Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért csinálja ezt az exem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálja ezt az exem? Miért jó ez neki?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve váltunk el. Ő már előtte 1,5 évig munkanélküli volt, de meg sem próbált elhelyezkedni. 3 gyermekünk után megítélték a gyerektartást (fizetése 50%-át, ill. minimum 10000Ft gyerekeknként), amit nem fizet, mert most sincs munkája, nem is vártam el, hogy fizessen.

Most mégis mindenhol engem feketít be, hogy a gyerekekre hivatkozva elszedem az összes pénzét, azért nem jut semmire, mert tönkretettem, kiforgattam mindenéből stb. A legutóbb már egy szociális munkás is meglátogatott, mert az exem valahol bepanaszolt ezek miatt és kijött elbeszélgetni velem.


2013. júl. 16. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek többsége tisztában van a kötelező gyermektartás fogalmával. És azzal, hogy az egy fix összeg. Se több, se kevesebb. Nem hiszem, hogy ezt a szöveget így egy az egyben beveszik, és mélységesen együtt éreznek vele. Ha van 3 gyereke, gondoskodjon róluk.


Ami a szoc. munkást illeti, neki ki kell mennie. De ha azt látja, hogy minden rendben van, nem foglalkozik az üggyel. Ha többször rád küldi (akár más szervet), fel kell jelenteni zaklatásért.

Azért mentek ki, mert az exed azt mondta, hogy a gyerekekre hivatkozva kiforgatod mindenéből? Legfeljebb akkor van ott keresni valója, ha a gyerekeidet nem látod el megfelelően.

2013. júl. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A sikertelen emberek szeretnek másokat okolni saját tehetetlenségük miatt. Szerintem az a fontos, hogy te tudod mi az igazság, tudom ez elég kevésnek hangzik, de ebbe mindig tudsz kapaszkodni. Sajnos egyszer én is keveredtem egy mocskolódás közepébe ami más jellegű volt de a lényeg, hogy nem tudtam mást tenni mint azt mondani, én tudom, hogy ez nem igaz és ezt nem veheti el tőlem senki. Ebbe kapaszkodtam és minthogy minden csoda 3 napig tart végül békén hagytak. Amúgy meg ha találkozol az exeddel megkérdezheted tőle, hogy miért jó ez neki, ha rád nincs is tekintettel legalább a gyerekeire legyen, miért akarná lejáratni az anyjukat. A szociális munkásnak meg nem értem mi köze az egészhez, de neki meg megmondhatod, hogy egy forintot sem kaptál az exedtől és jó lenne, ha alaposabban utánajárna az információknak mielőtt meglátogat.
2013. júl. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és ha nem fizeti, akkor erre is vannak jogi lépések. Ha nem is várod el most tőle, ezzel be lehet fenyíteni. Mert ha Te megértő vagy vele (amit nem kéne), akkor nehogy neki álljon már feljebb.

Megjegyzem, anno anyámék váláskor megegyeztek, hogy apám nem fizet gyermektartást (nem tudott volna). Kiszámolták mennyit kellene fizetnie arra az X évre, és anyám annyival többet kapott a közös házból.

(1-es)

2013. júl. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem fizet, akkor bíróság, panasznap, elnmondod. Megpróbálják behajtani. Ha nem sikerül, a gyámhivatal elindítja az állami megelőlegezést. 3 évre szól.

Apuka ellen meg tartás elmulasztása miatt fog eljárás indulni.

2013. júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha az exednek az a 30.000 forint a mindene, akkor lehúzhatja magát. (Miért is vállaltál tőle három gyereket?)
2013. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!