Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válás során az a ház is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válás során az a ház is közösnek számít, amihez eltartási szerződés útján jutottam?

Figyelt kérdés
A férjem elég rossz viszonyban volt az anyjával, én nagyon szerettem. Mikor 6 éve egy agyvérzés miatt fél oldalára lebénult, már nem tudta magát ellátni, eltartási szerződést írtunk vele (amúgy is nála laktunk). A férjem akkor azt mondta, hogy nem akarja azt, hogy bármi köze legyen az egészhez. 2,5 éve meghalt az anyósom, a ház az én nevemre került. Most válunk és a férjem követeli a ház felét, mert szerinte ez jár neki.
2013. márc. 8. 06:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert vagyonközösséget alkottatok. Ha hitelt vettél volna fel a saját nevedre, az is közös lenne, csak a kiadási oldalon.


Két dolog nem közös: öröklés (kivétel az eltartási szerződés, mert nem alanyi jogon járó öröklésről van szó), illetve az bizonyíthatóan ajándékként kapott értéktárgy. A bizonyíthatóság itt ajándékozási szerződést jelent.

2013. márc. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Közösen tartottátok el a mamát, akkor is, ha te gondoztad.

Amit a házasság alatt szereztetek, az közös.

2013. márc. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Remek! Ezek szerint semmit nem ért az a papír amiben minden követeléséről lemondott a házzal kapcsolatban? Akkor azt mondta, hogy felőle fel is fordulhat az anyja, nem kér se belőle se a házból és írtunk ügyvéddel egy papírt, amiben az is benne van, hogy a ház az én különvagyonom lesz. Akkor ebbe beleegyezett. Most meg követelőzik.

Ebben csak az a bosszantó, hogy én pelenkáztam, etettem, fürdettem az anyósomat, eladtam a lakásomat, és abból újítottam fel teljesen a házat a férjem meg most beköltöztetné az új nőcskéjét.

2013. márc. 8. 06:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha erről írtatok egy szerződést, és ő aláírta, akkor nem követelheti, mert elveszíti a pert. Pereljen be, ha kell neki a ház fele, de el fogja veszíteni....
2013. márc. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elvileg az elsönek van igaza annyiban, hogy a házasság alatt minden szerzett vagyok közös, kivéve amit az egyik fél rörköl vagy ajándékba kap.


De ha ezt "Ezek szerint semmit nem ért az a papír amiben minden követeléséről lemondott a házzal kapcsolatban?" olyan formában irta alá, ami jogilag is megállja a helyét - nem egy fecni, rajta van mindegyikötök neve, dátum, tanúkkal aláiratva - akkor ennek alapján neki nincs követelése.


A legmegbizhatóbb módszer, ha bemégy a bíróságra az ingyenes tanácsadásra és ott kérsz felvilágositást, mert ök ismerik pontosan az aktuális szabályokat.

2013. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy nagyon jó ügyvédet, az eltartási szerződés hitelessége miatt!!! Ez esetben másképp alakulnak az öröklési szabályok!!
2013. márc. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, ha erről van szerződés, az más téma, akkor nincs joga követelni semmit.
2013. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van hivatalos papír, akkor hiába követel, az abban leírtak az irányadók. Ha viszont azt valamiért nem tartanák érvényesnek, akkor viszont az ügyvédet lehet és kell perelni, aki csinálta, mert a hanyag munkavégzése miatt neked károd keletkezett.
2013. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!