Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a gyerekek az anyánál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a gyerekek az anyánál vannak elhelyezve és az anya hosszabb időre kórházba kerül és addig én látom el őket, akkor arra az időre megfordul a gyerektartás fizetési kötelezettség?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 19:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
Nem hinném hogy lenne anya aki ilyen körülmények között kérné, hiszen te látod el a gyerekeket.
2013. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a kérdező úgy érti, hogy ő látja el a gyerekeket, hisz az anya kórházban. Szerintem nem.
2013. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
32%
Hogy éred, hogy ő fizet neked. Hát a családi pótlékot mindenképp kérd el tőle neked sincs ingyen semmi.
2013. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%
Amíg te látod el őket, akkor arra az időre logikusan neki kell neked fizetni. Bár biztos van sok olyan nő, aki még ekkor is elkérné, mert én is ismerek sok olyan bosszúálló szipirtyót, akinek a gyerek csak eszköz. (pl. az én exem is ilyen) De szerintem ilyenkor mivel te látod el őket, neki kell hozzájárulnia, bár gondolom a táppénz kevesebb, mint a fizetése. De az is megoldás lehet, hogy ha mondjuk két hónapig nálad vannak, akkor négy hónapig nem fizetsz, mert így jönnétek ki nullára. Persze azt nem tudom, hogy ezt jogilag miként lehet hivatalossá tenni.
2013. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
27%
Logikus lenne, de nem. Akkor is fizetni kell a tartasdijat.
2013. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%
Most mi a fenéért lettem lepontozva? Ha kórházba kerül, nem is keres vagy csak minimálisat, és ilyen esetben parasztság elkérni tőle. Egy gyerek eleve két ember felelősége, nem úgy van az hogy hirtelen elválunk azt szarunk a gyerekre.
2013. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ mennyi ideig van kórházban. Ha hónapokig akkor nyilván legalább a családi pótlék ( mondjuk szerintem a gyerektartás összege is) járhatna hisz neked is el kell őket tartanod valamiből.

De igazából ezt nem tudom, hogy megy. Próbálj közösen megegyezni vele aztán ha tényleg hónapokról van szó és nem akarja akkor tudakold meg.

2013. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%

ma 19:17

de ha apuci van kórházban akkor kötelessége fizetni mi akkor is? mert a törvény az törvény mi?


Igenis fizesse ő a gyerekek eltartását, ha egyszer az apja tartja el őket, nyilván amit rájuk fizetne azt rájuk költi nem odaadja az anyának, de akkor mit ad az anya?

Na bumm.

2013. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
Ha hosszabb időről van szó, természetesen megbeszélhetik, hogy visszaadja a pénzt, szerintem törvényileg nem kötelezhető.
2013. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ilyenkor az a minimum, hogy nem kell külön még gyerektartást fizetned, hisz azt az összeget te most elköltöd a gyerekere... Ha normális a viszonyotok akkor mondjuk ezt megértheti. Azt kétlem, hogy tőle követelnének gyerektartást. Viszont ha olyan nagy beteg, hogy hónapokig kórházban van és nem tud gondoskodni a gyerekekről, kérheted, hogy nálad legyenek a gyerekek elhelyezve.
2013. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!