Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén mi van a családi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén mi van a családi adókedvezménnyel? Most a férjem veszi igénybe (én gyes-en vagyok). Ha nálam helyezik el a három gyereket, vagy megosztva lesznek, akkor az adókedvezmény elvész?

Figyelt kérdés
Az ő ötlete az, hogy ő legyen a kizárólagos gondozójuk és akkor megkapja az adókedvezményt, de a valóságban minden marad úgy, ahogy megbeszéltük. Ez engem egyáltalán nem nyugtat meg!

2013. márc. 19. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha neked ítélik a gyerekeket akkor elúszik az adókedvezmény.
2013. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engem sem..minden legyen lepapírozva és szankcionálva be nem tartás esetén és keress egy nagyon jó ügyvédet.
2013. márc. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Most elvész de ha visszamész dolgozni te is igényelni tudod.
2013. márc. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az adókedvezményt a gondozó szulo veheti igénybe. Ha elváltok es nálad helyezik el a gyereket, akkor nem veheti igénybe az ex. Ha beleegyezel abba, hogy o legyen a gondviselo, azzal te elveszítem a gyest, illetve 2 évig nem változtathat of meg a gyermekelhelyezest.
2013. márc. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe bele ne menj!!!!

Papirmon nekik itelik a gyerekeket, tehat te lemondasz roluk, mert csak igy a biztos, ezek utan ha. A ferjed ugy gondolja, hogy gyakorlolja ezt a jgat, te semmit nem tehetsz, fel sem lebbezhetsz, mert te mondtal le...

Azt a h...seget, hogy papirozztok le, h papiro nala vannak, de igazabol nalad. Alapbol ez adocsalas, nemhogy joljartok, meg jol meg is buntetnek titeket. Tehat ilyen utobb papirozassal megint csak magatok alatt vagnatok a fat....


Kozos gyermekfelugyelet eseten hovatalosan igenyelheti a csaladi adokedvezmeny felet, majd ha visszamesz dolgozni, te pedig a masik felet.

Ennel nagyobbant nem kockaztatnek...

2013. márc. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Utolso vagyok..

Jah igen a gyest es a csaladi potlekot is bukod, ha nem nalad helyezik el a gyerekeket...

2013. márc. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A gyes és a családi eszembe sem jutott, köszi a figyelmeztetést. Átgondolom, nekem sem tetszik az ő ötlete.

2013. márc. 20. 12:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ez tartható, akkor amíg gyesen vagy ne váljatok el, és megkaptok minden kedvezményt (gondolom megegyeztetek, hogy az adókedvezményből nem ő él jobban, hanem a gyerekekre és a háztartásra fordítjátok).

Ha tudtok normálisan, veszekedés nélkül egymás mellett élni, akkor a gyerekeknek is jobb, hiszen anya, apa velük van. Ha nem, akkor almás...

2013. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van már lehetőség arra, hogy elvált szülők közösen legyenek jogosultak családi kedvezményre.

Ennek feltétele egy olyan bírósági végzés, amelyben közös a felügyeleti joguk a gyermekek felett. Tehát nem kell senkinek lemondania a gyerekéről hivatalosan azért, hogy jogosult legyen a másik erre a kedvezményre.


Ha ilyen van, akkor nem csak a családi kedvezmény felére jogosult egyik és a másik, hanem bármelyik igénybe veheti azt a részt is, amelyiket a másik (adóköteles jövedelem hiányában) nem tud. Tehát akár 1 is jogosult az egész összegre, hiába váltak el, ha a felügyeleti joguk közös a bírósági ítélet szerint.

2013. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!