Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehet kinyomozni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet kinyomozni, hogy az apuka hova ment ki külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
5 éve elváltunk. Most 20 ezer ft-ot fizet a gyerekek után (2 fiúnk van 6 és 11 évesek). Csak emailben tartjuk a kapcsolatot a gyerekekről.A folyamatos láthatást, még tavaly leszabályoztatta időszakos láthatásra, mondván nincs pénze jönni értük (a válás után 100 km-re költözött). MOst azt mondják sokan, hogy külföldre ment dolgozni. Hogyan tudnám ezt kideríteni, hogy hol tartózkodhat? Volt vagy van valaki ilyen helyzetben?

2013. máj. 20. 20:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Tehát több pénzt akarsz. Sajnos ez nem így megy. Hiába keres kinn teszem azt 1000 eurót, nem fogod megkapni a 20%át,mert figyelembe veszik azt is,hogy a kinti bérekhez képest milyen a keresete, minimálbérből pedig ott sem lehet tejben-vajban fürdeni.
2013. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy az első írta! Ne is reménykedj nagy összegekben!
2013. máj. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem is a 40%-ot szeretném, mert szerencsére nincsenek magas költségeink, de ne 20 ezer forintot adjon már a két gyerekre. Én egy kb 50-60 ezer ft-ra gondoltam (a két gyerekre összesen)
2013. máj. 20. 21:02
 4/22 A kérdező kommentje:
Magától nem fog adni egy forinttal sem többet! De ha esetleg megírom neki, hogy tudom, hogy hol van és bírósághoz fordulok, akkor talán megijed egy kicsit és hajlandó lesz a ygerekeire költeni.
2013. máj. 20. 21:09
 5/22 anonim ***** válasza:
61%
Rosszindulatu elvalt anyuka fenyegesd csak majd eltunik es egy fillert sem kapsz azt erdemelned.nincs penzed akkor add a fetjednek a fiukat tiszta ugy
2013. máj. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Kérj új gyerektartást, ebben a család ügyisek tuti tudnak segíteni hogyan csináld.

Ha magyar cégen keresztül van kint akkor ott feltüntetik a kiküldetési díjat is, így tudsz nagyobb összeget kapni.

Ha viszont külföldön van direktbe bejelentve, akkor meg kell érdeklödnöd, hova is kell bejelentened az igényt.

2013. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De teszem fel a német, angol stb... hivatalok foglalkoznak a magyar bírói ítélettel? Ezek nem csak a magyar köztársaság területén érvényesek? A másik pedig a bírósági ítéletbe foglalt gyerekenkénti 10 ezer ft minimumot fizeti, így viszont ő fizetőnek minősül nem?
2013. máj. 20. 21:58
 8/22 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg?
2013. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok, és én tudom is hogy a volt férjem Angliában dolgozik, adtam be keresetet tartásdíjemelésre,de ezzel nem foglalkozott a bíróság azért mert ott magasabb a lakhatás,rezsi....költsége is. Ráadásul mint pervesztes nekem kellett fizetni a perköltséget is, ügyvédem is volt,az sem olcsó. Amúgy a magyar hatóság nem foglalkozik azzal hogy kiderítse hol dolgozik és mennyit keres, ezt az exed vagy megmondja vagy nem.
2013. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem jól tudjátok !

Igenis kaphat többet sőt jár is , mert a 2 gyerekre a 20 ezer ft az nevetséges összeg, főleg abban az esetben, ha az apa külföldön dolgozik. Uniós ország vagyunk, tehát akkor is levonják a kinti fizetéséből. Tudom mit beszélek ugyanis én is éppen most kértem újratárgyalást. 6 éve váltunk el., (két év után lehet újra tárgyalást kérni, ha az apa anyagi helyzete megváltozik). Most 30 ezret kapok a 2 lányra. Azt az összeget akkor csak azért fogadtam, el, mert szerettem volna minél hamarabb kilépni abból a házasságból, ahol az apa kint dolgozik, 4 hetente hazajár, miközben kint is lett egy gyereke...további no comment. Azóta ő céget alapított, és továbbra sem ad több gyerektartást, pedig 3 éve kértem tőle picit emeljen. Ezért most voltam 2 hete ügyvédnél. Igen is a kinti fizetésének a 20-20 %át fogja a biróság megitélni, persze figyelembe véve, hogy most ott is van egy család, de akkor sem ilyen nevetséges összeget fogok rájuk kapni! Mert tipikus férfiak, akiknek fogalmuk sincs mi kell egy hónapba egy, vagy több gyereknek, az iskolába milyen követelmények vannak osztálypénz, kirándulás, stb. stb. Hány pár cipő kell stb. Én is dolgozom, és amit csak tudok megadok nekik, de nincs csúcs mobiljuk, sőt a kisebbik ötödikes, és nem is lesz nyolcadikos koráig. Pedig én sem vagyok maradi, és nem az apjától való gyerektartásból fogom eltartani őket. Csak pár ezerrel szeretnék, többet mert bizony hat év alatt igen csak változtak az árak, a kiadások egy átlagos családban, amihez szerintem nem nagy kérés pár ezer forinttal több

gyerektartást kérni!

Kedves kérdező, nyugodtan, menj el egy ügyvédhez 5000 Ft-ot meg ér, hogy felvilágosítson a arról ami jár neked!

2013. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!