Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás: anyuka hitelét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás: anyuka hitelét figyelembe kell venni? Nem túlzás 85e?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves gyerekem, aki után saját megállapodás alapján fizetek havi 85 ezer forintot a volt feleségemnek.

Ő tanári fizetésből él, ami gyakorlatilag pont annyira elég, ami a lakáshitelének a törlesztőrészlete. Ezt devizában vette fel még a házasságkötés és a gyerek születése előtt. Magánórákat ad (feketén) és a szülei is támogatják, illetve az előttem kötött házasságából is van egy gyereke, aki után gyerektartást kap.

Nekem kb. 300 e a havi bevételem, viszont most szeretném ésszerűbb összegben (60e) meghúzni a határt a gyerektartás díjában, mivel született az új kapcsolatomból is egy baba, illetve - ami a nagyobb baj, látom,hogy az ex nem a gyerekre költi a kapott összeget.

Ő bírósághoz akar fordulni, és biztos benne, hogy nem csökkenthetik a gyerektartás díját.


Milyen döntésre számíthatok?


2013. ápr. 13. 20:50
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
73%

eleve a gyerektartas összegenek akkorának kell lennie,amennyit az anyuka is tud költeni a gyerekre.

ilyen magasat nem tudom h állapithattak meg,mert ennyi biztos nem marad neki a gyerekre hivatalosan.

viszont úgy tudom h a mostani gyerekedet nem fogjak figyelembe venni,tehat az miatt nem csökkenthetik.

2013. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
39%

Elvileg a bejelentett bevételed 20%-át kell fizetned, akkor a 60 000 az reális.

Mire költi amúgy a pénzt? Mert ha számlákra, rezsikre, az végülis jogos, hisz a gyerek is ott él. Vagy nagyon másra?

2013. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
15%
ő miatta,bocs.
2013. ápr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 intrepid ***** válasza:
98%
Csak menjen a bíróságra, ha pofára akar esni, 20%-nál nem jár több neki.
2013. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
67%

Nyugodtan menjen a bíróságra, ugyanis neked kedvező ítélet fog születni, főleg, ha előhozakodsz vele, hogy nem a gyermekre, hanem mondjuk hiteltörlesztésre használja el a pénzt.


A bevételed max. 20%-át fogják megítélni, ahogy már írták.


Egyébként miért nem adja el a lakást és költözik kisebb, olcsóbb lakásba, ha képtelen fenntartani a saját fizetéséből?

2013. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

A fizetésed 20%-át kell fizetni.

Nyugodtan menjen bíróságra.

Javasold neki a lakás eladását és egy új vételét ami nem emészti fel az összes fizetését. (Én is tanár vagyok)

2013. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
80%
Második: hol kerül egy 4 éves gyerek rezsije 85 ezerbe havonta, áruld már el!
2013. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
76%

Második: a rezsibe az anya lakáshitelét ne számítsd bele. De a rezsi az anya költsége is. Sőt, ha van még másik gyereke is, akkor a rezsi 3 felé oszlik.

Ha a netto jövedelmed 300.000.-, akkor max. 60.000.- Ft-ot fognak megítélni.

De ha igazolod, hogy az anya nem a gyerekre költi a tartásdíjat, akkor lehet, hogy csak 15 %-ot ítélnek meg.

2013. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
30%

Miből gondolod, hogy nem a gyerekre költi és van-e erre bizonyítékod, vagy csak úgy gondolod?Nem kötözködésből kérdem, de sok apa gondolja ezt...A lakáshitel oké, megy az ő fizetéséből (bár nyilván a gyerek is ott lakik, a mai világban meg nem egyszerű eladni, max nagyon áron alul a válaság miatt, piszkosul lent vannak a lakásárak).

Azt sem tudjuk mekkora a lakás, tehát érdemesebb-e gyermekkel kisebbe költözni.

Bár a 85 ezer valóban nagyon jó kis összeg, de ha anyuka tényleg nem a saját szórakozására tapsolja el akkor az jó.

(Ha a sajátjából fizeti a törlesztőt, akkor 85 rezsire, ennivalóra, a gyermek egyéb kiadásaira azért ott van szerintem ha valóban törődik vele, vásárol neki ruhákat, játékokat, ovipénz, programok, esetleg vmi szakkör...)

Mondjuk téged is megértelek, h csökkenteni akarod, főleg, ha hivatalosan kevesebb járna.Ahogy írták előttem is, 20%-ot ítélhetnek meg egyébként.

2013. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
66%
Az oké, hogy áron alul tudja eladni, de áron alul is kap újat, ez nem jutott eszedbe?
2013. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!