Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csináljak? Jelentsem fel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Jelentsem fel, mert nem fizet gyerektartást vagy beszéljek a feleségével?

Figyelt kérdés
3 gyerek után fizet az apjuk 3*20000Ft gyerektartást, ez lett megállapítva minimum összegnek. Eddig a cég utalta, ahhol dolgozik, mert a felesége nem tud rólunk. Minden redben is volt, de 4 hónapja kiment külföldre dolgozni, úgy beszéltük meg, hogy ezután ő utalja ezt az összeget, de azóta egy fillért sem kaptam. Beszéltem vele telefonon, azt mondta, hogy sajnos a cég az egészet a feleségével közös bankszámlájára utalja és a felesége nem hajlandó semmiféle "kölcsönt" törleszteni addig amíg el nem magyarázza neki mire is megy ez a pénz. Hétvégén itthon volt, de minden magyarázat nélkül ismét visszament dolgozni, persze pénzt megint nem küldött. Most mégis mit csináljak?
2013. jún. 24. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Én nem kavarnék bele a magánéletébe. Felhívnám még egyszer és elmagyaráznám neki, hogy ez nem neked, hanem a gyerekeknek jár! Ha nem hajlandó valamit lépni és megoldani a helyzetet, akkor bírósághoz fordulsz és ebből ne engedsz. Egyezzetek meg egy határidőben, ha nem tesz semmit, akkor pedig jelentsd fel, igen!
2013. jún. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ugyan ezt tennem mint az elso. Semmikepp se kavarj..
2013. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

bíróság


és igenis a új nőnek tudnia kell róla

ha ö nem mondja meg akkor neked kell mert ez a gyerekek érdeke

2013. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Utolso.. Miert is? Joga van a volt ferjnek uj eletet kezdeni es csakis O mondhatja el azt amit akar...
2013. jún. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Undorító egy "mintaapa" lehet, ha újraházasodott, de az új felesége arról sem tud, hogy van 3 gyereke...Ez felháborító. Ugyan semmi jogod belekavarni a magánéletébe, és jobb is, ha az ilyen a gyerekeidtől távol marad, de a gyerektartással tartozik. Szó nélkül, megbeszélés nélkül visszament. Feljelenteném. Miért? Mert a bíróság is csak max. 6 hónapra visszamenőleg fogja behajtani rajta a gyerektartást, ő meg már 4 hónapra nem fizet. Így is nagyon jóindulatú és türelmes voltál, tudja, mivel játszik. Majd ha megy az idézés a bejelentett lakcímére, ráér magyarázkodni a nejének. Ez nem a te gondod. Ahogy ő sem érzi a saját gondjának, hogy te hogyan és honnan szeded elő a hiányzó 3x20 ezret azóta, mióta nem fizet. Azért egy telefont megeresztenék felé, és felvázolnám neki szépen, ezeket az okokat elmondva, hogy ha nem fizet, ha nem oldja meg, akkor mi lesz. Nincs sok időd, és ő kényszerít ebbe bele.

Off: a feleségének joga lenne tudni, hogy milyen emberhez ment hozzá, mielőtt szül neki egyet ő is, vagy már eleve joga lett volna hozzá, hogy azzal számoljon, hogy ennyi pénz kivándorol a családi kasszából még hosszú évekig. Arról már nem is szólva, hogy érzelmi síkon milyen ez a szitu.

2013. jún. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Első vagyok! Én is úgy gondolom, hogy joga van a nőnek erről tudni, de azt nem gondolom, hogy erről neked kéne őt felvilágosítanod. Pontosan úgy gondoltam, ahogy az utolsó is írta. Ha összekapja magát a telefonodra, akkor elmondja ő a feleségének, mert kénytelen, ha nem, akkor pedig majd a bírósági idézésből megtudja, ennyi.
2013. jún. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
De azt honnan veszitek, hogy ő az új feleség? Nem lehet, hogy a házasság alatt "készültek" a kérdező gyerekei, és ezért nem tudhat róluk a feleség?
2013. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Én azért gondolnám, mert a gyermekelhelyezést (gyektartást) a házassága alatt nem lehetett colna titokban megcsinálni..
2013. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
részben egyetértek a 3. válaszolóval, de szerintem csak fenyegesd meg azzal hogy beköpöd, de ne tedd meg.ettől tuti meg fog ijedni és ki fogja neked fizetni
2013. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Utolso.. Miert is? Joga van a volt ferjnek uj eletet kezdeni es csakis O mondhatja el azt amit akar...


azt nem írtam h nem lenne joga új életet kezdeni.....

de ha már így teszek és tartási kötelezettségem van a gyerekeim felé úgy korrekt h az új nő tudjon róla

azzal h nem mondta el az új asszonynak a gyt-t azzal a gyermekeit veszélyezteti hiszen a új nej nem küldi a gyt-t a exnejnek és a gyerekeknek


az anya jogosan fordulhatna bírósághoz a gyt elmaradása miatt ....

2013. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!