Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyivel emelik meg a tartásd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyivel emelik meg a tartásdíjat, ha a volt férjem külföldre ment dolgozni?

Figyelt kérdés
Most 24000 Ft-ot kapok egy gyerekre. Kinti fizetése 20%-át fogom kapni?

2013. máj. 29. 20:27
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
74%
Neked sem érdemes semmit sem írni. Menj bíróságra nyugodtan, remélem csökkentik csak az összeget.
2013. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:

Csökkenteni semmiképp sem fogják, mert csak azért szokták csökkenteni:

ha másik gyereke születik, de neki nem született

vagy ha anyagi körülményei jelentősen megváltoznak rossz irányba, nála ez se igaz,mert jó irányba változott

2013. máj. 29. 22:21
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A gyermeketek ellátásának anyagi finanszírozását nem pusztán a volt férjedtől kell várnod.

A természetbeni tartás azt jelenti, hogy a gyermeket eteted, ruházod, ápolod, ha beteg, meleg lakást biztosítasz számára stb. Ennek nyilván költsége van. Ezt a költséget kell megfelezned apukával, egyik felét ő, a másik felét Te állod, tehát nemcsak a munkádat adod bele, neked is hozzá kell járulnod anyagilag (is). Viszont bele kell számolnod az államtól kapott juttatásokat, családi pótlék, adókedvezmény stb.

Nem számolom át újra, megtették az előttem lévők, hogy a gyermek után kapsz ca. 45 ezer forintot és akkor még egy fillért nem költöttél rá a saját pénzedből. Nem mondom, hogy ez egy hatalmas összeg, de mindenképpen elegendő egy gyerek eltartásához. Az eltartás költségeibe a luxus igények, úgy mint extra márkás cipő, 10 ezres farmenadrág és társai nem férnek bele, ezzel nem tudsz érvelni a bíróságon, az alap igényeket kell figyelembe venni.

A kinti kereseteknél pedig a bíróság figyelembe veszi a külföldön jóval magasabb lakhatási, megélhetési költségeket így a 20 %-ban semmiképpen, de különösebben emelésben se reménykedj, bár én egy 35 ezres tartásdíjat reálisnak tartanék.

2013. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
77%

"Hát nem igazán. Egy márkás cipő 15000 Ft, egy nadrág, egy pulcsi is legalább 5-5000 ft,egy középiskolásnak már zsebpénzt is kell adni."


Minek a márkás cipő,ha ugyanúgy kiszakad?Cikizik,ha nem mind márkás?

Minek 5 ezer forintos pulcsi,2500-ért is vannak nagyon jók!

Ja és nem,nem vagyunk csórók mi sem a szüleimmel,de gazdagok sem,de azért tudjuk azt és én is tudom azt,hogy mi éri meg és mi nem.Na hát az ötezer forintos pulcsi NEM éri meg,meg a márkás cipő 15 ezerért sem.:D

3000 forintért pont ugyanolyan cipőm lett,mint a VTY-k,amik 6000 forint vagy 8000 forint környékén járnak..amúgy volt már VTY-m.


Na most..van 3 darab tornacipőm.Az egyiket 2500 ft-ért vettem és már egy éves,jó állapotban van,a másikat 1495 Ft-ért a Cosmosban,a harmadikat a kínaiba 2900 forintért kb.És csak annyi,hogy nincs rajtuk egy nyomi csillag.


17/L

2013. máj. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
59%

Csak márkás ruhában és cipőben érzi jól magát a gyerek? Akkor valamit nagyon elcsesztél a nevelésével....

És igen, ahogy már valaki írta, más a két kezét összetenné, ha 25 ezer gyerektartást kapna!

2013. máj. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
87%

"Csökkenteni semmiképp sem fogják, mert csak azért szokták csökkenteni:

ha másik gyereke születik, de neki nem született

vagy ha anyagi körülményei jelentősen megváltoznak rossz irányba, nála ez se igaz,mert jó irányba változott"


EBBEN nagyon tévedsz. Ugyanis - mint már többen is irták - a gyerektartás megállapitásánál a magyaarországi azonos munkakörben dolgozók átlagkeresetét veszik figyelembe, nem pedig a kinti keresetet.

Ha EZ kevesebbre jön ki, mint amennyit JELENLEG fizet, akkor az az "anyagi körülményei jelentősen megváltoznak rossz irányba" kategória - tehát böven lehetséges, hogy ezután csak 10-15ezer lesz gyerekenként, amit megitélnek.


Azt meg senki nem fogja kérdezni, hogy a gyereknek márkás cipö/ruha kell-e, akar-e kollégiumba menni - a lehetöség mgevan arra, hogy kevesebb is elég legyen a gyerekre, ha NEKI (meg NEKED) nem tetszik, az magánügyed, EZÉRT nem fognak többet adni.


Ami a lényeg: NEM a kinti fizetése 20%-át kapod (EZT SEMMIKÉPPEN), hanem a MO-i megfelelö átlag 15-20%át, mert ha az átlag alacsony, akkor még a 20% sem jár.

2013. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
Én igazából nem is értem, hogy ezt az egészet hogyan gondoltad. Elmentek a bíróságra és ott majd megkérdezik Tőled, hogy Anyuka, szeretne Ön az Apuka pénzéből márkás cipőt venni a gyereknek? Igen. Rendben, akkor plusz tíz ezer. Anyuka, szeretne Ön az Apuka pénzéből más méreg drága, teljesen felesleges dolgot venni a gyereknek? Igen. Akkor plusz harminc ezer. Vagy hogyan képzelted? Egyébként a Te kereseted mennyi?
2013. máj. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

azért mert a gyerek költségei magasabbak lettek nem az apát kell lehúzni még jobban


én 2 gyerekre kapok 30 000.- szal örülj h ennyit kapsz !

nagyon sokan nem kapnak gyerektartást !!


másik ha mondjuk a bíróság a minimálbér után számolja ki a gyt-t neked akkor sokkal kevesebbet fogsz kapni !

tehát ezt is vedd figyelembe mikor bemész a bíróságra


pl akkor ha nem szakmunkásként hanem segédmunkásként dolgozik kint !!!!

2013. máj. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Gyárban dolgozik kint.
2013. máj. 30. 09:37
 50/55 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem nagyon ugrálnék.
2013. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!