Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A családi adókedvezményt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családi adókedvezményt adóbevalláskor is kérhetem, vagy csak minden hónapban?

Figyelt kérdés

Elváltam és a volt feleségem nem akarom,hogy még több gyerektartást kapjon,hiszen akkor a nettóm több marad,mivel a harmadik baba után járna a családi adókedvezmény.

A feleségem gyes idő alatt igényelheti az adókedvezményt,hogyan tudnánk kikerülni,hogy az exem több gyerektartást kapjon,hiszen neki semmi köze az adókedvezményhez.

Már arra gondoltunk,hogy majd minden év adóbevallásánál kérjük a kedvezményt,így nem lesz több a nettóm,amiből vonják a gyerektartást.

Hallottunk olyant is,hogy beépítették a családi pótlékba,igaz ez?


2009. szept. 29. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mond a háztartásodban hány gyereket nevelsz? Mert csak az számít a gyerekkedvezménynél, és az első kettő után nem jár, csak a harmadiktól. Ha az első feleségednél van két gyerek, és a harmadik a mostani párodtól, akkor nem jár kedvezmény. De ha a mostani párodnak is van két gyereket a harmadikon kívül, és az ti nevelitek, akkor jár a kedvezmény. GYES alatt nem kérheti a feleséged, mert a GYES nem adóköteles, csak a terhességi és gyerekágyi segély, és a GYED ideje alatt kérheti, ha nevel legalább 3 gyereket, különben nem jár.
2009. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
A gyerektartást a gyerekeid kapják... nem kicsit vagy smucig, de hogy pont a gyerekeken spórolj, az elég nagy gáz...
2009. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Második válaszoló,nem tudod mi van a dolgok mögött,ne ítélkezz!!!

Első válaszoló,köszönöm a választ!

2 gyermeket nevelünk és hamarosan érkezik a 3. babánk,akit nagyon várunk.

2009. szept. 29. 13:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok boldogságot mindhárom gyereketekhez! Valóban nem tudom, hogy mi van mögötte, csak amit leírtál abból süt ki ez. Rengeteg olyan családot ismerek, ahol nehezen élnek a gyerekek, mert egy szülő neveli őket... gyerektartás ha jön egyáltalán, nem éppen elegendő kiegészítésként. Nem a felnőttek, hanem a gyerekek miatt írtam. Munkám során nagyon soknak az életébe látok bele, lehet, hogy Te kivétel vagy éppen és minden tőled telhetőt meg teszel értük, de abból a pár mondatból úgy tűnt, csak az a lényeg, hogy nekik ne legyen, még akkor se, ha járna.
2009. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!