Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet azt elintézni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet azt elintézni, hogy a volt férjem ne vihesse el egy egész hétvégére a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Jó apuka, de rettenetesen szétszórt. A hétvége neki egyszerre túl sok odafigyelés szempontjából, ezt persze soha nem ismerné el. Ő ragaszkodott a 2 hetente hétvégéhez, ami akkor jó ötletnek tűnt, mert megígérte, hogy jobban figyel a gyerekekre. Ez működött is az első néhány hónapban, de aztán minden visszatért a régi kerékvágásba. Nem szívesen bízom rá a gyerekeket egy egész hétvégére. A gyerekek 3,5 és 5 évesek.
2013. márc. 11. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Kérheted a láthatas ujraszabalyozasat. Mi az hogy szétszórt?
2013. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elég kizárt, hogy ilyenbe belemenne a biróság. Mellesleg ha ö a gyerekek apja, akkor azért ennyi idö jár neki a gyerekekkel. Az, hogy szétszórt, nem indok arra, hogy ne lehessen legalább hétvégén a gyerekkel együtt.
2013. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apuka nem veszélyezteti a gyerekeket akkor nem fogják ezt megváltoztatni.
2013. márc. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is kíváncsi lennék arra mi az hogy szétszórt?

Az én volt férjem is az egyébként, a barátnője is. Volt már, hogy az oviba hagyták a gyereket (nem csak hétvégén van velük), úgy oldom meg, hogy hússzor felhívom őket. Mindkettőt. Így van eredménye :)

Kárt nem tesznek benne, szeretik ez a lényeg. Kicsit legyél lazább te is.

(de ha példát mondanál okosabbak lennénk, ha esetleg tényleg veszélybe kerülhetnek)

2013. márc. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos amíg a gyerekek be nem töltik a 18-at addig kötelező odaadni nekik őket.

Ha testi kárt nem tesznek benne akkor a Bíróság nem fog neked igazat adni.

Megértem a problémádat hiszen én is elvált szülők gyereke vagyok és öcsém is.Nekünk apánk második felesége tett pokollá minden látogatást,de mikor anyu megfenyegette,hogy megveri akkor befogta a száját.

Beszélgess el az apával,legyél vele szigorú és következetes.Hívd fel őt telefonon ha a gyerekek nála vannak.Emlékeztesd az apai kötelességeire.Sok sikert.

2013. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A szétszórtság nála már régi probléma, a házasságunk alatt is ilyen volt, de azt mondta a hétvégéken jobban oda fog figyelni. Elfelejt nekik enni adni, volt, hogy csak félúton hazafelé kapcsolt, hogy 2 gyerekkel indult el a játszótérre, de csak egy van vele hazafelé. Ha csak néhány órát vannak vele akkor nincs gond, de egy teljes hétvége már túl soknak bizonyult.

Én is hívogatom, csak az a baj, hogy telefonon mindig azt mondja, hogy minden a legnagyobb rendben, de utána kiderülnek az elfelejtődött dolgok.

2013. márc. 11. 10:14
 7/12 anonim ***** válasza:

hát ez nem szétszórtság...

Ez kiskorú veszélyeztetése bárhogy nézzük. Két ilyen kicsi gyereknek nem ad enni és ott felejti a játszótéren az nagyon nagy baj!

Bíróságra készülj fel, mert ezeket a dolgokat neked bizonyítanod is kell.

2013. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lehetne úgy megoldani, hogy hétköznap néha értük megy az oviba, majd hazaviszi este? És akkor hétvégén nem kellene ott legyenek. (mert ezt a játszótereset én sem értem/tolerálnám) Viszont kéthetente egy nap semmi. Szerintem próbáld meg először vele megbeszélni, bíróság nélkül. Aztán hátha észhez is tér idővel :)
2013. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha közösen egyeztetek meg a kapcsolattartásban, akkor a határozatot követően 2 évvel nem adhatsz be módosítást, amúgy pedig simán, bármikor.
2013. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Két éven belül is lehet módosítást beadni, ha bármilyen változás történik vagy a gyermek érdeke megkívánja.

Jelen helyzetben véleményem szerint megkívánja mivel az apuka a gyermekeket veszélyezteti a láthatás ideje alatt.

2013. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!