Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a férjemnek több tényezőből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjemnek több tényezőből áll a fizetése, hogyan van a gyerektartás?

Figyelt kérdés

Mielőtt megkapnám: nem valami pénzéhes szuka vagyok aki ki akarja semmizni a férjét.

a helyzet a következő: régóta érlelődik bennem,de most már nagyon,h jobb lenne külön. van 3 kicsi gyerek,eddig miattuk úgy éreztem muszáj összetartani a családot de már azt látom h nekik sem jó. a nagy-5 éves- rágja a körmét,fura grimaszokat vág,rosszul alszik stb. a középső-3 éves-újra bepisil éjjel. a kicsi 7hós. vagyis egyelőre komolyabb munka kizárva,gyes mellett még nem lehet,bölcsibe meg nem adom. szóval,tudnom kéne kb mennyit kaphatok,h tudjak tervezni. ő már megmondta h a lakásból nem megy el-érthető,hisz az övé.én sztem egy másfél szobás kis lakásban bőven elférnénk egyelőre, a láthatást meg megosztanám,1 hét itt,1 meg ott.úgy korrekt. kivéve a pici,ő vele valami mást kell kitalálnuk.


az a baj h bár szeret mi minket, egyszerűen képtelen belenyugodni,h már nem szabad ember. mindent szinte csak kötelességből csinál. ha felébred valamelyik gyerek,már ordit,káromkodik. a gyerekeknek olyanokat mond h a k..va anyátokat stb. én tegnap megkaptam h mást sem csinálok csak szivom a vérét. csak mert kaptunk pár gyerekbútort amit el kellett hoznia. persze őt is meg kéne hallgatnotok,de nekem ezeket hozza fel problémának. h ő nem alhat ameddig akar,nem mehet oda ahová akar,csak a munka meg a gyerekezés,meg az itthoni a teendők. ami pont nem igaz,hisz jár edzésre,céges és baráti buliba,utazásokra.

ideig óráig vissza fogja magát aztán robban. én meg már nem birom,és a gyerekek sem,h folyton ördibál. szegény felébred,h apa pisilni kell!-nyilván éjszaka kikisérjük. erre orditva kel ki az ágyból h már megint szivatsz b+,takarodjál pisilni aztán húzz az ágyba! persze nem mindig ilyen,kb az életünk 70%-ban


na de visszatérve kérdésre. a fizetése áll: alapbér,fix jutalék,benzinpénz,cafeteria. a caf. és a benzinpénz nettó.


azt tudom h 40% járna a 3 gyerek után,de miből? mert nekem is úgy kell terveznem,kalkulálnom,félretennem stb


köszönöm!


2013. máj. 2. 10:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
3 gyerek után 50% jár,és szerintem az alapbér jutalékbol vonják majd. De fix összegbe is meg egyezhettek.
2013. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%
De ha 1hét itt 1 ott a láthatás,nem biztos h kapsz gyt-t mivel egyformán gondoskodtok a gyerekekről.
2013. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
a pici csak nálam lenne. aén most kiszámoltam 150e-ből meglennénk,én 73-at kapok összesen.
2013. máj. 2. 10:34
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha felesben nevelitek, tehat egy het itt, egy het ott, nincs is gyermektartasdij. Ha te neveled őket, a parod jövedelmének 50 százaléka jár 3 gyerekre. Benzinpenz es cafeteria nem számít bele.
2013. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak a kicsire kell a tartasdij, az harom gyerek eseten 16,6 százalék.
2013. máj. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
az a baj,h nekem sem lakásom sem munkám nincs. anyámékhoz nem tudunk menni. ezért kellene egyelőre legalább valami segitség tőle.. nem akarom a 7hós babámat bölcsibe rakni csak mert az apja olyan amilyen. ha csak nekem lenne bajom vele tojnék az egészre a gyerekek érdekében nyelnék,aztán akkor lépnék amikor már nem gond semmit megoldani. de igy? baromira nehéz..:(
2013. máj. 2. 10:36
 7/32 anonim ***** válasza:
0%
#2, de, akkor is kaphat, mert kettejük jövedelmi viszonyai között nagy a különbség... viszont figyelembe fogják venni a megítélésnél, hogy csak 2 hónapról van szó... olyan bíróság nincs, amelyik megitélne 40%-50%-ot a jövedelemből, plusz még 2 hét természetbeni tartást...
2013. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Kár számolgatnod. Bármikor megtörténhet, hogy a férjednek nem annyi lesz a keresete, mint most. Beteg lehet, kiléphet, stb.
2013. máj. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1 hét itt, 1 hét ott, akkor tényleg nincs gyerektartás. A kicsire kérhetsz természetesen addig, amíg ő is megnő annyira, hogy felváltva lehessen itt-ott, de azt hogy gondoltad, hogy majd segíteni fog téged anyagilag abban, hogy elhagyhasd? Ez elég utópisztikus elképzelés, habár te ismered a férjedet...Ha meg nem tudod magatokat eltartani, akkor valami kompromisszumot kell kötnöd magaddal: gyereket bölcsibe, vagy tűrni még egy ideig...
2013. máj. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
7! Ha meg is ítélnek, ami nem valószínű, ha felváltva nevelnek a gyereket, akkor a normál tartasdij felet kaphatna csak. Tehat apuka jövedelmének 25 százalékát. De szerintem esélytelen erre is.
2013. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!