Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért csinálja ezt a férjem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálja ezt a férjem?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik menthetetlen a házasságunk. Én egyedül hiába próbáltam javítgatni, ha a férjem szerint semmi baj nem volt vele.

A gyermekelhelyezés kapcsán én természetesnek vettem, hogy a kicsik velem lesznek (az egyik ok amiért válni akarok, hogy a férjem nem foglalkozott velük eleget), de férjem közölte, hogy arról ne is álmodjak, mert elveszi őket tőlem. Nem értem miért jó ez neki. Azt mondja, majd a szülei nevelik őket. A szülei még nem is találkoztak velük.


2013. jan. 24. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

A férjed mondhat bármit!

A magyar törvény igencsak az anyákat védi!

Nehogy azt gondold,hogy csak úgy eltudja venni a gyerekeket tőled!

Biztos már nem tud mivel fenyegetőzni!

Ne is törődj vele!

2013. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamivel vissza akar vágni. De ne aggódj és ne menj bele felesleges vitába. Úgy nem fogják neki ítélni, hogy a szülei, akikkel még nem is találkoztak a gyerekek, majd nevelik. Nagyon súlyos esetben ítélik csak az apához a gyerekeket.
2013. jan. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek a gyerekek?

Egyébként a bíróságon meg kell említeni, hogy azt mondta hogy majd a szülei nevelik a gyerekeket.

A bíróság élből elutasítja!

És ha minden kötél szakad akkor kérni kell az igazságügyi pszichológus szakvéleményét és nyert ügyed lesz.

2013. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak azért csinálja, mert tudja hogy neked az rossz lenne. Bosszú amiért válni akarsz (a leírtakból az derül ki, hogy te akarsz válni, szerinte jó így). Annak járj utána, hogy mi alapján dönt a bíróság a gyerekelhelyezésről(én azt gondolom,hogy az anyának ítélik inkább a gyereket, pláne ha a férjed oldalán a nagyszülőkhöz kerülnének). Szóval járj utána, hogy milyen esélye van, hogy ezt véghez vigye, valószínűleg nem sok. Akkor meg nem is érdemes foglalkozni vele.
2013. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Felesleges izgulnod. A férjed semmi szín alatt nem kaphatja meg a gyerekeket. Arra azért készülj fel lélekben, hogy a válás után nem fogják érdekelni a gyerekek. Sajnos bőven van rá példa.
2013. jan. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
1,5 és 5 évesek
2013. jan. 24. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Az hogy semmi szín alatt nem kaphatja meg a gyerekeket az egyáltalán nem igaz. A magyar törvények pedig nem az anyát védik, hanem a gyerek érdekeit nézik. (Más kérdés, hogy milyen a magyar joggyakorlat és az hogy az ilyen ügyekben döntő bírok tulnyomó többsége nő.)


Mivel nem ismerlek se téged, se a férjed, se azt, hogy mi vezetett a válláshoz így nem akarok olyan kijelentéseket tenni, mint páran előttem. Azt viszont állíthatom, hogy a előfordulhat olyan, hogy a férj kapta meg a gyereket. Sok mindent mérlegel (kellene hogy mérlegeljen) a bíróság mikor döntést hoz egy gyermek elhelyezéséről.

2013. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok.

A 1,5 éves gyermekedet nem valószínű hogy el fogják venni tőled, mert még nagyon kicsi.

Testvéreket pedig nem szednek szét.

Amit a bíróság néz:

A gyermek/gyermekek hol kapják a jobb testi szellemi lelki és értelmi fejlődést.

Egyébként egy férfinek rengeteget kell küzdeni, hogy a gyerekek nála legyenek elhelyezve.

Tapasztalatból mondom, mert az apuka párja vagyok.

Nálunk sokat küzdöttünk annak ellenére, hogy az anyuka két éve elhagyta a gyerekeket, alig látogatta őket és nem fizetett tartásdíjat.

Már veszni látszott minden, mikor megkaptuk a pszichológusi szakvéleményt, amiben ott van fehéren feketén, hogy az anya nevelési képességei az átlagosnál gyengébbek, hirtelen haragú, agresszív, érdek orientált (a pénz kell neki és bosszút akar állni az apán). ezt a bírónőnek hiába mondtuk kellett hozzá a szakvélemény.

Még az anyának szó nélkül elhitték, hogy apuka rendszeresen üti vágja a gyerekeket lerugdossa őket a lépcsőn stb...

Apukánál pedig a szakvélemény végtelenül pozitív.

És még így is izgulhatunk hogy vajon februárba mi lesz az ítélet, mert a párom csak egy apa. :(

Pedig két éve velünk vannak a gyerekek és az anya még ezen dolgok ellenére is nyerhet... :S

Szóval szerintem nem kell aggódnod. A pszichológusi vizsgálaton aki agresszív, nem törődöm vagy csak bosszút akar állni az bizony kiderül és a végén minden jó lesz.

De mi már több mint egy éve tárgyalásokra járunk.

Szerintem nem kell félned.

2013. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha az apuka gazdag, kiterjedt kapcsolatokkal rendelkezik, igen is el tudja perelni a gyermeket-gyermekeket, legyen akár nagyon kicsik is.

Pár hónappal ezelőtt adta le az egyik kereskedelmi tv az a riportot, amiben a pszichológus részletezi "áll" anyának, hogy mennyi pénzért mit ír le a papírra.

És senki ne higgye azt, hogy ez egy egyedi eset...nagyon sok ember élt átt ilyen helyzetet. Csak éppen sok értelme nincs egy szakértőt perbe vonni.

Kérdező! ne parázz be, de legyél résen és fogadj ügyvédet.

2013. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!