásdíjat, és örüljek, hogy engedi látni a gyerekeimet.

2013. jan. 9. 10:26
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság mit ítélt meg? Látogathatod őket, vagy eltiltottak tőlük? Ha nincs ellened semmiféle tiltás, akkor bemész az oviba, iskolába, igazolod, hogy az apjuk vagy és kikéred az adatokat.
2013. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Jobbat mondok: ha nem vonták meg kifejezetten a felügyeleti jogodat, akkor el sem költözhettek volna a gyerekek a tudtod nélkül!

Simán feljelentheted, ha nem mondja meg neked, hogy hol tartózkodnak.

2013. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha (általában bűncselekmény miatt) nem tiltott el kifejezetten a bíróság a kapcsolattartástól, akkor simán. Márpedig, ha van láthatásod, akkor evidens, 100%, hogy nem tiltott el.
2013. jan. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem tiltottak el, rendszeresen lenne jogom látni őket, bár elég gyakran ez alól kibújik, és lemondja. Állítólag egy albérletben laknak én oda megyek értük, de ez nem lehet a lakcímük.
2013. jan. 9. 10:46
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
ha a jogaidat önkényesen és folytatólagosan megcsonkitja azáltal hogy nem tanúsit ráutaló magatartást a birói végzésben számodra meghatározott feltételek megteremtésében,fel kell jelenteni..ugyanis bármilyen más pl szóváltás fenyegető sms stb önbiráskodásnak minősül...
2013. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Fordulj a Bírósághoz! De a Gyámhatóság is megérteti a volt nejeddel, hogy köteles a láthatást biztosítani és tudatni, hogy hol a lakcímük.

Nem csak az a közöd a gyerekekhez, hogy fizesd a tartásdíjat! Apaként is közöd van a gyerekek életében minden fontosabb dolgába beleszólni!

2013. jan. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
56%

1. Ha nem vagy eltiltva, akkor a bírósági végzés szerint mehetsz a gyermekedért. Ámde, ha ők albérletben laknak, és pl a gyermektartás díjat sem postán küldöd, akkor valójában miért érdekel a lakcíme? :) Ha a gyerekedet az általa közölt címen, albérletben megtalálod, akkor mit is akarsz a bejelentett lakcímével?

2. a volt feleségednek is muszáj betartania az összes kapcsolattartást, ellenkező esetben kérheted a kapcsolattartás végrehajtását az illetékes gyámhivatalon, illetve bíróságon.. De ehhez sem kötelező tudnod a címét

2013. jan. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A saját gyereke. Még jó, hogy tudhatja az állandó lakcímét. Akár a munkáltatója is kérheti tőle ezeket az adatokat. Akkor mit mond? Nem tudom, mert a feleségem szerint semmi közöm hozzá?
2013. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!