Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 550-600ezres fizu után 2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

550-600ezres fizu után 2 gyerekre mennyi tartásdíjat ítél meg a bíróság, illetve ti mennyit kérnétek vagy adnátok?

Figyelt kérdés
Mindhárom szemszög érdekelne: bíróság, anya, apa!

2013. jún. 10. 16:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy netto fizu.
2013. jún. 10. 16:39
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Miután a jövedelem viszonylag magas, itt nem fogjak figyelembe venni a gyerekenkenti 20-25 százalékot. 50-50 gyerekenkent mindhárom oldalról elfogadható kell hogy legyen.
2013. jún. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
80-100 a reális szerintem.
2013. jún. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Annyi, amennyit az anya is ráfordít a gyerekekre. Tehát ha az anya minimálbért keres, akkor 20-20 ezer a reális, nagyon maximum 30-30. Nem az apának kell eltartania az anyát is.
2013. jún. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

4-es: ez nem igaz. Aki neveli a gyereket, nem vállalhat túlórát, nem kereshet másodállást, táppénzre kell mennie ami mind bevételkiesés neki. Emiatt kell a külön élő félnek többet adnia anyagilag. Nem neki egyedül kell eltartani a gyerekeket, a volt feleségét meg egyáltalán nem, de anyagilag többet kell adnia mint annak aki neveli a gyerekeket.


Kérdező: ez függ attól, mennyi idősek a gyerekek. De szerintem 30-50 között/gyerek lenne ideális.

De ha meg tudjátok beszélni, adhat egy kisebb összeget és a többit költheti a gyerekekre, mondjuk fizeti a különórát, ő veszi a bérletet, ruhát, könyvet stb. Mi így egyeztünk meg, nincs belőle vita.

2013. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Apuka itt szeretné hagyni a lakást nekünk és albérletbe menne, emellett pedig 120-150ezer tartásdíjról beszél. Én ezt minden további nélkül el tudom költeni a gyerekekre, esetleg a megmaradó összegből számlát nyitni a nevükre, de... havonta ennyit fizetni albérlet mellett!? Nagyon ragaszkodik ehhez, de én nem szívesen megyek bele, mert nem akarok kitolni vele, hisz így semmit sem tudna magának félretenni. Amikor ezt felhozom, akkor azt mondja, hogy ő ha házasságban lennénk továbbra is, akkor ennyit fordítana (eddig fordított is) a gyerekekre és hogy a válás után a fizuja ugyanannyi, gyerekei továbbra is az övéi, így nem érti mi ezzel a gond :S



4-es válaszoló, amikor a gyerekeket közös akarattal együtt "megcsináltuk", akkor is 3x annyit keresett mint én, ebben a tudatban vállaltunk gyereket, tudta, hogy a pénz javát neki "kell" majd keresni. Válás után sem változik ez, a felvetésed ne haragudj, de értelmetlen. Mi nem a gyerekek hátán és kárára vívott harcnak tekintjük a válást.

2013. jún. 10. 17:11
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, ritka az ilyen "szép" válás mint a tiétek. Nem lehetne inkább helyrehozni a házasságot, mintsem elválni? Komolyan kérdezem...mert lehet később megbánnátok.
2013. jún. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Akkor utaljon nektek egy kisebb összeget, mondjuk 80at, a többit pedig utalja egy megtakarítási számlára vagy költse ő a gyerekekre.
2013. jún. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolso javaslata teljesen korrekt. Legyen egy normalis, nem elszalt tartasdij es amellett o meg tehet felre a gyerekeknek, vagy vasarolhat nekik ezt azt, befizethet egy szakkort, ilyesmi
2013. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Max 40%-ot, azaz gyerekenként 20%-ot, de magasabb fizetésnél inkább 10-15-öt. Szóval én olyan 20-30% körül gondolom maximum, de ennél kevesebb is lehet, mert ez Magyarországon manapság kiemelkedően magas fizetésnek számít, és minél magasabb a fizetés, annál alacsonyabb %-ot ítélnek meg. Még a 20-30% is 120-180.000 ft lenne, ami irreálisan magas két gyerekre ugyebár.
2013. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!